Ławeczka do czekania na zielone światło na placu Wilsona

1279
Wycofany przez autora
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Żoliborz
Obszar 3 - Marymont-Potok - Żoliborz Dziennikarski
Autor pomysłu Michał Rapacki
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
3 400 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Dwie ławeczki do czekania na zielone światło po obu stronach przejścia dla pieszych przy placu Wilsona - przez ulicę Mickiewicza między I kolonią a Feniksem, czyli od kina Wisła do metra.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Żoliborz
Obszar objęty pomysłem:
Obszar 3 - Marymont-Potok - Żoliborz Dziennikarski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plac Wilsona - przejście dla pieszych przez północny wlot ulicy Mickiewicza
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Dwie ławeczki do czekania na zielone światło po obu stronach przejścia dla pieszych przy placu Wilsona - przez ulicę Mickiewicza między I kolonią a Feniksem, czyli od kina Wisła do metra.
Opis projektu
Na przejściu dla pieszych przez ulicę Mickiewicza, w drodze od metra do kina Wisła (lub do przystanku autobusowego w stronę Potoku) światło czerwone dla pieszych świeci się ponad 2 minuty (w porywach do 2:20, czyli 140 sekund) - można to zobaczyć na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=_tvYD9k1xCc

Tak długie oczekiwanie (stanie w miejscu) jest uciążliwie dla pieszych, zwłaszcza osób starszych i mniej sprawnych. Ponieważ mimo licznych próśb, wniosków i monitów mieszkańców nie udało się poprawić działania sygnalizacji świetlnej na placu Wilsona, proponujemy ulżyć seniorom w inny sposób, skuteczny i bardzo tani. Po obu stronach przejścia dla pieszych należy ustawić ławeczki, na których można byłoby odpocząć czekając na zielone światło.

Ławki powinny być zlokalizowane po stronie przejścia bliżej placu Wilsona - tak aby nie blokować dojścia na przystanki autobusowe, do metra itp. Obie ławki należy zaopatrzyć w opis: "ławeczka do czekania na zielone światło". W przypadku poprawy działania sygnalizacji świetlnej na placu Wilsona i skrócenia czasu oczekiwania na zielone światło do nie więcej niż 30 sekund, ławki będzie można przestawić w inne miejsce, np. do parku.
Uzasadnienie realizacji projektu
Według standardów zachodnich czas oczekiwania na zielone światło dla pieszych nie powinien przekraczać 30 sekund, a z badań wynika, że przy czekaniu dłuższym niż 50 sekund znacznie wzrasta prawdopodobieństwo przechodzenia na czerwonym świetle. Tymczasem na placu Wilsona piesi muszą czekać 140 sekund (prawie 5 razy dłużej niż norma), bo ważniejsze jest, aby kierowcy mogli przez środek Żoliborza szybko ominąć korek na Wisłostradzie i obwodnicy.

Osoby sprawne jakoś sobie radzą - przechodząc na czerwonym albo wybierając samochód zamiast spaceru. Problem dotyczy przede wszystkich osób mniej sprawnych i seniorów - skoro niedasię zmienić sygnalizacji, pomóżmy im ustawiając ławki, na których mogliby odpocząć czekając na zielone.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
2 ławki x 1700 zł = 3 400 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
3 400,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

20.03.2017 21:54
Autor projektu
21.03.2017 11:08
Autor projektu
23.05.2017 14:12
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Mam wrażenie, że dochodzi właśnie do pewnego absurdu. Ruch pieszych na placu Wilsona powinien być absolutnie usprawniony. Czerwone światło na wskazanym przejściu dla pieszych pali się zdecydowanie zbyt długo. Szczególnie, że jest to bardzo ruchliwy ciąg pieszy (z i od metra plac Wilsona oraz do przystanku w kierunku Rudy i Marymontu). Teraz dochodzi tam do bardzo niebezpiecznych sytuacji, czyli przebiegania na czerwonym świetle. Piszmy, naciskajmy władze, aby poprawić sygnalizację świetlną w tym miejscu, a nie stawiajmy ławek!!
  Mieszkaniec3195  24.01.2017 11:20
 • Proponuję jeszcze by na ławeczce wymalować dedykację: "Tą przyjemność zawdzięczasz Kapłanowi św. Przepustowosci, Miejskiemu Inżynierowi Ruchu, Januszowi Galasowi"
  Mieszkaniec9354  26.01.2017 11:55
 • Projekt zrealizowany! Dzięki zmianie ustawienia świateł na placu Wilsona wyraźne skrócił się czas czerwonego światła dla pieszych - o to chodziło!
  https://www.facebook.com/StowarzyszenieZoliborzan/posts/1309396179182140
  Dziękujemy urzędnikom za zrealizowanie naszego projektu (choć w nieco zmienionej formie), żoliborzan zachęcamy do głosowania na inne nasze projekty: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekty?user=zoliborzanie
  Michał Rapacki  23.05.2017 14:18 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany