"Centrum Młodzieżowe Ursynów" - Miejsce Aktywności Lokalnej

449
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Ursynów
Ursynów Wysoki Północny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
629 646 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
CENTRUM MŁODZIEŻOWE URSYNÓW - Miejsce Aktywności Lokalnej będzie miejscem spotkań młodzieży w wieku 11-20 lat i rodzin z Ursynowa. Centrum będzie oferować różnorodne zajęcia integracyjne, kulturalne, pomoc w rozwoju pasji, zainteresowań oraz organizować spotkania integracyjne rodzin. Ma być miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi. W Centrum młodzież będzie mogła otrzymać napoje i poczęstunek.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Ursynów Wysoki Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wynajęty lokal na terenie Ursynowa Wysokiego Północnego przy ul. Dereniowej 3 lub w innej lokalizacji, dogodnie skomunikowanej, nieodległej od stacji metra Ursynów, Stokłosy, Imielin.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
LOKAL O POWIERZCHNI OK. 200 m2, DOBRZE SKOMUNIKOWANY, BY DOTARCIE DO NIEGO BYŁO BEZPIECZNE DLA MŁODZIEŻY. W PRZYZIEMIU BLOKU MIESZKALNEGO.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
CENTRUM MŁODZIEŻOWE URSYNÓW - Miejsce Aktywności Lokalnej będzie miejscem spotkań młodzieży w wieku 11-20 lat i rodzin z Ursynowa. Centrum będzie oferować różnorodne zajęcia integracyjne, kulturalne, pomoc w rozwoju pasji, zainteresowań oraz organizować spotkania integracyjne rodzin. Ma być miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi. W Centrum młodzież będzie mogła otrzymać napoje i poczęstunek.
Opis projektu
Celem Centrum jest zapewnienie młodzieży bezpłatnej możliwości wszechstronnego rozwoju osobowości pod okiem opiekunów.
Zadaniem Centrum jest rozwijanie zainteresowań artystycznych, naukowych i społecznych młodzieży oraz zagospodarowanie jej wolnego czasu.
Funkcjonowanie Centrum ma pomóc pracującym rodzicom, gdy dzieci kończą lekcje wcześniej.
Centrum działa w ramach wewnętrznego regulaminu.
Osoby prowadzące Centrum mają pomagać młodzieży w odrabianiu lekcji oraz prowadzić zajęcia oraz warsztaty artystyczne i edukacyjne, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez młodzież, np. zajęcia: językowe, plastyczne, szydełkowania, haftowania, twórczego pisania lub warsztaty: np. tworzenia świec. Wykonane prace młodzież będzie mogła zabrać do domu.
Centrum ma być miejscem spotkań z ciekawymi osobami (np. autorami, historykami, pasjonatami w swojej dziedzinie), którzy nawiązując do historii Polski i powszechnej wprowadzą młodzież w tajniki wiedzy humanistycznej oraz zaszczepią pragnienie realizowania własnych marzeń.
W ramach Centrum mają być organizowane występy np. artystów, zespołów muzycznych, uzdolnionej młodzieży m.in. z pobliskich szkół oraz osiedli. Muzycy oraz młodzież grająca na instrumentach będą mogli korzystać z instrumentów Centrum.
Komputery, gry planszowe i towarzyskie oraz pianino i gitary mają być dostępne w godzinach otwarcia Centrum.
Komputery stworzą warunki do korzystania przez młodzież z internetowych źródeł informacji oraz programów dedykowanych do nauki np.: języków obcych, podstaw programowania, zwłaszcza przez młodzież, która nie posiada własnego komputera i dostępu do Internetu.
Nauka gry na instrumentach lub kursy komputerowe będą prowadzone raz w miesiącu albo w zależności od zapotrzebowania młodzieży.
Centrum może organizować spotkania integracyjne młodzieży z rodzinami, aktywności dla rodzin.
Młodzieży w godzinach otwarcia Centrum będą udostępniane napoje i soki oraz poczęstunek (np. paczkowane przekąski, kanapki), wskazane w „Liście produktów spożywczych polecanych do sklepiku szkolnego”. Produkty spożywcze powinny być oferowane w małych, jednorazowych porcjach i opakowaniach. Jeżeli zachodzi potrzeba (np. dla jogurtów) powinny być dołączane do nich sztućce jednorazowe.
Proponuje się przy Centrum utworzyć grupę wolontariacką, która będzie wspierać osoby prowadzące Centrum.
Uzasadnienie realizacji projektu
Aktualnie nie ma na Ursynowie miejsca, w którym młodzież może się spotykać po zajęciach szkolnych, zorganizowanego w sposób dostosowany do jej oczekiwań.
Spotkania z ciekawymi ludźmi pomogą młodzieży więcej rozumieć i wiedzieć o historii Polski oraz czasach współczesnych, formułować i wyrażać własne zdanie.
Koncerty pianistyczne oraz gitarowe nauczą spokoju i uwagi oraz umożliwią nawiązanie relacji społecznych.
Wyposażenie Centrum w sprzęt komputerowy wraz z tematycznymi programami informatycznymi oraz organizowanie kursów informatycznych pomoże w wyrównywaniu szans młodzieży z uboższych rodzin, oraz umożliwi odrabianie lekcji z wykorzystaniem zasobów internetowych.
Udostępnienie produktów spożywczych umożliwi młodzieży wspólne zjedzenie posiłku, w szczególności młodzieży z biedniejszych rodzin.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
POMIESZCZENIE JEST WYPOSAŻONE W DOSTĘP DO WODY BIEŻĄCEJ, UBIKACJE I UMYWALKI.
WSTĘPNY KOSZTORYS PROJEKTU WRAZ Z WYSZCZEGÓLNIENIEM JEGO SKŁADOWYCH OKREŚLA ZAŁĄCZNIK NR 2 DO PROJEKTU.

W przypadku zainteresowania mieszkańców Ursynowa uczęszczających do Centrum innymi formami aktywności artystycznych, sportowych, integracyjnych itp. realizator projektu będzie miał możliwość zmiany zakresu działania oraz finansowanych aktywności po uzyskaniu akceptacji Urzędu Dzielnicy.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
629 646,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
RODZAJ I SZACUNKOWA WYSOKOŚĆ KOSZTÓW EKSPLATACJI EFEKTU REALIZACJI PROJEKTU W KOLEJNYCH LATACH OKRESLA ZAŁĄCZNIK NR 3 DO PROJEKTU.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
337 768,00 zł

Modyfikacje

20.01.2017 11:12
Autor projektu
22.01.2017 13:10
Autor projektu
31.01.2017 09:51
Koordynator w dzielnicy Ursynów
06.03.2017 10:34
Autor projektu
10.03.2017 13:03
Autor projektu
20.04.2017 16:26
Wydział Spraw Społecznych i Świadczeń dla Dzielnicy Ursynów
30.05.2017 09:25
Koordynator w dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany