„Teatralia”

506
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wawer
Marysin Wawerski Północny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
17 900 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 93 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
„Teatralia” - to projekt skierowany do wszystkich mieszkańców: dorosłych, dzieci jak i osób niepełnosprawnych, to cykl comiesięcznych interaktywnych spektakli teatralno-muzycznych.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
05.02.2019 13:30

W ramach projektu odbywały się darmowe wydarzenia teatralno-muzyczne w filii Wawerskiego Centrum Kultury przy ul. Korkowej. Wystawiono m.in. spektakl teatralny z muzyką na żywo pt. "Jego Wysokość Król Maciuś I", zorganizowano koncert kolęd oraz przedstawienia dla rodzin z dziećmi. Więcej informacji o projekcie na stronie - http://www.wck-wawer.pl/.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wawerskie Centrum Kultury

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wawer
Obszar objęty pomysłem:
Marysin Wawerski Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Korkowa 96
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wawerskie Centrum Kultury Filia „MARYSIN”
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
„Teatralia” - to projekt skierowany do wszystkich mieszkańców: dorosłych, dzieci jak i osób niepełnosprawnych, to cykl comiesięcznych interaktywnych spektakli teatralno-muzycznych.
Opis projektu
Priorytetowym celem zadania jest dotarcie do mieszkańców (dzieci, młodzieży i dorosłych) z ofertą kulturalną łączącą w sobie walory edukacyjne z dobrze pojmowaną rozrywką oraz rozbudzenie potrzeby korzystania z oferty kulturalnej proponowanej przez nas. Naszym celem jest uaktywnienie i wzbogacanie życia kulturalnego naszej dzielnicy oraz promocja i reklama kultury i sztuki.

Dzieci, ich opiekunowie oraz publiczność mogą delektować się muzyką, sztuką i wolnym czasem. Nie ma ograniczeń wiekowych, nie ma narzuconych reguł, a muzycy i artyści integrują i bawią się z publicznością.
Projekt powstał z myślą o mieszkańcach naszej dzielnicy, zarówno dorosłych jak i młodszych odbiorcach. Mamy zamiar promować dialog międzypokoleniowy, dlatego zaplanowaliśmy imprezy, w których udział mogą wziąć przedstawiciele różnych grup pokoleniowych. Chcemy aby uczestnicy projektu wspólnie dzielili się emocjami po ich obejrzeniu.
Projekt przewiduje realizację 5 interaktywnych spektakli muzycznych i 5 interaktywnych spektakli teatralnych od stycznia do grudnia 2018 r.

Uzasadnienie realizacji projektu
W dzisiejszym zabieganym świecie często zapominamy jak ważne jest spędzanie czasu z bliskimi. Chcąc przybliżyć Państwu rodzinną atmosferę zapraszamy na cykl koncertów oraz spektakli teatralnych przeznaczonych dla słuchaczy od 1 do 100 lat. Ważnym elementem jest integracja środowiska lokalnego również z osobami niepełnosprawnymi.
Muzyka i sztuka mają duże znaczenie dla przetrwania człowieka w niesprzyjających warunkach, np. pełnych napięć, stresów, konfliktów, związanych z nadmierną stymulacją. Mogą być one środkiem zaradczym przeciwko zawodowemu "wypalaniu się", poczuciu osłabienia, zmęczenia i rozdrażnienia.
Sztuka wzbogaca wewnętrznie człowieka i stanowi dla niego źródło silnych wzruszeń. Zawsze pełniła ważną funkcję w życiu człowieka, towarzyszyła ważnym wydarzeniom życiowym, a także codziennym czynnościom.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Promocja projektu – kolorowe plakaty (xero) – 200 szt. x 2 zł = 400,00
5 spektakli muzycznych x 2500 ,00 = 12500,00
5 spektakli teatralnych x 1000,00 = 5000,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
17 900,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

28.03.2017 13:40
Koordynator w Dzielnicy Wawer
28.03.2017 13:44
Koordynator w Dzielnicy Wawer
30.05.2017 13:12
Koordynator w dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany