Dziecko w świecie książki

257
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Praga-Południe
Gocław
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
8 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 634 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
Projekt zakłada organizację warsztatów edukacyjnych, spotkań autorskich etc. na terenie Biblioteki dla dzieci i Młodzieży nr 67, usytuowanej przy ul. Abrahama 10, oraz zakup materiałów potrzebnych do działalności edukacyjnej biblioteki: materiałów plastycznych, edukacyjnych, gier planszowych.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
23.01.2019 14:26

W ramach projektu zakupiono materiały plastyczne oraz zorganizowano warsztaty kreatywne "Opaski z tiulowym pomponem" czy "Malowanie toreb bawełnianych".

Jednostka odpowiadająca za realizację: Biblioteka Publiczna dla Dzielnicy Praga Południe

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Południe
Obszar objęty pomysłem:
Gocław
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Abrahama 10
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biblioteka znajduje się w publicznym budynku o charakterze oświatowym, w którym mieści się Gimnazjum nr 27 im. Orląt Lwowskich oraz Przedszkole nr 198. W najbliższym otoczeniu biblioteki znajduje się także Park nad Balatonem (jeziorko, plac zabaw), Basen „Wodnik” oraz Klub Kultury Gocław. Są to miejsca z których korzystają w szczególności najmłodsi mieszkańcy Gocławia. W odległości ok. 100 m. usytuowany jest przystanek ZTM „Os. Orlik”, zapewniający mieszkańcom Gocławia doskonały dojazd do omawianej lokalizacji.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada organizację warsztatów edukacyjnych, spotkań autorskich etc. na terenie Biblioteki dla dzieci i Młodzieży nr 67, usytuowanej przy ul. Abrahama 10, oraz zakup materiałów potrzebnych do działalności edukacyjnej biblioteki: materiałów plastycznych, edukacyjnych, gier planszowych.
Opis projektu
Głównym celem projektu jest pozyskanie funduszy na działalność edukacyjną biblioteki, skierowaną przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Realizacja projektu pozwoli na organizację warsztatów edukacyjnych, spotkań autorskich czy lekcji bibliotecznych, co bezpośrednio przyczyni się do promocji biblioteki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dzięki zakupionym materiałom plastycznym i edukacyjnym, zajęcia prowadzone w bibliotece będą ciekawe, kreatywne a przede wszystkim bezpłatne dla wszystkich uczestników warsztatów. Szeroki zakres prowadzonych zajęć bezpośrednio wpłynie na pozyskanie nowych czytelników oraz podniesienie jakości działań edukacyjnych biblioteki.
Uzasadnienie realizacji projektu
Główną rolą bibliotek dziecięcych jest rozbudzenie potrzeb czytelniczych wśród najmłodszych użytkowników, nie tylko poprzez oferowanie wolnego i swobodnego dostępu do książek, ale również poprzez promowanie czytelnictwa Jedną z najbardziej efektywnych form promocji jest organizowanie zajęć i warsztatów edukacyjnych. Dzięki takim działaniom biblioteka staje się miejscem przyjaznym, otwartym i ciekawym, co jest szczególnie ważne w obliczu systematycznie spadającego czytelnictwa, również wśród najmłodszych. Warsztaty i lekcje biblioteczne przybliżają dzieciom bibliotekę i literaturę oraz są istotnym elementem edukacji czytelniczej najmłodszych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Warsztaty edukacyjne, spotkania autorskie etc. - 5000 zł
Zakup materiałów plastycznych, edukacyjnych, gier planszowych etc. - 3000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
8 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

19.01.2017 14:19
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany