Międzypokoleniowe potańcówki na sieleckich podwórkach

2122
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 3
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
30 960 zł
Kategoria
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada organizację 4 potańcówek podwórkowych ze starymi warszawskimi szlagierami granymi na żywo. Projekt ma m.in. przypomnieć okolicznym mieszkańcom twórczość lokalnego barda, Stanisława Grzesiuka, zapoznać ich z folklorem czerniakowskim, który Grzesiuk z upodobaniem praktykował i przywrócić miejsce tej muzyki na okolicznych podwórkach i w przestrzeni wspólnej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 3
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Będziemy się bawić na wybranych podwórkach sieleckich należących do miasta. Ich wybór zależy od oceny akustyki przestrzeni i chęci okolicznych wspólnot do ugoszczenia na swoim podwórku takiej zabawy. W razie złej pogody lub braku zgody okolicznych wspólnot, potańcówki będą odbywać się w Teatrze Baza przy ul. Podchorążych 39

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada organizację 4 potańcówek podwórkowych ze starymi warszawskimi szlagierami granymi na żywo. Projekt ma m.in. przypomnieć okolicznym mieszkańcom twórczość lokalnego barda, Stanisława Grzesiuka, zapoznać ich z folklorem czerniakowskim, który Grzesiuk z upodobaniem praktykował i przywrócić miejsce tej muzyki na okolicznych podwórkach i w przestrzeni wspólnej.
Opis projektu
Międzypokoleniowe potańcówki na sieleckich podwórkach to pomysł na cykl potańcówek podwórkowych z przedwojennymi szlagierami warszawskimi. Projekt ma m.in. przypomnieć okolicznym mieszkańcom twórczość lokalnego barda, Stanisława Grzesiuka, zapoznać ich z folklorem czerniakowskim, który Grzesiuk z upodobaniem praktykował i przywrócić miejsce tej muzyki na okolicznych podwórkach i w przestrzeni wspólnej. Nade wszystko jednak projekt ma na celu zachęcenie okolicznych mieszkańców do wyjścia z domu, spotkania i wspólnej zabawy. Liczymy, że w proponowanych aktywnościach wezmą różne pokolenia mieszkańców, o rozmaitych stylach życia. Tam, gdzie w słowie mogłoby dojść do nieporozumień, można się dalej komunikować w muzyce i widzimy w tym sposób na wzmocnienie międzypokoleniowej więzi wśród mieszkańców lokalnej społeczności.
Od czerwca, gdy tylko nadejdą nieco cieplejsze dni rozpoczniemy cykl potańcówek podwórkowych w wybranych wspólnie i uzgodnionych z okolicznymi mieszkańcami miejscach i czasie. Potańcówki odbywać się będą w co drugą sobotę czerwca oraz września. Do tańca na żywo, akustycznie będzie grała kapela praktykująca starą muzykę warszawską.
Udział we wszystkich aktywnościach będzie bezpłatny.
Projekt zakłada także promocję:
- na tydzień przed każdą potańcówką wydruk i kolportaż 80 plakatów informacyjnych (na plakatach przy każdej potańcówce zmieniać się będzie termin i miejsce) - kolportaż plakatów w instytucjach, sklepach, miejscach użyteczności publicznej
- umieszczenie informacji na stronie internetowej oraz fanpage'u Urzędu Dzielnicy Mokotów
Uzasadnienie realizacji projektu
Potrzeba nam, mieszkańcom Sielc i Czerniakowa, okazji do wyjścia z domu, spotkań, zgromadzeń i dobrej zabawy, która sprawi, że poznamy się lepiej i zdobędziemy zaufanie niezbędne do tego, żeby wspólnie podejmować działania dla dobra wspólnego. Chcemy tu mieszkać i żyć pełnią życia. Chcemy, by okoliczne podwórka jak dawniej za czasów Grzesiuka rozbrzmiewały muzyką i tupotem nóg w tańcu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
wynagrodzenie kapeli - 5000 zł x 4 potańcówek = 20000 zł
koszt nagłośnienia - 500 zł x 4 = 2000 zł
sprzątanie po potańcówkach - 500 zł x 4 = 2000 zł
wynajem toalety przenośnej - 200 zł x 4 = 800 zł
wynagrodzenie osoby organizującej przestrzeń (w tym oceniającej warunki akustyczne podwórek i organizującej zgody wspólnot i odpowiednich władz na zgromadzenie) - 750 zł x 4 potańcówek = 3000 zł
promocja:
projekt plakatu: 1500 zł
druk: 200 zł x 4 = 800 zł (przed każdą potańcówką drukujemy 80 plakatów A3)
kolportaż: 15 zł x 5h x 4 = 300 zł (przed każdą potańcówką 5 godzin kolportażu)

wynajem sali widowiskowej w Teatrze Baza w razie złej pogody:
70 zł/h x 2h x 4 = 560 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 960,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

21.03.2017 16:35
Autor projektu
21.03.2017 23:37
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany