Chrońmy Mieszkańców Ursynowa przed zanieczyszczeniem powietrza. Zainstalujmy punkt ładowania samochodów elektrycznych przed Supermarketem TESCO.

787
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Ursynów
Ursynów Wysoki Południowy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
26 000 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 705 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
Samochody elektryczne nie wytwarzają spalin szkodliwych dla życia i zdrowia Mieszkańców. Są dostępne na rynku motoryzacyjnym i będą coraz tańsze. Na zachodzie, a zwłaszcza w krajach skandynawskich, jest ich coraz więcej - to technologia wręcz wymarzona dla transportu w miastach. U nas bez ogólnodostępnych punktów ładowania nie będzie miała szansy rozwoju.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
21.07.2021 14:08

Na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów zamontowano punkt do ładowania samochodów elektrycznych. Jest to solidny metalowy słupek z dwoma modułami ładującymi z mocą 22 kW każdy oraz ledowym podświetleniem gniazd ładowania. Ładowarka wyposażona jest w czytelny kontrastowy wyświetlacz graficzny wykonany w technologii OLED, urządzenie wyświetla komunikaty w kilku językach. Dzięki temu użytkownik może uzyskać wszystkie potrzebne wskazówki, by szybko rozpocząć proces ładowania.

Pierwotna lokalizacja została zmieniona, ponieważ mimo wielomiesięcznych rozmów prowadzonych z Tesco w sprawie umowy najmu i instalacji ładowarki, Tesco zdecydowało nie zawierać umowy. W związku z powyższym ustalono warunki techniczne nowej lokalizacji - przy ratuszu od strony ul. Gandhi. 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Ursynów Wysoki Południowy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Supermarket TESCO, Al. KEN 14 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Parking przed Supermarketem TESCO.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Samochody elektryczne nie wytwarzają spalin szkodliwych dla życia i zdrowia Mieszkańców. Są dostępne na rynku motoryzacyjnym i będą coraz tańsze. Na zachodzie, a zwłaszcza w krajach skandynawskich, jest ich coraz więcej - to technologia wręcz wymarzona dla transportu w miastach. U nas bez ogólnodostępnych punktów ładowania nie będzie miała szansy rozwoju.
Opis projektu
Celem projektu jest rozbudowa infrastruktury pozwalającej na rozwój na terenie dzielnicy Ursynów nieszkodliwego dla Mieszkańców i środowiska transportu o napędzie elektrycznym oraz skłonienie właścicieli pozostałych supermarketów Ursynowa do podobnych działań leżących w ich i klientów interesie.

Uzasadnienie realizacji projektu
Obecnie na terenie Ursynowa jest tylko 1 ogólnodostępny punkt ładowania samochodów elektrycznych, zlokalizowany na parkingu przy Arenie Ursynów. Dla liczącego co najmniej 150 tys. mieszkańców Ursynowa to zdecydowanie zbyt mało zwłaszcza, że w trakcie ładowania nie da się, korzystając z tego punktu, zrobić zakupów, czy zjeść obiadu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt zakupu i instalacji (w ciągu 14-30 dni od daty zgłoszenia wniosku) wolnostojącego punktu ładowania o mocy 2 x 11 kW to ok. 26000 zł. Wg opinii elektryków współpracujących z Supermarketem TESCO istnieje możliwość podłączenia takiego punktu do przyłącza istniejącego już na parkingu. Kierownictwo Supermarketu wyraża na to zgodę.Szacunkowy koszt realizacji projektu:
26 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty prądu zużywanego do ładowania samochodów w nowych, ogólnodostępnych punktach ładowania samochodów elektrycznych od 2017 r. nie jest już pokrywany przez dystrybutorów energii elektrycznej.
W/g szacunków średni miesięczny koszt energii elektrycznej zużytej w jednym punkcie ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie w 2016 r. wyniósł 150zł.
Na 2017 r. planowany jest wzrost tego kosztu o 50% do kwoty 225zł. x 12 miesięcy = 2700zł. rocznie.
Koszt wynajmu miejsca parkingowego 246zł. miesięczni x 12 miesięcy = 2952zł. rocznie.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
5 652,00 zł

Modyfikacje

20.03.2017 19:22
Autor projektu
21.03.2017 16:17
Autor projektu
30.05.2017 09:04
Koordynator w dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany