Śródmieście wychowuje zdrowe pokolenie

2197
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Śródmieście
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
129 150 zł
Kategoria
  • edukacja
  • pomoc społeczna
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt dedykowany profilaktyce otyłości i chorobom dietozależnym oraz promocji zdrowego żywienia. Ma na celu powszechną edukację żywieniową wśród mieszkańców dzielnicy Śródmieście. Umożliwia dorosłym, dzieciom i młodzieży zdobycie informacji na temat zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz uczy dbania o zdrowie.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
kino Luna, ul. Marszałkowska 28
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt dedykowany profilaktyce otyłości i chorobom dietozależnym oraz promocji zdrowego żywienia. Ma na celu powszechną edukację żywieniową wśród mieszkańców dzielnicy Śródmieście. Umożliwia dorosłym, dzieciom i młodzieży zdobycie informacji na temat zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz uczy dbania o zdrowie.
Opis projektu
Projekt "Śródmieście wychowuje zdrowe pokolenie" jest dedykowany profilaktyce otyłości i chorobom dietozależnym oraz promocji zdrowego żywienia.
Ma na celu powszechną edukację żywieniową wśród mieszkańców dzielnicy Śródmieście (obejmuje wszystkie grupy wiekowe: dorosłych, seniorów, dzieci i młodzież).
Projekt ma na celu zmianę nawyków żywieniowych i stylu życia mieszkańców, zadbanie o ich zdrowie i kondycję, wyposażenie ich w praktyczną wiedzę, umiejętności i odpowiednią motywację.
Realizacja Projektu obejmuje projekcję filmową dobraną pod kątem tematyki warsztatu oraz spotkania ze specjalistami w danej dziedzinie.
Projekt przewiduje około 22 spotkań dla mieszkańców, odbywających się w odstępie dwutygodniowym, z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych, przez okres całego roku 2018 (ewentualnie spotkania jeden raz w tygodniu przez okres 6-ciu miesięcy) - do ustalenia. Spotkania odbywałyby się w godzinach popołudniowych (najwcześniej o godz. 16, najpóźniej o godz. 18) we wtorki, środy lub piątki - do ustalenia z wykonawcą Projektu. Podane koszty dotyczą sali A w kinie Luna (347 miejsc).

Uzasadnienie realizacji projektu
22% uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Polsce ma nadmierną masę ciała. Co piąte dziecko w wieku szkolnym boryka się z nadwagą lub otyłością
Nadwagę lub otyłość ma 61% Polaków i 42% Polek, zwłaszcza osób starszych. Do 2035 r. nadwagę będzie miało 2/3 polskiego społeczeństwa.
Główny powód to spożywanie ogromnej ilości wysokokalorycznych produktów.
Reperkusją niewłaściwego odżywiania jest epidemia chorób cywilizacyjnych: cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, nowotwory choroby przewodu pokarmowego, alergie
Coraz częściej pojawiają się one u dzieci i młodzieży. Te przewlekłe choroby, wymagają specjalistycznej i regularnej opieki medycznej, wpływają na jakość życia człowieka, generują większość kosztów społecznych, co stanowi problem dla całego społeczeństwa!

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- organizacja 22 spotkań w kinie Luna w ciągu roku to koszt ok. 85 000 zł netto, w tym
: wynajem sali na projekcję, koszt kopii filmowej ( w tym licencja na pojedynczy pokaz), honorarium specjalisty oraz opracowanie merytoryczne warsztatu
- materiały promocyjne to koszt ok. 20 000 zł netto, w tym: projekt graficzny, druk folderów, plakatów i ich dystrybucja, strona www Projektu (jeśli korzystamy ze strony Wykonawcy, a jest taka możliwość to koszt ulega obniżeniu o 2500 zł, jeśli trzeba wykupić osobny serwer, domenę oraz opłacić administrowanie to koszt na rok ok 3000 zł).
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
129 150,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

21.03.2017 11:56
Autor projektu
09.06.2017 11:54
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany