Street Workout'owa ścieżka zdrowia w Lesie Bielańskim

934
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Bielany
Wrzeciono, Młociny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
61 895 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 517 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
Ustawienie urządzeń do ćwiczeń gimnastycznych (kalistenicznych) wzdłuż ścieżki okalającej Polanę Hutnik w Lesie Bielańskim.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
23.01.2019 09:17

W ramach projektu na polanie w Lasie Bielańskim pojawiły się urządzenia do ćwiczeń. Zamontowano m.in. ściankę, poręcze, drążki z poręczami, linę z ławką i kostkę do przeskoków. Dokładna lokalizacja street workout parku: 52°17'49.1"N 20°56'56.0"E

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Bielany

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Bielany
Obszar objęty pomysłem:
Wrzeciono, Młociny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Teren polany położonej równolegle do ul. Marymonckiej zawarty między ul. Przy Agorze a kortami tenisowymi klubu Hutnik. Działka nr 19 z obrębu 70901 należąca do M-sta St. Warszawy.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren polany jest ogólnie dostępny zarówno dla mieszkańców okolicy Lasu Bielańskiego jak i całej dzielnicy. Dobrze skomunikowany, tramwaje i autobusy. Miejsce rekreacji, wypoczynku i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Ustawienie urządzeń do ćwiczeń gimnastycznych (kalistenicznych) wzdłuż ścieżki okalającej Polanę Hutnik w Lesie Bielańskim.
Opis projektu
Projekt zakłada ustawienie 24 urządzeń do ćwiczeń o różnym stopniu trudności wzdłuż ścieżki okalającej polanę Hutnik. Projekt nawiązuje do tradycji czynnego wypoczynku na terenie Lasu Bielańskiego. Jeszcze w latach 70-tych w Lesie Bielańskim od strony ul. Podleśnej stały urządzenia do ćwiczeń gimnastycznych. Rekreacyjny charakter tego miejsca, bliskość AWF, szkół sportowych pozwala twierdzić że będzie to miejsce z którego będą chętnie korzystali wszyscy mieszkańcy ceniący sobie zdrowy tryb życia. Będąc mieszkańcem pobliskiego Wrzeciona i posiadaczem psa jestem na polanie codziennie i widzę dziesiątki biegaczy, rowerzystów, zimą narciarzy i saneczkarzy korzystających z pobliskiego " Bochenka" a wreszcie zwykłych spacerowiczów i właścicieli psów którzy z chęcią korzystali by z postawionych urządzeń. Poprzednia edycja Budżetu Partycypacyjnego wyłoniła do realizacji dwa projekty. Wybieg dla psów oraz miejsca do cywilizowanego piknikowania. Myślę że powiązanie funkcji sportowej, wypoczynkowej i rekreacyjnej tego miejsca uatrakcyjniłoby je dla większej rzeszy mieszkańców oraz studentów, uczniów i trenerów z pobliskich szkół i uczelni.
Uzasadnienie realizacji projektu
Stworzenie kompleksu sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowego. Aktywowanie różnych grup wiekowych mieszkańców Bielan. Szerzenie zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu. Poszerzenie bazy sprzętowej i uatrakcyjnienie zajęć WF dla uczniów i studentów pobliskich szkół. Możliwość nieodpłatnego korzystania ze sprzętu wykorzystywanego głównie przez komercyjne kluby sportowe i fitness. Połączenie sportowego charakteru miejsca z funkcją wypoczynkową i aktywnego spędzania czasu z czworonogami stworzy jedyne tego rodzaju miejsce w okolicy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
8 urządzeń do ćwiczeń (w tym: ścianka, poręcze, drążki z poręczami, lina z ławką do pompek, 2 kostki do skoków, 2 urządzenia do rozciągania), wykonanie dokumentacji projektowej, transport, montaż z użyciem materiałów budowlanych - 61 895,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
61 895,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Konserwacja i ewentualny remont urządzeń.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 460,00 zł

Modyfikacje

31.01.2017 09:46
slacek
14.02.2017 15:24
slacek
02.05.2017 21:59
slacek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany