"Psie stacje" - zakup i montaż 4 stacji z woreczkami biodegradowalnymi na psie odchody

848
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Białołęka
obszar 2
Autor pomysłu Agnieszka Wielgołaska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
7 158 zł
Kategoria
 • edukacja
 • ochrona środowiska
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 509 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Psie stacje to przydatne pojemniki zbiorcze na psie odchody z dodatkowymi biodegradowalnymi woreczkami. Użytkownik pobiera pusty woreczek, zbiera po swoim psie co potrzeba i wrzuca do pojemnika pełen woreczek. Woreczki biodegradowalne wysuszają zawartość i pochłaniają zapach. Maksymalna wygoda dla użytkowników. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, umiejscawiane jest w ziemi.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
23.01.2019 14:26

Zostały ustawione 4 stacje w następujących lokalizacjach:

- ul. Krokwi 3 szt.

- ul. Dziatwy 1 szt

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Konserwacji i Środowiska dla Dzielnicy Białołęka

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
obszar 2
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Krokwi róg ul. Klasyków, ul. Krokwi róg ul. Dziatwy, ul. Krokwi róg ul. Pasieki, ul. Drożdżowa róg ul. Dziatwy.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
4 punkty w rejonie ulic: ul. Krokwi róg ul. Klasyków, ul. Krokwi róg ul. Dziatwy, ul. Krokwi róg ul. Pasieki, ul. Drożdżowa róg ul. Dziatwy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Psie stacje to przydatne pojemniki zbiorcze na psie odchody z dodatkowymi biodegradowalnymi woreczkami. Użytkownik pobiera pusty woreczek, zbiera po swoim psie co potrzeba i wrzuca do pojemnika pełen woreczek. Woreczki biodegradowalne wysuszają zawartość i pochłaniają zapach. Maksymalna wygoda dla użytkowników. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, umiejscawiane jest w ziemi.
Opis projektu
Projekt dotyczy wmontowania w pasy zieleni 4 psich stacji czyli pojemników na psie odchody wraz z biodegradowalnymi woreczkami na odchody (przykłady w załączniku nr 1). Estetyczne pojemniki, w kolorze komponującym się z zielenią, rozwiążą właścicielom psów problem co zrobić z psimi odchodami na spacerze. Ponadto biodegradowalne woreczki zapobiegają wyrzucaniu odchodów bezpośrednio do koszy śmietnikowych. Montaż stacji powinien odbyć się blisko chodnika, aby właściciele psów łatwo mogli skorzystać ze stacji. Na każdej z psich stacji znajduje się nalepka z zachęcającym do sprzątania po psie napisem. Dla właścicieli psów to ułatwienie, a łatwy i bezpłatny dostęp do pojemnika zachęca do sprzątania. Dla mieszkańców wszystkich bloków i domów jednorodzinnych dookoła pasów zieleni to szansa na czyste chodniki, trawniki, miejsca postojowe, na które często załatwiają się psy. Pojemniki składają się z pojemnika na woreczki.
Uzasadnienie realizacji projektu
Psie stacje to promocja dobrych wzorców i pozytywnego zachowania się społecznego posiadaczy psów. Wskazuje właściwe podejście do problemu sprzątania po swoim psie. Jedni korzystający będą dawać przykład innym. Czyste od odchodów pasy zieleni, parki to również pewność dla rodziców małych dzieci, że dziecko nie będzie miało kontaktu z odchodami- źródłem zagrożenia epidemiologicznego, bakterii salmonelli czy też toksoplazmozy. Wysychające, niesprzątnięte psie odchody są rozwiewane przez wiatr i przenoszone w powietrzu. Stacje ograniczają zanieczyszczenie środowiska. Wspomagają służby porządkowe, jako łatwe w obsłudze i utrzymaniu. Dla mieszkańców budynków blisko zieleni to szansa na czyste chodniki, trawniki oraz miejsca postojowe.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
4 stacje x 1000,00 zł. (zakup) + 400 zł. (montaż) + 55 zł. (zakup torebek na stację 500 szt./0.11 zł. za szt.) = 5820 zł. + 23% vat = 7158,6 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
7 158,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Wymagane jest opróżnianie pojemników oraz uzupełnianie pojemników z woreczkami w zależności od zapełnienia pojemników.
- koszt torebek na jedną stację na rok - 4 tys. torebek x 0,11 zł. za torebkę = 440 zł.
- koszt serwisu na jedną stację - 550 zł.
Łącznie obsługa w przyszłych latach: 4 x (440 zł. + 550 zł.) = 3960 zł + 23% = 4870,80 zł.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
4 870,00 zł

Modyfikacje

22.01.2017 22:21
Autor projektu
01.06.2017 12:07
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bardzo potrzebne są takie kosze i woreczki. Wiele razy chodzę na spacer z psem i przez najbliższych kilkaset metrów niosę " niespodziankę" mojego pupila. Mam nadzieję, że takie stacje zmotywują właścicieli do sprzątania po swoich pupilach. Projekt, który dba o środowisko zawsze zasługuje na głosy. Podoba mi się bardzo.
  Artur Wielgołaski  26.01.2017 22:08
 • FAJNY POMYSL ;-) ODDAM GLOS POZDRAWIAM
  Mieszkaniec1712  15.03.2017 12:04
 • Oglądam te kosze na psie pozostałości w niektórych miastach w Europie. Niestety po pewnym czasie, większość jest brudna, ufajdana, bez woreczków, a w lecie czuć nieprzyjemny zapach. Właściciele piesków powinni niestety woreczki kupować na własny koszt. Zamiast pojemników na psie odchody, widziałbym raczej więcej śmietników ogólnych, które będą systematycznie opróżniane, bo na Białołęce nie ma ich zbyt wiele.
  Mieszkaniec7182  28.06.2017 21:24
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany