Arbuzy - wielofunkcyjne boisko dla dzieci

1692
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 8
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
84 200 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt dotyczy budowy niewielkiego, ogólnodostępnego boiska do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i badmintona oraz stół do ping-ponga na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej Arbuzowa. Obiekt byłby wyposażony w naturalną nawierzchnię i ogrodzony siatką, podzielony na część sportową i rekreacyjną.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 8
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
SM ARBUZOWA

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt dotyczy budowy niewielkiego, ogólnodostępnego boiska do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i badmintona oraz stół do ping-ponga na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej Arbuzowa. Obiekt byłby wyposażony w naturalną nawierzchnię i ogrodzony siatką, podzielony na część sportową i rekreacyjną.
Opis projektu
Projekt przewiduje realizację ogólnodostępnego boiska do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę, koszykówkę i badmintona, oraz ping-ponga, które byłoby pierwszym publicznym obiektem sportowo-rekreacyjnym przeznaczonym dla dzieci po tej stronie Al. Wilanowskiej. Na osiedlu mieszka bardzo dużo dzieci, natomiast najbliższy plac znajduje się przy ul.Bonifacego - dwie ruchliwe ulice do przejścia.
Część obiektu przeznaczona bezpośrednio do gry miałaby wymiary prostokąta o szer. ok. 15 m i długości 30 m. Boisko byłoby wyposażone w dwie bramki o wymiarach: 3 m szer. i 2 m wys. oraz wielofunkcyjne słupki (siatkówka, badminton) z płynną regulacją wysokości. Obiekt miałby wymiary prostokąta o szer. ok. 15 m i długości 60 m i byłby odgrodzony od otaczającego terenu siatką. Wejście na teren boiska znajdowałoby się od strony ulicy Arbuzowej. Część obiektu pełniłaby funkcje pomocnicze. W części tej przebywaliby opiekunowie, młodsze rodzeństwo, w tej części stałby stół do ping-ponga, ławki i stolik. Część pomocnicza miałaby kształt prostokąta o wym. ok. 20m na ok. 10m.
Za obydwiema bramkami projektuje się realizację podwyższonych siatek (piłkochwytów), ułatwiających korzystanie z boiska oraz odgradzających boisko od części pomocniczej obiektu.
Obiekt wyposażony byłby w nawierzchnię naturalną. Przewiduje się odpowiednie utwardzenie i wyrównanie nawierzchni oraz przygotowanie podłoża i zasianie trawy. Nie planuje się realizacji oświetlenia terenu. Regulamin przewidywałby korzystanie z obiektu wyłącznie w porze dziennej, przed zapadnięciem zmroku.
Uzasadnienie realizacji projektu
W tej części Stegien nie ma publicznych obiektów zaspokajających lokalne potrzeby mieszkańców. Na naszym obszarze dzieci i młodzież zmuszone są grać w piłkę pod oknami sąsiadów, na drogach przeciwpożarowych, trawnikach, chodnikach, wśród pieszych i rowerów. Narażają się tym samym na liczne kontuzje i stwarzają jednocześnie zagrożenie dla innych. Na terenie SM Arbuzowa znajduje się teren ogrodzonyz 3 stron, z czwartej w części. Teren ten jest idealny na wielofunkcyjne boisko sportowe dla dzieci i młodzieży.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
nawierzchnia 800 m2 - 16.400,00 zł (wyrównanie terenu+ trawa)
ogrodzenie boiska piłkochwyty 90m- 20.000 zł
dopełnienie ogrodzeni całego terenu+ 3 furtki ok.10m - 4.000zł
bramki o wym. 3m szer. i 2m wys. z montażem - 2 szt. - 5.500,00 zł
wielofunkcyjne słupki (siatkówka, badminton) z montażem - 2 szt. - 5.800,00 zł
stół do ping-ponga 5.000,00
stojak na rowery - 5 sztuk - 4.500,00 zł
ławki - 4 szt. - 4.000,00 zł
stolik - 1 szt. - 2.000,00 zł
kosz na śmieci - 1 szt. - 1.000,00 zł
dodatkowe koszty (projekt, robocizna) 15.000,00 zł
tablica z nazwą i powieszonym regulaminem 1.000,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
84 200,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty związane z bieżącą konserwacją i naprawami, koszeniem trawy, opróznianiem kosza na śmieci będzie ponosić Spółdzielnia Mieszkaniowa Arbuzowa
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
1 000,00 zł

Dokumenty

Modyfikacje

23.01.2017 18:24
Autor projektu
23.01.2017 18:38
Autor projektu
21.03.2017 22:33
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany