Sąsiedzkie warsztaty kulinarne, czyli pasja tworzenia smaków.

844
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Targówek
Bródno-Podgrodzie
Autor pomysłu Iwona Wujastyk
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
35 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • przestrzeń publiczna
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada plenerowe warsztaty kulinarne dla dorosłych mające na celu połączenie pasji do gotowania, poznawania nowych smaków oraz integracji mieszkańców. To nie tylko nauka, ale także zabawa, degustacje oraz propagowanie świadomości w zakresie zdrowego odżywiania. Na ostatnim finałowym spotkaniu wyjątkowy pokaz znanego kucharza.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Targówek
Obszar objęty pomysłem:
Bródno-Podgrodzie
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Teren tzw. "Jordanek" - ogólnodostępny plac zabaw przy ul. Krasiczyńskiej okolice nr 2 - przed terenem Przedszkola.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada plenerowe warsztaty kulinarne dla dorosłych mające na celu połączenie pasji do gotowania, poznawania nowych smaków oraz integracji mieszkańców. To nie tylko nauka, ale także zabawa, degustacje oraz propagowanie świadomości w zakresie zdrowego odżywiania. Na ostatnim finałowym spotkaniu wyjątkowy pokaz znanego kucharza.
Opis projektu
Warsztaty kulinarne są połączeniem pasji do gotowania, poznawania nowych smaków oraz integracji mieszkańców. Czas trwania jednego warsztatu to 1,5 h. Łącznie 5 spotkań w okresie wakacyjnym tj. lipiec/sierpień. (co 2 tygodnie) Dzięki warsztatom kulinarnym uczestnicy mogą nauczyć się nowych technik gotowania, oryginalnych przepisów. Ten projekt to nie tylko nauka, ale przede wszystkim zabawa i degustacje oraz propagowanie świadomości w zakresie zdrowego odżywiania. Warsztaty będą podzielone tematycznie np.: potrawy z: makaronu, warzyw, kaszy. Po każdym spotkaniu przez kilka dni mieszkańcy będą mogli nadsyłać swoje przepisy. Kucharz każdorazowo wybierze jeden najciekawszy i nagrodzi drobnym upominkiem. W efekcie prezentowane przepisy podczas zajęć oraz wybrane przez prowadzącego zostaną opublikowane w sąsiedzkiej mini książki kulinarnej z przepisami - wersja elektroniczna - dostępna na stronie internetowej, ostatnim finałowym spotkaniu wyjątkowy pokaz znanego kucharza. Sąsiedzkie warsztaty kulinarne, dzięki głosom mieszkańców, będą realizowane w 2017 roku.


Uzasadnienie realizacji projektu
Celem warsztatów jest integracja mieszkańców oraz propagowanie mody na zdrowe odżywianie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- 5 spotkań tematycznych z zapleczem techniczno-gastronomicznym ( edukatorzy kulinarni, produkty, naczynia jednorazowe do prowadzenia warsztatów kulinarnych wraz z degustacją, sprzęt kuchenny, stoły, krzesła, parasole ogrodowe, worki na śmieci,)
- promocja projektu w tym materiały poligraficzne - plakaty, ulotki a każde spotkanie przepisy dla mieszkańców w wersji papierowej,
- fotograf oraz oprawa graficzna na potrzeby stworzenia mini książki kucharskiej z przepisami;
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
35 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

22.01.2017 19:24
Autor projektu
25.01.2017 12:03
Koordynator w Dzielnicy Targówek
20.03.2017 23:11
Autor projektu
19.04.2017 11:18
Wydział Kultury i Promocji_Targówek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Dobrze, że lokalizacja warsztatów jest na terenie zamkniętym. W przeciwnym razie niesmaczne byłoby rozstawiać stoły z garami wśród psich kup.

  Proszę o przemyślenie sprawy, co da więcej korzyści - warsztaty czy zadbanie o rzeczywiście czysta i przyjazną okolicę.

  Może 10 lat temu ten pomysł sprawdziłby się, teraz w dobie Gotowania z Ramseyem lub Madgą, wszyscy czerpią wiedzę z domu - bezpłatnie. Pieniądze takie można w inny sposób wykorzystać.

  Może nie o gotowaniu, ale procesie następującym po nim - wydalaniu.

  Kulturę i wiedzę można zaszczepić, jak już podstawowe obowiązki będą spełnione. Myślę tu o sprzątaniu odchodów przez właścicieli.

  Dużo ma Pani pomysłów - prawie połowę, także może warto zamienić jakiś projekt właśnie na to. Mam nadzieję, że się Pani nie obrazi i znajdziemy wspólny język :)
  Mieszkaniec9591  26.01.2017 12:17
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany