Dojście z ulicy Pejzażowej do Szkoły Podstawowej nr 33

553
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 6
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
90 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt dotyczy budowy chodnika od budynku przy ulicy Pejzażowej 2 w kierunku ulicy Cieszyńskiej i Szkoły Podstawowej nr 33
Chodnik umożliwi bezpieczne i czyste dojście wszystkich dzieci mieszkających w blokach przy ul. Pejzażowej i Bukowińskiej do szkoły.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 6
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ulica Pejzażowa / ulica Cieszyńska
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Lokalizacja na terenie działki 14/24 - rezerwa terenowa na drogę łączącą ulicę Pejzażową i Cieszyńską. Przejście łączy tereny nowo powstałych osiedli mieszkaniowych przy ulicy Bukowińskiej ze strefą parkingów, przejść i dróg wewnętrznych ul.Cieszyńskiej i dalej Szkołą Podstawową nr 33
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt dotyczy budowy chodnika od budynku przy ulicy Pejzażowej 2 w kierunku ulicy Cieszyńskiej i Szkoły Podstawowej nr 33
Chodnik umożliwi bezpieczne i czyste dojście wszystkich dzieci mieszkających w blokach przy ul. Pejzażowej i Bukowińskiej do szkoły.
Opis projektu
Zrealizowano wielkie osiedle mieszkaniowe w rejonie skrzyżowania ulic Bukowińskej i Pejzażowej - o dojściu do szkoły nikt nie pomyślał... (?)
Przejście ucywilizuje istniejący ruch pieszy - w zaproponowanej lokalizacji istnieje (często błotnista lub oblodzona) ścieżka wydeptana przez uczniów i rodziców, a właściwie też wielu innych mieszkańców osiedli przy ul.Bukowińskiej, Pejzażowej i Cieszyńskiej.
Cywilizowane przejście stanie się BEZPIECZNĄ drogą do szkoły dla dziesiątek dzieci z bloków przy ul. Bukowińskiej, Pejzażowej.
Dodatkowo chodnik wyposażony w oświetlenie, ławki zieleń niską i wysoką - może być atrakcyjną przestrzenią spacerową, tędy prowadzi alternatywna dla ul.Puławskiej droga od ul.Pejzażowej przez Cieszyńską w kierunku Królikarni i Arkadii.
Uzasadnienie realizacji projektu
Relatywnie małym kosztem, bez problemów natury formalnej (chodnik zgodny z Planem Miejscowym), 100 metrów chodnika ułatwi życie setkom mieszkańców rejonu nowych osiedli przy Bukowińskiej (a powstają kolejne bloki!).
Cywilizowane przejście stanie się BEZPIECZNĄ drogą do szkoły dla dziesiątek dzieci z bloków przy ul. Bukowińskiej, Pejzażowej. W tej chwili brak jest NORMALNEGO przejścia z tej części dzielnicy w kierunku Szkoły Podstawowej nr 33, dodatkowo chodnik umożliwi BEZPIECZNE przejście mieszkańcom osiedla przy ul.Cieszyńskiej w kierunku południowym.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
100 mb chodnika o szerokości 2m - 100x200x2 - 40.000zł, ławki, oświetlenie, nasadzenia 30.000zł, projekty itp. 20.000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
90 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Sprzątanie, odśnieżanie, oświetlenie, konserwacja i remonty bieżące: 12 x 500zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
6 000,00 zł

Modyfikacje

01.06.2017 11:30
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Zdecydowanie popieram. U zbiegu Pejzażowej, Bukowińskiej od dawna mieszka mnóstwo rodzin, aktualnie powstaje tam kilka nowych inwestycji, które zasiedla tysiące osób. Zdecydowanie bezpieczniejszya drogę do szkoły, urzędu pocztowego przy dawnej skoczni itp. zapewni zgłoszona inwestycja.
    Genialnym pomysłem jest dodatkowa infrastruktura w postaci oświetlenia czy ławeczek. Jest tam duża przestrzeń zielona, wśród powiększających się betonów, warto o nią zadbać. Nowej drodze zdecydowanie tak! :)
    Mieszkaniec10747  31.03.2017 10:52
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany