Aranżacja przestrzeni przed wejściem do SP 53

710
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Bielany
Ruda, Marymont, Las Bielański
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
165 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Zagospodarowanie przestrzeni przed głównym wejściem do Szkoły Podstawowej nr 53 im. Mariusza Zaruskiego. W skład przewidzianych w kosztorysie inwestycji wchodzi montaż wiat i stojaków na pojazdy, postawienie stacji naprawy rowerów, ławek drewnianych oraz donic betonowych wraz z przygotowaniem powierzchni.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Bielany
Obszar objęty pomysłem:
Ruda, Marymont, Las Bielański
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Rudzka 6
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Obszar znajdujący się przed wejściem głównym do Szkoły Podstawowej nr 53 im. Mariusza Zaruskiego
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zagospodarowanie przestrzeni przed głównym wejściem do Szkoły Podstawowej nr 53 im. Mariusza Zaruskiego. W skład przewidzianych w kosztorysie inwestycji wchodzi montaż wiat i stojaków na pojazdy, postawienie stacji naprawy rowerów, ławek drewnianych oraz donic betonowych wraz z przygotowaniem powierzchni.
Opis projektu
Każdy chciałby, żeby miejsce, w którym spędza wiele godzin dziennie było dobrze wykorzystane, przystosowane do potrzeb użytkowników i estetyczne. Mało kto jednak zastanawia się nad tym, że szkoła to nie tylko ławki, tablica i dzwonek na przerwę. To także droga do / ze szkoły, którą szybko i zdrowo można pokonać na rowerze, czy hulajnodze, a także najbliższe otoczenie placówki, które wcale nie musi być szare i nieciekawe. W zeszłym roku nasza placówka uczestniczyła w akcji Rowerowy Maj - kampanii promującej przyjeżdżanie do szkoły na rowerze, hulajnodze, deskorolce lub rolkach. Aktywny udział we wspomnianej zabawie pokazał nam, jak wielu uczniów ma ochotę na taki sposób poruszania się po osiedlu. Przez cztery tygodnie aż 95% dzieci co najmniej osiem razy przyjechało do szkoły na swoim pojeździe! Szkoła powinna wspierać rodzinę w propagowaniu zdrowego stylu życia i zachęcać dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu, a jak wiadomo przykład zawsze idzie z góry. To właśnie dlatego nasz tegoroczny projekt do Budżetu Partycypacyjnego zakłada ustawienie przed budynkiem wiaty oraz kolejnych stojaków na rowery, by wszyscy młodzi amatorzy jazdy na dwóch kółkach mogli bezpiecznie zaparkować swój pojazd. Kilkuletnie doświadczenie pokazuje zresztą, że kółek w jednym rowerze bywa i trzy i cztery, bo uczniów często odwiedza młodsze rodzeństwo, a miejsca na jednoślady wiecznie jest za mało. Postawienie obok wiaty stacji obsługi rowerów umożliwiającej w szybki i prosty sposób napompowanie kółek, czy dokonanie drobnych napraw oraz parkowych ławek, na których można odpocząć po wyczerpującej jeździe stworzy otoczenie przyjazne dla wszystkich wielbicieli jednośladów. Odpowiednia infrastruktura, możliwość wygodnego i bezpiecznego pozostawienia pojazdów z pewnością przyczyni się do dalszego wzrostu popularności tej zdrowej formy transportu. Projekt zostanie zrealizowany za zgodą Dyrektora Szkoły, po pozytywnym zaopiniowaniu przez Radę Rodziców.
Uzasadnienie realizacji projektu
Obecnie użytkowane stojaki są niewystarczające w stosunku do liczby osób przyjeżdżających do szkoły tym środkiem transportu. Rowery i hulajnogi są narażone na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, a parkowanie pojazdów na trawniku jest nieestetyczne i niebezpieczne. Aranżacja przestrzeni przed placówką poprawi wygląd i funkcjonalność otoczenia, ułatwi uczniom i nauczycielom dojazd do i ze szkoły, a gościom oraz rodzicom trenujących na Orliku dzieci umożliwi bezpieczne parkowanie rowerów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Utwardzenie terenu betonową kostką brukową z ażurem - 36 000,00 zł
Stalowa wiata na rowery z poliwęglanowym panelem tylnym i bocznym - 98 500,00 zł
Trzy szeregowe stojaki, na 18 pojazdów każdy - 9 000,00 zł
Stacja naprawy rowerów z ławką - 4 000,00 zł
Dwie drewniane ławki ogrodowe - 1 500,00 zł
Trzy betonowe donice parkowe - 6 000,00 zł
Opracowanie dokumentacji projektowej - 10 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
165 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

22.01.2017 22:04
Autor projektu
23.01.2017 11:33
Autor projektu
23.01.2017 20:55
Autor projektu
29.01.2017 14:32
slacek
06.02.2017 13:17
slacek
09.02.2017 08:46
aarabadzic
24.04.2017 12:49
slacek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany