Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży – I ty zostań młodym dziennikarzem!

462
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Białołęka
obszar 2
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
9 970 zł
Kategoria
 • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Warsztaty dziennikarskie mają za zadanie zdobycie wiedzy na temat pisania i publikowania tekstów dziennikarskich w internecie i prasie. Zaplanowany program przygotowany przez dziennikarza z wieloletnim doświadczeniem jest skierowany do młodzieży mającej zapał i chęć pisania, nie posiadającej wiedzy i praktyki w tworzeniu gazety, bloga czy strony www.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
obszar 2
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Szkoła Podstawowa 257, ul. Podróżnicza 11.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Lokalizacja w szkole, jest dobrym przekazem dla młodzieży, poza tym w tamtym obszarze nie ma żadnego Ośrodka Kultury i tego rodzaju zajęcia nie są prowadzone.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Warsztaty dziennikarskie mają za zadanie zdobycie wiedzy na temat pisania i publikowania tekstów dziennikarskich w internecie i prasie. Zaplanowany program przygotowany przez dziennikarza z wieloletnim doświadczeniem jest skierowany do młodzieży mającej zapał i chęć pisania, nie posiadającej wiedzy i praktyki w tworzeniu gazety, bloga czy strony www.
Opis projektu
Charakterystyka zajęć:
- Warsztaty dziennikarskie mają za zadanie zdobycie wiedzy na temat pisania i publikowania tekstów dziennikarskich w internecie i prasie. Zaplanowany program przygotowany przez dziennikarza prowadzącego z wieloletnim doświadczeniem jest skierowany do młodzieży mającej zapał i chęć pisania, nie posiadającej wiedzy i praktyki w tworzeniu gazety, bloga czy strony www.
- Główny cel to inspiracja do samodzielnej pracy redakcyjnej przy minimalnym merytorycznym przygotowaniu i wskazówkach dziennikarza.

- Do kogo skierowane jest szkolenie:
Zakres tematyczny jest skierowany do młodzieży ostatnich klas szkoły podstawowej oraz do pierwszych i drugich klas szkoły średniej ( grupa 25 osób).

- Cele programowe:
* motywacja do pracy twórczej
* nabywanie umiejętności pracy w grupie
* rozwój kreatywnego myślenia
* zdobycie podstawowej wiedzy dotyczącej dziennikarstwa
* umiejętność rozpoznania i napisania odpowiedniego gatunku dziennikarstwa: news, artykuł, relacja, wywiad
* umiejętność wyszukiwania – reserchu materiałów redakcyjnych

- Forma zgłoszenia ( meilowo)
Uzasadnienie realizacji projektu
Białołęka jest prężnie rozwijającą się gminą, jednakże z ograniczonym dostępem do dziennikarstwa. Brak lokalnego radia i dojścia do poznania funkcjonowania redakcji prasowych czy internetowych, ogranicza wyobraźnię o tym zawodzie.
Warsztaty pozwolą poznać pracę dziennikarza i zweryfikować swoją wizję i talent pisania w rozwoju i realizacji wyznaczonych celów. Niejednokrotnie duży wpływ na podejmowane życiowe decyzje mają rodzicie, którzy często niezależnie od umiejętności dziecka kładą nacisk na klasy dziennikarskie, mimo braku chęci i talentu. Ważne, aby pokazać właściwy kierunek i zaangażować młodzież do rozwoju swoich zainteresowań i pasji w konfrontacji z dziennikarzami z wieloletnim doświadczeniem i zaproszonymi wyjątkowymi gośćmi - top 10 dziennikarstwa!

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys warsztatów dziennikarskich skierowanych do młodzieży:
1.Materiały promocyjne: ulotki 200 szt. ( 200 zł), plakaty format A3 50 szt. (370 zł), notesy 25 szt. (250 zł)
2. Wynagrodzenie dla dziennikarzy prowadzących zajęcia - 8850 zł.
3. Druk dyplomów dla uczestników - ok. 300 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
9 970,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

13.02.2017 11:16
Koordynator w dzielnicy Białołęka
21.03.2017 11:27
Autor projektu
21.03.2017 11:28
Autor projektu
21.03.2017 12:46
Autor projektu
01.06.2017 12:03
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Przepraszam, ale jestem na NIE. Popieram projekty, w których budujemy coś trwałego dla mieszkańców. Lepiej wyłożyć kawałek chodnika kostką albo wykonać oświetlenie jakiejś drogi niż dać pracę dziennikarzom.
  Mieszkaniec7182  28.06.2017 21:34
 • My nie dajemy pracy dziennikarzom, a uczymy młodzież, jak właściwie pisać teksty, co można publikować w internecie, a czego nie. Rozwijamy zainteresowania. A od dróg i chodników jest Zarząd Dróg, ma wystarczająco wpływów z naszych akcyz.
  Mieszkaniec8249  29.06.2017 08:20 Autor projektu
  • Świetnie. Na pewno mnóstwo młodych ludzi chętnie się tego nauczy, a rodzice zapłacą na takich zajęciach jakieś niewielkie pieniądze organizatorom. Wiele osób uważa, że 3 mln budżetu partycypacyjnego to takie coś, co spada z nieba i jest do rozdania na wszystko. A gdy mieszkańcy proszą o drogę, chodnik, oświetlenie, plac zabaw to urząd mówi, że nie ma pieniędzy. No nie ma, bo cały czas ten budżet jest rozdrobniany na różne, mniej potrzebne cele, a to co w końcu wpiszą w plany inwestycyjne jest wykonane trzy razy za drogo niż wartość takich robót na rynku. Dlatego uważam, że takich projektów nie powinniśmy popierać. Prawdopodobnie jest to projekt ciekawszy niż szkolenie seniorów ochrony przeciwpożarowej, jaki to "ciekawy" projekt został wybrany rok temu, ale nadal nie zasługuje na publiczny grosz.
   Mieszkaniec7182  29.06.2017 08:53
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany