Obroń się. Zajęcia WenDo z samoobrony i asertywności dla nastolatek i kobiet.

2035
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Białołęka
obszar 3
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
9 570 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • bezpieczeństwo
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 840 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
WenDo to trening samoobrony i asertywności stworzony dla kobiet przez kobiety. Uczestniczki warsztatów otrzymują wiedzę na temat samoobrony fizycznej, psychicznej i słownej. WenDo uczy prostych, a skutecznych taktyk samoobrony fizycznej, nie wymagających miesięcy trudnych ćwiczeń. Poznanie technik fizycznych w połączeniu z technikami psychicznymi wpłynie na podniesienie poczucia bezpieczeństwa mieszkanek Białołęki.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
11.01.2019 11:50

Zajęcia odbywały się w MALu "3 pokoje z kuchnią" przy ul Głębockiej 84 w dwóch edycjach wiosennej i jesiennej. Uczestniczki warsztatów WenDo zdobywały wiedzę na temat technik samoobrony fizycznej, psychicznej i słownej. Podczas zajęć uczestniczki poznały techniki komunikowania się, radzenia sobie ze stresem i wyrażania własnych potrzeb, emocji. Uczyły się jak reagować na przemoc, rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy, obawy, poczucie winy i wstyd, a także jak przestać czuć się bezradną i bezbronną. Zaplanowano i przeprowadzono zajęcia dla 2 grup kobiet oraz 2 grup dziewcząt od 14 roku życia. Warsztaty odbywały się w cyklu 4 spotkań trwających po 4 godz. dla każdej z grup w edycji wiosennej i jesiennej. Dodatkowo, z uwagi na duże zainteresowanie zajęciami dla pełnoletnich, dzięki oszczędnościom, jesienią zorganizowane zostały zajęcia dla dodatkowej (trzeciej) grupy kobiet. Łącznie w ramach projektu przeprowadzono 80 godzin zegarowych zajęć (po 16 godz. dla każdej z pięciu grup).

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Białołęka

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
obszar 3
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Zajęcia odbywałyby się w 3 Pokojach z Kuchnią na ul. Głębockiej 84 oraz w Szkole Podstawowej na terenie Zielonej Białołęki.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
WenDo to trening samoobrony i asertywności stworzony dla kobiet przez kobiety. Uczestniczki warsztatów otrzymują wiedzę na temat samoobrony fizycznej, psychicznej i słownej. WenDo uczy prostych, a skutecznych taktyk samoobrony fizycznej, nie wymagających miesięcy trudnych ćwiczeń. Poznanie technik fizycznych w połączeniu z technikami psychicznymi wpłynie na podniesienie poczucia bezpieczeństwa mieszkanek Białołęki.
Opis projektu
Kompleksowość warsztatów WenDo polega na połączeniu technik fizycznych z technikami psychicznymi. W rezultacie umiejętności te wpływają na wzmocnienie świadomości swojego ciała i podniesienie wiary we własne siły. Podczas zajęć WenDo można nauczyć się, jak w każdej sytuacji (w miejscu publicznym, na ulicy, w szkole) przestać czuć się osobą bezradną i bezbronną, jak reagować na przemoc, rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd. WenDo wielkie znaczenie przywiązuje do asertywności poprzez przekonanie, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic. Przede wszystkim WenDo uczy, co zrobić, by w ogóle nie dopuścić do przemocy, agresji, a w sytuacji zagrożenia jak się skutecznie bronić psychicznie, fizycznie i słownie.To warsztaty, dzięki którym mieszkanki Białołęki poczują się bezpieczniej w różnych sytuacjach.

Projekt zakłada utworzenie czterech grup po 12 / 14 osób w każdej. Dwie grupy dla nastolatek w wieku 14-18 lat oraz dwie dla kobiet pełnoletnich. Warsztaty będą odbywały się wiosną (2 grupy) i jesienią (2 grupy), aby zapewnić elastyczność terminów dla osób zainteresowanych. Kurs obejmuje 16 godzin. Zajęcia będą odbywać się w weekendy: 4 dni po 4 godziny dziennie lub 5 dni po 3 godziny dziennie (kolejne soboty, ew. niedziele).Uzasadnienie realizacji projektu
W życiu codziennym, głównie w miejscach publicznych, mijamy się lub stykamy się z różnymi osobami, których nie znamy, a mogą mieć niewłaściwe zamiary. Realizacja projektu umożliwi uczestniczkom zajęć WenDo poznanie praktycznych technik przeciwdziałania agresji i radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, nie tylko fizycznie, lecz również psychicznie i słownie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys:
1. Koszt treningu: 2.080 zł * 4 grupy = 8.320 zł
2. Ubezpieczenie: 250 zł
3. Promocja projektu: 1.000 zł
Łącznie: 9.570 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
9 570,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

21.03.2017 20:56
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany