Siłownia plenerowa przy ZSS nr. 58 ul. Piaseczyńska 114/116

441
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 3
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
155 800 zł
Kategoria
 • edukacja
 • sport
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Siłownia dla wszystkich mieszkańców zachęci do aktywności fizycznej nie tylko dzieci ale i młodzież , osoby starsze .Uatrakcyjni okolicę dzielnicy. Lokalizacja jest również korzystna ,obiekt jest pod stałym monitoringiem. Projekt przewiduje osiem urządzeń aktywności fizycznej. Projekt zachęca do spędzenia czasu na powietrzu całe rodziny każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego wieku.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 3
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Piaseczyńska114/116
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren- Zespół Szkół Sportowych nr 58n ul Piaseczyńska 114/116

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Siłownia dla wszystkich mieszkańców zachęci do aktywności fizycznej nie tylko dzieci ale i młodzież , osoby starsze .Uatrakcyjni okolicę dzielnicy. Lokalizacja jest również korzystna ,obiekt jest pod stałym monitoringiem. Projekt przewiduje osiem urządzeń aktywności fizycznej. Projekt zachęca do spędzenia czasu na powietrzu całe rodziny każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego wieku.
Opis projektu
Budowa siłowni plenerowej na terenie Zespołu Szkół Sportowych nr 58 spełni oczekiwania nie tylko uczniów ale przede wszystkim mieszkańców okolicznych osiedli.Ponieważ z jednej strony,umożliwi prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu co uatrakcyjni życie sportowe szkoły a zarazem zachęci mieszkańców do aktywności fizycznej.
Duża zaleta siłowni na terenie szkoły będzie możliwość aktywizacji osób starszych do aktywności fizycznej poprzez ich dzieci i wnuki-uczniów szkoły sportowej, dla których aktywność fizyczna jest codziennością. Uczniowie nie tylko będą zachęcać swoje rodziny do wysiłku fizycznego ale będą mogli wspólnie podzielić się swoją pasją i umiejętnościami. Będą również mogli udzielać merytorycznych wskazówek, oraz jak wykonywać dane ćwiczenia.Dzięki temu zacierają się wszelkie bajery między pokoleniowe, a co za tym idzie jest lepszy kontakt rodziców z dziećmi czy dziadków z wnukami.Wspólne spędzanie czasu i wykonywanie tych samych czynności,stanowi również efekt wychowawczy i porozumiewawczy- pokazuje dzieciom że oni również mogą czegoś nauczyć swoich rodziców jak i wspomóc innych poprzez proste działania uprzejmości i wsparcia fizycznego, i dzięki temu wzrasta ich poczucie własnej wartości ,stają się bardziej dojrzali w relacjach międzyludzkich.
Siłownia plenerowa to również pretekst do wyjścia na świeże powietrze wszystkich mieszkańców i w przyjemny i zarówno bezpieczny sposób pomaga wyrabiać nawyk całych rodziny aktywnego spędzania każdej wolnej chwili.
Projekt przewiduje zainstalowanie 8 urządzeń do ćwiczeń kierunkowych oraz zestaw drabinek do ćwiczeń siłowych i wytrzymałościowych oraz ćwiczeń gimnastycznych.
Uzasadnienie realizacji projektu
Okolice szkoły stanowią stare osiedla bez placów zabaw czy siłowni plenerowych- co oznacza, że w okolicy nie ma ogólnodostępnej oraz bezpłatnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.Dlatego zbudowanie siłowni na terenie szkoły, nie tylko będzie spełniało oczekiwania uczniów, ale również wszystkich mieszkańców. Obecnie teren placu nie jest odpowiednio wykorzystany, miejsce ma jednak duży potencjał. Zagospodarowanie terenu ma na celu stworzenie przestrzeni atrakcyjnej i bezpiecznej mającej zachęcać do aktywności fizycznej. Ostatnie badania młodzieży pokazuje bardzo duży odsetek dzieci ,młodzieży oraz osób dorosłych z otyłością i wadami postawy,dlatego wszystkim powinno nam zależeć na promowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zestaw street workout średni 37 000 zł
Atlas do ćwiczeń klatki piersiowej 7 600 zł
Atlas do ćwiczeń mięśni brzucha 5 100 zł
Biegacz 6 400 zł
Narciarz biegowy 9 600 zł
Narciarz zjazdowy 8 000 zł
Rowerek 7 700 zł
Steper 8 100 zł
Ławka uniwersalna 2 800 zł
Montaż (podłoże , ogrodzenie , oddzielna ,furtka ) 40 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
155 800,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

21.04.2017 14:02
Wydział Infrastruktury i Inwestycji dla Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • "Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
  NIE"
  nóż się w kieszeni otwiera...
  Zestaw street workout i pozostałe 8 sprzętów będzie konserwować się samodzielnie i bezpłatnie jak rozumiem? sprzęt jest samosmarujący, bezobsługowy i bezserwisowy czy tak ?
  Mieszkaniec11324  28.06.2017 19:24
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany