Bezpieczna Bartycka - doświetlenie przejść dla pieszych

2036
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 4
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
156 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada doświetlenie przejść dla pieszych Bartycka róg Ku Wiśle oraz obok przystanka autobusowego Figowa poprzez postawienie słupów z latarniami.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 4
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Bartycka - odcinek od ul. Ku Wiśle do przystanku autobusowego Figowa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Doświetlenie przejść dla pieszych ul. Bartycka róg ul. Ku Wiśle oraz przejścia obok przystanku autobusowego Figowa. Remont chodnika wzdłuż ul. Bartyckiej na odcinku od ul. Ku Wiśle do przystanku autobusowego Figowa po stronie parzystej.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada doświetlenie przejść dla pieszych Bartycka róg Ku Wiśle oraz obok przystanka autobusowego Figowa poprzez postawienie słupów z latarniami.
Opis projektu
Projekt zakłada doświetlenie 3 przejść dla pieszych za pomocą latarni ledowych: na skrzyżowaniu ul Bartyckiej z ul. Ku Wisle i przy przejściu dla pieszych Figowa 01.
Przejścia dla pieszych przy wyżej wymienionym skrzyżowaniu oraz przystanku autobusowym należą do bardzo niebezpiecznych z powodu ich niedoświetlenia. W związku z tym wieczorami, przy złej pogodzie kierowcy często nie zauważają wybudowanych na skrzyżowaniu azylów i wjeżdżają prosto w wysepki. Ulica Bartycka jest coraz bardziej uczęszczana. Z każdym dniem i nowym budynkiem wzrasta na niej ruch drogowy i zwiększa się liczba pieszych. Przejście przy skrzyżowaniu prowadzi do bardzo popularnego sklepu spożywczego, zaś przejście przy przystanku jest często wykorzystywane przez dzieci i młodzież wracającą ze szkoły lub uczęszczającą na zajęcia do budynków Centrum Astronomicznego.
Uzasadnienie realizacji projektu
Na skrzyżowaniu Bartyckiej z ul. Ku Wiśle są 2 przejścia na których zbudowano w 2015 roku azyle. Nie poprawiło to bezpieczeństwa. Z powodu złego doświetlenia piesi są niewidoczni dla kierowców, a samochody potrafią wjechać na niewidoczne w tym świetle wysepki.
Jeszcze mniej bezpieczne i słabo oświetlone jest przejście dla pieszych przy przystanku autobusowym Figowa. Ten odcinek to droga do domu dzieci wracających ze szkoły i zajęć w domu kultury.
Remont chodnika na odcinku od ul. Ku Wiśle do przystanku Figowa jest konieczny ze względu na jego zły stan techniczny. Chodnik jest jedyną drogą z przystanku do osiedli przy ul. Ku Wiśle.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Oba przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Bartyckiej i ul. Ku Wiśle muszą zostać doświetlone oddzielnie. Koszt projektu i wykonania doświetlenia ok. 156 000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
156 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

10.04.2017 11:44
Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Dobry projekt. Proponuję uzupełnić projekt o odgrodzenie miejsc parkingowych od chodnika słupkami, a najlepiej jakąś roślinnością, na rogu Bartycka/Ku Wiśle. Samochody parkowane są dość głęboko, w znaczny sposób zmniejszając szerokość chodnika. Samochody parkowane są także na obniżeniach krawężników, gdzie powinny być wytyczone pasy dla pieszych. Warto więc jeszcze pomyśleć o wymalowaniu tych pasów.
  Mieszkaniec458  02.03.2017 19:00
  • Dziękuję za uwagi, postaramy się uwzględnić po zweryfikowaniu projektu.
   Mieszkaniec1992  10.03.2017 14:08
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany