Lekcje z Mistrzem

2113
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Białołęka
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
11 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt obejmuje spotkania białołęckich dzieci i młodzieży z Mistrzami Polski, Europy lub Świata w wioślarstwie. Mistrzowie opowiedzą o swojej dyscyplinie i karierze sportowej oraz zachęcą do podejmowania aktywności fizycznej. Celem spotkań jest pokazanie roli sportu i rekreacji w życiu, promocja wioślarstwa oraz zachęcenie do aktywności fizycznej na Kanale Żerańskim.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Przedszkola i szkoły znajdujące się na terenie dzielnicy Białołęka oraz przystań wioślarska ul. Modlińska 16.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt realizowany będzie w 15 przedszkolach, szkołach i ośrodkach (np. ośrodek sportu) zlokalizowanych na terenie dzielnicy Białołęka, które zgłoszą chęć uczestnictwa w Lekcjach z Mistrzem. W okresie kwiecień - wrzesień (ze względu na sprzyjające warunki pogodowe) Lekcje z Mistrzem odbywać się mogą na przystani wioślarskiej przy ul. Modlińskiej 16. Lokalizacja każdorazowo ustalana będzie indywidualnie z organizatorem.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt obejmuje spotkania białołęckich dzieci i młodzieży z Mistrzami Polski, Europy lub Świata w wioślarstwie. Mistrzowie opowiedzą o swojej dyscyplinie i karierze sportowej oraz zachęcą do podejmowania aktywności fizycznej. Celem spotkań jest pokazanie roli sportu i rekreacji w życiu, promocja wioślarstwa oraz zachęcenie do aktywności fizycznej na Kanale Żerańskim.
Opis projektu
Lekcje z Mistrzem to projekt polegający na spotkaniach mieszkańców Białołęki z Mistrzami Polski, Europy lub Świata w wioślarstwie. Lekcje dedykowane są dzieciom, młodzieży i dorosłym, odbywać się będą na terenie Białołęki w miejscu ustalonym z danymi uczestnikami: w przedszkolu, szkole, ośrodku sportu lub na przystani wioślarskiej przy ul. Modlińskiej 16 (termin i miejsce ustalany indywidualnie z każdą grupą). Projekt zakłada realizację 15 Lekcji z Mistrzem w okresie styczeń - grudzień 2018 roku.
Zakładany czas trwania spotkania to 3 godziny lekcyjne po 45 minut każda, lub jedno spotkanie trwające 120 minut. Maksymalna liczba uczestników Lekcji w 1 grupie to 60 osób.
Lekcje z Mistrzem mogą być zorganizowane dla:
- przedszkolaków
- uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studentów
- dorosłych,
- seniorów
Każde ze spotkań odbywać się będzie z udziałem osoby prowadzącej oraz Mistrza Sportu. Lekcje z Mistrzem będą przebiegać zgodnie z poniższym scenariuszem, modyfikowanym w zależności od wieku uczestników spotkania. Podczas lekcji będzie można zapoznać się z ergometrami wioślarskimi na których na co dzień trenują Mistrzowie. Każdy z uczestników spotkania otrzyma pamiątkowy dyplom.
1. Powitanie uczestników, zapoznanie z celem spotkania
2. Prezentacja multimedialna na temat wioślarstwa, Mistrza, Kanału Żerańskiego i roli aktywności fizycznej w życiu człowieka
3. Prezentacja dorobku medalowego Mistrza
4. Nauka wiosłowania pod okiem Mistrza wioślarstwa na ergometrach wioślarskich
5. Pytania do Mistrza, autografy, zdjęcia.
6. Rozdanie uczestnikom spotkania pamiątkowych dyplomów.
Spotkania mają na celu ukazanie możliwości , jakie daje Białołęka w kwestii uprawiania wioślarstwa oraz zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do uprawiania sportu i rekreacji.
Uzasadnienie realizacji projektu
- konieczność upowszechniania aktywności fizycznej wśród mieszkańców Białołęki w różnym wieku, aby przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym (otyłość, choroby układu krążenia) i zagospodarować czas wolny dzieci i młodzieży
- niskie uczestnictwo Polaków w sportach wodnych (5% w ostatnim roku wg. badania CBOS 2013 dot. Aktywności fizycznej Polaków)
- mała rozpoznawalność wioślarstwa, które jest jedną z najbardziej utytułowanych dyscyplin sportowych (złoty i brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2018)
- konieczność promocji Kanału Żerańskiego - z klubów wodniackich działających nad nim wywodzi się aż 21 późniejszych olimpijczyków

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
3000 zł brutto wynagrodzenie Mistrza Wioślarstwa (15 x 200 zł)
4000 zł brutto wypożyczenie 3 ergometrów wioślarskich plus obsługa techniczna (transport, obsługa ergometrów i rzutnika)
1500 zł brutto projekt plakatów i dyplomów i druk 1000 sztuk dyplomów A5 lub A4
3000 zł zakup rzutnika i ekranu projekcyjnegoSzacunkowy koszt realizacji projektu:
11 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

21.03.2017 14:06
Autor projektu
31.05.2017 13:56
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany