Ul. Dąbrowskiego dla mieszkańców - reorganizacja parkowania

986
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 2
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
23 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Udrożnienie ul. Dąbrowskiego dzięki stworzeniu dodatkowych miejsc parkingowych obok budynków użytku publicznego (w rejonie budynku nr 96)


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 2
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Rejon 2
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Lokalizacja reorganizacji to wylotowa część ul. Dąbrowskiego - beneficjenci to bezpośrednio mieszkańcy Dąbrowskiego 81, użytkownicy sklepów i punktów komercyjnych budynku Dąbrowskiego 81, rodzice korzystający z okolicznego żłobka a także mieszkańcy okolicy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Udrożnienie ul. Dąbrowskiego dzięki stworzeniu dodatkowych miejsc parkingowych obok budynków użytku publicznego (w rejonie budynku nr 96)


Opis projektu
Projekt zakłada następujące działania:
- wydzielenie 4-5 miejsc postojowych na wysokości żłobka ul. Dąbrowskiego 96 (w miejscu trawnika, bez likwidacji drzew), naprzeciw budynku mieszkalnego ul. Dąbrowskiego 81.
- umożliwienie zatrzymania się jedynie samochodów dostawczych (znak)
- montaż tablicy informacyjnej dla wymiany między mieszkańcami
- montaż stojaka rowerowego obok sklepu

Projekt ma wesprzeć ruch rowerowy proponowany w poprzednim bp w okolicy, podnieść komfort mieszkania w okolicy jednocześnie pozytywnie wpływając na bezpieczeństwo, dając udogodnienia dla korzystających z infrastruktury użytku publicznego w okolicy.
Uzasadnienie realizacji projektu
Wylotowa część ul. Dąbrowskiego jest przeładowana parkującymi samochodami, stwarza to zagrożenia i utrudnienia dla pieszych (niewidoczni na przejściach) oraz dla ruchu rowerowego.
Nadmierne obłożenie ulicy parkującymi samochodami ponadto szkodzi mieszkańcom budynków, których okna wychodzą na ul. Dąbrowskiego.
Utrudniony jest dostęp do żłobka ul Dąbrowskiego 96 (niebezpieczne parkowanie wzdłuż ulicy od strony żłobka).

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
5 miejsc postojowych x 4000 zł = 20 000 zł. Dokumentacja budowlana = 3000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
23 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
koszt drobnych napraw ubytków w kostce na miejscach parkingowych
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
500,00 zł

Dokumenty

Modyfikacje

23.01.2017 17:33
Autor projektu
26.04.2017 15:04
Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (6)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Jak ten projekt ma się do tego, co będzie robione na wiosnę?: https://zdm.waw.pl/robi-sie/budzet-partycypacyjny/mokotow
  Robert Buciak  23.01.2017 08:44
  • Witam, dziękuję za link do dokumentacji poprzedniego projektu, nie miałam go wcześniej - rozumiem, że tamten projekt tworzy kontrapas, ale nie widzę na rysunku, żeby obejmował dodatkowe miejsca postojowe.
   Likwiduje lewoskręt na wylocie Dąbrowskiego i w jego miejsce tworzy ścieżkę (kontrapas). Oznaczona linią zieloną są blokady? bo legenda nie wskazuje takiego symbolu? mogę usunąć z mojego koszty ustawienia słupków.
   Mieszkaniec  23.01.2017 17:31 Autor projektu
 • 1. Nie kontrapasy, ale kontraruch za pomocą znaków P-27. Projekt był wybrany dwa lata temu i powinien był zostać wykonany w zeszłym roku, ale przedłużył się wybór wykonawcy.
  2. Z tego co wiem ,to żaden lewoskręt nie będzie likwidowany, ale może się mylę. Proszę napisać coś więcej.
  3. Zielonymi kółkami projektant oznaczył nowo stawiane słupki. Nie wiem, czy można je z projektu usunąć, bo to jednak nowe miejsca.
  Robert Buciak  23.01.2017 17:59
 • Wg rysunku ze strony którą Pan załączył wynika umieszczenie kontraruchu tam gdzie teraz jest lewoskręt i zakaz parkowania, więc usunęłam te elementy z wniosku. Pod żłobkiem, na ulicy parkują teraz samochody zwężając przestrzeń ulicy - wprowadzając kontraruch a nie udrażniając ulicy, ryzykujemy kolizje stąd wniosek o dodatkowe miejsca parkingowe.
  Mieszkaniec  23.01.2017 19:40 Autor projektu
 • Przepraszam, ale nadal nie wiem, gdzie jest lewoskręt, o którym pisze Pani, że ma zniknąć. Proszę o umieszczenie go w przestrzeni.

  Zgodnie z przepisami parkowanie przy prawej krawędzi jezdni jest dozwolone. Wprowadzenie ruchu rowerowego niczego nie zmieni poza tym, że trzeba będzie jechać wolniej. Dla dzieci i osób starszych przechodzących na drugą stronę ulicy ma to ogromne pozytywne znaczenie.
  Robert Buciak  23.01.2017 21:10
 • Pana projekt z zeszłego roku ustawia kontrapas na aktualnie wydzielonym pasie na wylocie ul. Dąbrowskiego do skrętu w lewo - aktualnie ze względu na parkujące pod blokiem samochody jedynie końcowy odcinek lewoskrętu jest używany. Nie jest to zarzut - stwierdzenie faktu (rys. z linka).
  Parkowanie przy prawej krawędzi nie jest zabronione, ale wymusza na kierujących omijanie stojących samochodów i wjazd na -docelowo- kontrapas rowerowy. Powstaje ryzyko kolizji, stąd proponuję stworzyć dodatkowe miejsca postojowe przy żłobku. Pana projekt - na który bardzo się cieszę! - z tego skorzysta. Nie obędzie się bez stworzenia innego parkingu, ale to cel nie na tak mały budżet jak rejonowy. pozdrawiam MM
  Mieszkaniec  23.01.2017 23:29 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany