Biegaj zdrowo i naturalnie.

2165
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Ursynów
Ursynów Wysoki Południowy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
11 600 zł
Kategoria
  • sport
  • zdrowie
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Bieganie przyciąga tyle osób co nigdy wcześniej. I nic dziwnego, bo bieganie to najstarsza i najprostsza aktywność sportowa.
Okazuje się, że większość biegaczy jest jednak na bakier z techniką, i że skutkuje to wieloma niepotrzebnymi kontuzjami.
Zamiast kolejnych zawodów proponujemy treningi techniki biegania.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Ursynów Wysoki Południowy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Spotkanie przy skrzyżowaniu ul. Wąwozowej i al. K.E.N. czyli przy Metrze Kabaty. Samo bieganie odbędzie się na terenie Rezerwatu Las Kabacki.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Spotkanie przy skrzyżowaniu ul. Wąwozowej i al. K.E.N. czyli przy Metrze Kabaty. To charakterystyczny i łatwo dostępny punkt. Samo bieganie odbędzie się na terenie Rezerwatu Las Kabacki, który jest idealnym terenem dla tego typu aktywności.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Bieganie przyciąga tyle osób co nigdy wcześniej. I nic dziwnego, bo bieganie to najstarsza i najprostsza aktywność sportowa.
Okazuje się, że większość biegaczy jest jednak na bakier z techniką, i że skutkuje to wieloma niepotrzebnymi kontuzjami.
Zamiast kolejnych zawodów proponujemy treningi techniki biegania.
Opis projektu
Czy rzeczywiście bieganie jest tak proste?
Okazuje się, że większość biegaczy ma problemy z techniką biegania i stosuje monotonne treningi, a to skutkuje wieloma niepotrzebnymi kontuzjami. Badania wykazują, że około 90% biegaczy nie ma poprawnej techniki, i że około 50% z nich prędzej czy później ulegnie mniej lub bardziej poważnej kontuzji.

Projekt przewiduje cotygodniowe, dwugodzinne treningi biegowo - funkcjonalne prowadzone przez instruktora. Zamiast kolejnych zawodów proponujemy zatem zabawę biegową podczas której nauczymy się biegać naturalnie, na śródstopiu; włączymy do treningu rozgrzewkę przed biegiem oraz rozciąganie po biegu. Trening uzupełnimy ćwiczeniami wzmacniającymi całe ciało. Dystans biegowy i forma ćwiczeń fizycznych będą dopasowane do możliwości uczestników.

Liczba uczestników będzie ograniczona do 30 osób w grupie. Na zajęcia będą obowiązywały zapisy mailowe i/lub telefoniczne, na podstawie kolejności zgłoszeń wyłoniona zostanie grupa uczestników oraz grupa rezerwowa w miejsce osób, które z różnych powodów nie będą mogły dotrzeć na trening.
Uzasadnienie realizacji projektu
Aby bieganie było czystą przyjemnością na przestrzeni długich lat (a może i dziesięcioleci) niezbędne jest poprawienie techniki biegania oraz urozmaicenie treningów.
Wychodząc naprzeciw biegaczy, których na Ursynowie jest wyjątkowo dużo, proponujemy projekt, który wprowadzi nowe elementy oraz wiele uśmiechu do codziennego biegania.
Raz jeszcze zwróćmy uwagę, że większość biegaczy nie posiada poprawnej techniki, i że skutkuje to wieloma niepotrzebnymi kontuzjami. Badania pokazują, że około 90% biegaczy nie ma poprawnej techniki biegania, i że około 50% z nich prędzej czy później ulegnie mniej lub bardziej poważnej kontuzji.
Stosunkowo niewielkim wysiłkiem można zmienić powyższe statystyki.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszty obejmują cotygodniowe 120 minutowe treningi biegowe prowadzone przez instruktora.
4 zajęcia * 200 zł/2h = 800 zł/miesiąc.
Koordynacja całości: 1000 zł.
Rekrutacja i promocja projektu: 1000 zł.
Zajęcia mogą odbywać się przez cały rok (12 miesięcy), tj. około 48 zajęć * 200 zł/2h + 1000 zł/koordynację + 1000 zł/promocję = około 11600 zł/12 miesięcy.

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
11 600,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

21.03.2017 10:21
Autor projektu
12.04.2017 10:11
Wydział Sportu i Rekreacji_Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany