Miejsca postojowe przy Pustola 42 i 44

734
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wola
Ulrychów + Odolany
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
45 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Budowa zatok postojowych przy ulicy Pustola na odcinku pomiędzy budynkami 42 i 44

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Ulrychów + Odolany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wzdłuż ogólnie dostępnego odcinka ulicy Pustola
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wzdłuż ogólnie dostępnego odcinka ulicy Pustola

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Budowa zatok postojowych przy ulicy Pustola na odcinku pomiędzy budynkami 42 i 44
Opis projektu
Budowa zatok postojowych przy ulicy Pustola, na odcinku od budynku nr 42 do budynku nr 44, w miejscu dotychczasowego, zniszczonego trawnika
Uzasadnienie realizacji projektu
Starsza część osiedla została zbudowana w latach 60-70, kiedy poruszanie się samochodem należało do rzadkości. Starsze budynki nie mają garaży ani parkingów. W okolicy występuje bardzo dotkliwy brak miejsc dostępnych do parkowania pojazdów. Problem dotyczy mieszkańców osiedla oraz przyjezdnych. W strefie osiedla jest bardzo dużo miejsc wyłączonych z parkowania, nie ma wyznaczonych miejsc postojowych, brakuje parkingów oraz obiektów płatnych. Samochody parkują na ulicach i chodnikach. Auta często pozostawiane są w miejscach niedozwolonych. Na terenie osiedla powstają nowe budynki, przybywa mieszkańców i samochodów, a na w okolicy nie ma gdzie pozostawiać pojazdów. Zatoki poprawią możliwości parkowania, a chodnik komfort i bezpieczeństwo pieszych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wybudowanie miejsca parkingowego, wykonanie dokumentacji projektowej - 45 000 zł.
Ostateczny zakres szczegółowy projektu może ulec zmianie podczas projektowania, ze względu na wynik uzgodnień szczegółowych.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
45 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

29.05.2017 08:58
Koordynator w dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (6)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Projekt popieram, ale tych miejsc powinno być w tej okolicy dużo więcej.
  Mieszkaniec10614  11.03.2017 21:35
  • Dziękuję. W pełni się zgadzam że w naszej okolicy miejsc jest jak na lekarstwo, a potrzeby ogromne. Na spotkaniu dyskusyjnym dowiedziałam się jednak, że nie jest to takie proste i oczywiste, ponieważ podmioty decyzyjne mają w tej kwestii inne plany.
   Mieszkaniec5905  12.03.2017 18:50 Autor projektu
 • Jestem przeciwna zamianie trawników na miejsca postojowe. Nie chcę mieszkać na parkingu! Rozumiem, że miejsca są potrzebne, ale powinny zostać stworzone płatne parkingi podziemne lub podziemne garaże.
  Nasze osiedle jest cudownie zielone - choć jest to w większości zieleń zaniedbana, a niekiedy rozjeżdżona przez samochody.
  Mam nadzieję, że te wszystkie (bo jest ich kilka) projekty nowych miejsc parkingowych nie znajdą poparcia mieszkańców.
  Mieszkaniec5032  28.06.2017 14:37
  • Mam nadzieję, że zauważyła Pani iż projekty nie usuwają zieleni, a biorą pod uwagę nawet jej dołożenie. Samochody trzeba gdzieś parkować a parkingi płatne lub podziemne nie są w tej okolicy w ogóle przewidywane. Próbujemy więc znaleźć rozwiązania, które pozwolą zaparkować auta i nie niszczyć zieleni. Tak żeby te dwie sprawy rozsądnie pogodzić
   Mieszkaniec5905  28.06.2017 20:54 Autor projektu
  • W opisie projektu jest informacja, że trawnik zostanie zamieniony na zatokę - czyli zieleni będzie mniej. Druga rzecz - przeglądając projekty dla Ulrychowa widzę kilka propozycji nowych parkingów kosztem trawników. Stąd mój komentarz.
   Biorąc pod uwagę, że niedługo ruszą nowe osiedla z parkowaniem będzie co raz gorzej i 10 czy 15 nowych miejsc parkingowych zamiast trawnika niewiele zmieni. Jeśli nie zaczniemy kombinować teraz (albo wymagać od deweloperów gwarancji odpowiedniej liczby miejsc parkingowych) będziemy mieli jak w San Francisco, o którym krąży anegdota, że samochodu nie rusza się z ulicy w obawie przed utratą miejsca parkingowego ;) .
   Mieszkaniec5032  29.06.2017 10:14
  • W tym jednym miejscu jest propozycja zatoki zamiast trawnika. Pozostałe projekty zakładają również zieleń. Zgadzam się z Panią, że nie załatwi to całego problemu ale już prawie dwa lata ingeruję w urzędach w tej sprawie i nic nie udało się ustalić. Stare osiedla mają istotny problem z parkowaniem i żadnej alternatywy. Najlepszym rozwiązaniem byłby jeden kilkupiętrowy, płatny parking, w stylu tego który jest na Kole, ale dotąd nic rozsądnego nie zapadło w tej kwestii, więc próbujemy zaradzić w inny sposób.
   Mieszkaniec5905  29.06.2017 19:43 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany