Z górki na pazurki - budowa górki saneczkowej w Parku Magiczna

1287
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Białołęka
obszar 3
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
37 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 1336 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Wykonanie małej górki saneczkowej i na "jabłuszka" przez usypanie i utwardzenie ziemi. Górka dla młodszych i starszych, bezpośrednio na terenie rekreacyjnym parku Magiczna, zlokalizowanego na działce 1/170.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
23.01.2019 14:37

W Parku Magiczna wykonano 2,5-metrową górkę saneczkową przeznaczoną dla małych dzieci.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Konserwacji i Środowiska dla Dzielnicy Białołęka

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
obszar 3
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Skarbka z Gór w Parku Magiczna
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Proponowany teren dz. nr 1/170 należy do m.st Warszawy i położony jest w Parku Magiczna.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wykonanie małej górki saneczkowej i na "jabłuszka" przez usypanie i utwardzenie ziemi. Górka dla młodszych i starszych, bezpośrednio na terenie rekreacyjnym parku Magiczna, zlokalizowanego na działce 1/170.
Opis projektu
Górka kilkumetrowej wysokości (5-6 m) usypana z nawiezionej ziemi, odpowiednio ukształtowana do zjeżdżania na sankach i "jabłuszkach" oraz utwardzona spychaczem. Jeden stok dłuższy i łagodniejszy, pozostałe bardziej strome. Nie wymaga sztucznego wzmacniania, betonowania etc.
Uzasadnienie realizacji projektu
Na tym obszarze Zielonej Białołęki brak jest naturalnych górek, odpowiednich do saneczkowania i na "jabłuszka", szczególnie na terenie ogólnodostępnym. Park Magiczna służy wszystkim okolicznym mieszkańcom, jest obecnie atrakcyjnym i szeroko wykorzystywanym publicznym terenem rekreacyjnym. Połączenie górki saneczkowej oraz placu zabaw stworzy większe możliwości korzystania z tego terenu, zwłaszcza zimą.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej 3.000 zł
nawiezienie ziemi, ukształtowanie górki - 25.000 zł
obsianie górki trawą, posadzenie krzewów - 9000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
37 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Nie przewiduje się kosztów bieżących utrzymania. Możliwe wydatki jedynie na skoszenie porastających górkę roślin raz w roku przed zimą, ale nie jest to niezbędne. Nie ma konieczności oświetlenia ani doprowadzania innych mediów czy dozorowania.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
300,00 zł

Modyfikacje

23.01.2017 13:50
Autor projektu
12.04.2017 09:44
Wydział Konserwacji i Środowiska_Bia
30.05.2017 15:31
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • ze względu na globalne ocieplenie i coraz bardzie skracający się sezon ze śniegiem zachodzi obawa że górka będzie raczej straszyć wyjeżdżonym klepiskiem w okresie wiosna jesień niż przynosić przyjemność wydaję mi się że można lepiej spożytkować te pieniądze na atrakcje w ciepłe dni
    Mieszkaniec10576  08.03.2017 19:01
  • Należy zadać jeszcze jedno pytanie. Czy lokowanie w jednym tak małym miejscu tylu atrakcji ma sens? Park nie jest z gumy.Widać, że w tym roku są dwa pomysły na ten park. Górka saneczkowa, wieża antysmogowa.Co będzie jak trzy projekty przejdą? gdzie to pomieścić? Za rok znowu ktoś będzie chciał coś tam wybudować i w efekcie za kilka lat doprowadzimy do sytuacji, że do wejścia będą ustawiały się (mówię w przenośni)kolejki.W ten sposób stajemy się tak samo zachłanni jak Deweloperzy w naszej dzielnicy. Na małej przestrzeni upychamy ile się da. A efekt tego typu działań widoczny jest na uliczkach.Druga sprawa. Park został wybudowany w oparciu o konsultacje i zatwierdzony projekt. Więc drastyczne ingerowanie w coś co zostało zaprojektowane powiedzmy przez specjalistów, doprowadza do chaosu przestrzennego. Może warto walczyć o pozyskiwanie przez władze Białołęki nowych terenów pod skwery/parki przy Skarbka z Gór, Głębockiej, Ostródzkiej póki są jeszcze jakieś małe działki niezagospodarowane tak aby rozbić te z mojego punktu widzenia genialne pomysły. Podkreślam jestem jak najbardziej za, ale poczekajmy rozbijmy to w czasie. Może uda się coś wywalczyć.
    Mieszkaniec10576  06.04.2017 08:03
  • Oczywiście popieram budowanie nowych Parków w okolicy i zachęcam Pana do zgłaszania projektów w następnej edycji lub już teraz postulowanie do Dzielnicy. Pomysł górki ma zapewnić atrakcje w parku w zimie gdyż wtedy Park nie oferuje żadnych atrakcji i świeci pustkami. Latem górka ma funkcjonować jako widownia dla odbywających się w Parku seansów oraz jako górka do opalania. Pozdrawiam
    Mieszkaniec  06.04.2017 09:02 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany