Rodzinnie na Mokotowie - zajęcia, warsztaty, spacery, gra terenowa i impreza plenerowa

1213
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 6
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
78 050 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Jesteś rodzicem albo niedługo nim zostaniesz? Lubisz aktywnie i ciekawie spędzać czas? Ważny jest dla Ciebie rozwój Twój i Twojego dziecka? Projekt "Rodzinnie na Mokotowie" to warsztaty dla rodziców, zajęcia ogólnorozwojowe i zajęcia z eksperymentami dla dzieci, spacery, gra miejska z nagrodami i impreza plenerowa.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 6
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Warsztaty podnoszące kompetencje wychowawcze rodziców zrealizowane zostaną w przedszkolu nr 193 przy ul.Odyńca 61, grupy rozwojowe dla rodziców i grupa wsparcia dla mam w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44a, zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 0,5-3 lata z rodzicami w Multimedialnej Bibliotece przy ul. Tynieckiej 40, zajęcia z eksperymentami oraz impreza plenerowa w II Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Odyńca 6. Rodzinna gra miejska i spacery z przewodnikiem odbędą się na terenie rejonu 6.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt realizowany będzie w różnych częściach rejonu 6 na Mokotowie. Wszystkie miejsca, w których odbywać się będą działania, wyraziły pisemną zgodę na użyczenie sal.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Jesteś rodzicem albo niedługo nim zostaniesz? Lubisz aktywnie i ciekawie spędzać czas? Ważny jest dla Ciebie rozwój Twój i Twojego dziecka? Projekt "Rodzinnie na Mokotowie" to warsztaty dla rodziców, zajęcia ogólnorozwojowe i zajęcia z eksperymentami dla dzieci, spacery, gra miejska z nagrodami i impreza plenerowa.
Opis projektu
Projekt zakłada szereg działań skierowanych do rodziców z dziećmi w różnym wieku. W jego ramach odbędą się:
1. 10-spotkaniowy cykl warsztatów zwiększających kompetencje wychowawcze rodziców dzieci w wieku 0-6 lat. Celem zajęć jest wzmocnienie umiejętności lepszego porozumiewania się z dziećmi, kształtowania więzi opartych na wzajemnym szacunku, rozumienia zachowań dziecka i wspierania jego rozwoju.
Spotkania odbędą się wieczorami, każde to 4 godziny dydaktyczne.

2. Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 0,5-3 lata z rodzicami w postaci czterech porannych, 5-spotkaniowych cykli.
Myślą przewodnią spotkań będzie perspektywa dziecka, a zadaniem dorosłych podążanie za nim podczas aktywności ruchowych, edukacyjnych i rozwojowych przy zaangażowaniu wszystkich zmysłów.
Czas trwania każdego ze spotkań to 1 godzina dydaktyczna.

3. Zajęcia z eksperymentami dla dzieci w wieku 5-10 lat w postaci dwóch 12-spotkaniowych cykli.
Dzieci podczas warsztatów samodzielnie przeprowadzają doświadczenia (między innymi z zakresu chemii, fizyki, biologii). Każde zajęcia w cyklu to inny temat ze świata nauki (np. kuchnia molekularna, sole, tajemnice wody, magnetyzm, eksperymenty z domowej kuchni i apteczki, prąd, polimery, detergenty, barwy, wulkany).
Po większości spotkań uczestnicy zabierają efekty swojej pracy do domu.
Czas trwania każdego ze spotkań to 45-60 minut.

4. Poranna grupa wsparcia dla mam dzieci do 12 miesiąca życia, cykl 10 spotkań, każde po 3 godziny dydaktyczne.

5. Poranna grupa rozwojowa "Zacznij już dziś!" dla rodziców poszukujących swojej drogi zawodowej, cykl 12 spotkań, każde po 4 godziny dydaktyczne.

6. Poranna grupa rozwojowa "Jestem sobą" z zakresu rozwoju asertywności, cykl 10 spotkań, każde po 4 godziny dydaktyczne.

W grupach wsparcia i rozwojowych rodzice będą mogli wziąć udział ze swoimi dziećmi, które podczas spotkań zostawać będą pod ich opieką.

4. Dwa spacery (ok. 2 godziny każdy) skierowane do rodzin z dziećmi po rejonie 6 z przewodnikiem.

5. Gra miejska (ok. 3 godziny) z nagrodami skierowana do rodzin z dziećmi.

6. Rodzinna impreza plenerowa, szczegółowy opis znajduje się w załączniku.

Projekt zakłada promocję działań, między innymi poprzez plakaty, portale społecznościowe, portale i fanpage skierowane do rodziców, stronę www Urzędu Dzielnicy Mokotów.
Uzasadnienie realizacji projektu
Mokotów to jedna z dzielnic, w których mieszka najwięcej rodzin z dziećmi w Warszawie. Istnieje tutaj zatem duża potrzeba organizacji aktywności skierowanych do rodzin. Działań, które pozwolą ciekawie i twórczo spędzić czas,
będą rozwijające i rozbudzą zainteresowania, staną się impulsem do wspólnych rozmów i zacieśniania rodzinnych więzi. Aktywności, które pomogą oderwać się od komputera, tableta czy telewizora.
Bezpłatny charakter projektu pozwoli na dotarcie do szerokiego grona zainteresowanych osób, a jego realizacja w założonych miejscach (przedszkole, biblioteka, Ogród Jordanowski, Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców) efektywnie wykorzystać istniejącą infrastrukturę miejską.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Warsztaty podnoszące kompetencje wychowawcze rodziców - 1 cykl - 10 spotkań (każde spotkanie trwa 4 godziny), koszt jednego spotkania to 550 PLN (przygotowanie i poprowadzenie zajęć, materiały, drobny poczęstunek), w sumie 10 x 550 PLN = 5 500 PLN
2. Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 0,5-3 lata z rodzicami - 4 cykle po 5 spotkań (każde spotkanie trwa 1 godzinę), koszt jednego spotkania to 200 PLN (przygotowanie i poprowadzenie zajęć, materiały), w sumie 4 x 5 x 200 PLN = 4 000 PLN
3. Zajęcia z eksperymentami dla dzieci w wieku 5-10 lat - 2 cykle po 12 spotkań (każde spotkanie trwa 45-60 minut), koszt jednego spotkania to 320 PLN (przygotowanie i poprowadzenie zajęć, przygotowanie zestawów potrzebnych podczas zajęć, materiały), w sumie 2 x 12 x 320 PLN = 7 680 PLN
suma: 78 050 zł
4. Grupa grupa wsparcia dla mam dzieci do 12 miesiąca życia - 1 cykl -10 spotkań (każde spotkanie trwa 3 godziny), koszt jednego spotkania to 400 PLN (przygotowanie i poprowadzenie zajęć, materiały, drobny poczęstunek), w sumie 10 x 400 PLN = 4 000 PLN
5. Grupa rozwojowa "Zacznij już dziś" - 1 cykl - 12 spotkań (każde spotkanie trwa 4 godziny), koszt jednego spotkania to 550 PLN (przygotowanie i poprowadzenie zajęć, materiały, drobny poczęstunek), w sumie 12 x 550 PLN = 6 600 PLN
6. Grupa rozwojowa "Jestem sobą" - 1 cykl - 10 spotkań (każde spotkanie trwa 4 godziny), koszt jednego spotkania to 550 PLN (przygotowanie i poprowadzenie zajęć, materiały, drobny poczęstunek), w sumie 10 x 550 PLN = 5 500 PLN
7. Spacery z przewodnikiem - 2 spacery x 1 100 PLN = 2 200 PLN (przygotowanie i poprowadzenie spaceru, głośnik, wydruk zdjęć detali minimum w formacie A2)
8. Gra miejska z nagrodami - 4 750 PLN (przygotowanie scenariusza, poprowadzenie gry, animatorzy na trasie, przygotowanie i zakup rekwizytów, projekt wydruków, wydruk kart do gry oraz map, mikrofon+głośnik, nagrody)
9. Impreza plenerowa - 32 600 PLN (szczegółowe rozpisanie kosztów znajduje się w załączniku)
10. Koszty pracownika obecnego w przedszkolu nr 193 podczas 10 zajęć - 720 PLN
11. Przedszkole nr 193, Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, biblioteka przy ul. Tynieckiej, II Ogród Jordanowski - przestrzeń na prowadzenie działań zostanie udostępniona nieodpłatnie
12. Koszty koordynacji i promocji zajęć dla dzieci, warsztatów, spacerów i gry miejskiej, księgowość - 4 500 PLN
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
78 050,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

23.01.2017 12:22
Autor projektu
24.04.2017 13:43
Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Czy BP jest dla mieszkańców, czy dla osób prowadzących działalność gospodarczą? Identyczne oferty zajęć w kilku dzielnicach i rejonach to działalność gospodarcza Autorki, jak domniemywam. Nie dajecie szansy na aktywność samym mieszkańcom! Ignoruje się też ich własne potrzeby,
  Mieszkaniec8466  27.02.2017 16:00
  • Od kilkunastu lat jestem mieszkanką Mokotowa, dzieciństwo spędziłam na Woli. Obie dzielnice są mi bliskie i w nich złożyłam projekty. Jako matka trójki dzieci myślę, że odpowiadają one potrzebom wielu rodzin, natomiast to mieszkańcy ostatecznie ocenią, czy projekt odpowiada na ich potrzeby czy też nie. Jeśli otrzyma wystarczającą liczbę głosów i będzie realizowany, to decyzję o wyborze wykonawcy podejmie Urząd.
   Mieszkaniec8739  27.02.2017 22:52 Autor projektu
 • W BP jest tak, że realizatorem wygranego projektu nie może być autor i firma z nim związana, były już tego typu sytuacje i od tego roku dzielnicowe zespoły tego pilnują.
  Mieszkaniec11364  30.06.2017 18:56
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany