Targówek - przestrzeń pełna historii i osobliwości - system tablic informacyjnych tworzących grę edukacyjną

1555
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Iwona Wujastyk
Współautorzy Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
34 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 1177 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
System tablic informacyjnych umieszczonych w przestrzeni publicznej całej dzielnicy. Na tablicach zamieszczone zostaną informacje dotyczące historii i osobowości dzielnicy oraz zadania i quizy dla dzieci. Inspiracja do aktywnego poznawania ciekawych miejsc i historii Dzielnicy oraz aktywnego spędzanie wolnego czasu.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
11.12.2019 09:12

"Targówek - przestrzeń pełna historii i osobowości - system tablic informacyjnych tworzących grę edukacyjną", to projekt zrealizowany w ramach budżetu partycypacyjnego.   Projekt z 11 tablicami ma za zadanie poznanie ciekawych miejsc na Targówku oraz na spędzenie aktywnie czasu  z rodziną lub przyjaciółmi na świeżym powietrzu.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Kultury i Promocji Dzielnicy Targówek

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Cała Dzielnica Targówek
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
System tablic informacyjnych umieszczonych w przestrzeni publicznej całej dzielnicy. Na tablicach zamieszczone zostaną informacje dotyczące historii i osobowości dzielnicy oraz zadania i quizy dla dzieci. Inspiracja do aktywnego poznawania ciekawych miejsc i historii Dzielnicy oraz aktywnego spędzanie wolnego czasu.
Opis projektu
System tablic informacyjnych umieszczonych w przestrzeni publicznej całej dzielnicy, dający nie tylko wiedzę o historii oraz osobliwościach Targówka tworzyłoby cos w rodzaju „stałej gry miejskiej o Targówku”. Na tablicach poza treściami informacyjnymi zamieszczone zostałby zadania i quizy dla dzieci. O lokalizacji i treściach informacyjnych tablic mogliby współdecydować mieszkańcy w formie konsultacji społecznych lub zgłoszeń w określonym czasie. Quizy i zagadki na tablicach powinny zostać opracowane przez pedagogów tak by: 1. Przygotowane były dla co najmniej 3 różnych kategorii wiekowych, 2. Poziom trudności był dostosowany do wieku, 3. Zagadki były interesujące, by zachęcić do odszukania kolejnych tablic, 4. Zadania były spójne dla wszystkich tablic, 5. System tablic mógł być rozwijany w przyszłości.
Przejście całej trasy, odwiedzenie wszystkich tablic i rozwiązanie zagadek może być ciekawa forma spędzenia wolnego czasu z rodziną, ale także formułą wycieczki przedszkolnej lub szkolnej. Inspiracja do aktywnego poznawania ciekawych miejsc i historii Dzielnicy w formie zabawy oraz aktywnego spędzanie wolnego czasu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt bezpłatnej, ogólnodostępnej formy zabawy i poznania historii Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy. Szansą na wspólny aktywny czas z rodziną lub przyjaciółmi na świeżym powietrzu zamiast przed telewizorem i komputerem.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Opracowanie koncepcji projektu z różnymi poziomami trudności zadań (ok. 2 000 zł), tablice informacyjne (min. 10 szt.) wraz z montażem (ok. 10 x 3000 zł), materiały informacyjne w postaci ulotek, map z trasą, promocja w internecie (2000 zł).
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
34 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
ewentualna konserwacja
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
1 500,00 zł

Dokumenty

Modyfikacje

07.02.2017 13:35
Koordynator w Dzielnicy Targówek
13.04.2017 15:12
Wydział Kultury i Promocji_Targówek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany