Smog.To musisz wiedzieć

1300
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wilanów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
55 596 zł
Kategoria
  • edukacja
  • ochrona środowiska
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Seria zajęć edukacyjnych w formie warsztatów, organizowana w publicznych szkołach oraz przedszkolach, mająca pokazać pozytywne i negatywne działania wpływające na jakość powietrza. Zajęcia mają dać odpowiedź na następujące pytania: czym jest smog, jakie codzienne nawyki każdego z nas źle wpływają na stan powietrza, a jakie z nich niosą skutki pozytywne.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Wilanów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
publiczne placówki oświatowe na terenie dzielnicy Wilanów (dot. przedszkoli i szkół podstawowych).

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Seria zajęć edukacyjnych w formie warsztatów, organizowana w publicznych szkołach oraz przedszkolach, mająca pokazać pozytywne i negatywne działania wpływające na jakość powietrza. Zajęcia mają dać odpowiedź na następujące pytania: czym jest smog, jakie codzienne nawyki każdego z nas źle wpływają na stan powietrza, a jakie z nich niosą skutki pozytywne.
Opis projektu
Projekt dotyczy przygotowania oraz organizacji serii zajęć edukacyjnych we wszystkich szkołach jak i przedszkolach publicznych na terenie dzielnicy Wilanów w roku 2018. Zajęcia będą organizowane w roku szkolnym 2018/2019 w okresie od września 2018 do grudnia 2018, w formie zajęć dodatkowych bezpłatnych dla wszystkich chętnych dzieci. Przewidziane jest zorganizowanie m.in. 4 serii warsztatów w każdej publicznej placówce oświatowej (1 seria warsztatowa w miesiącu). W ramach zajęć poruszone zostaną następujące zagadnienia: czym jest smog, skąd się bierze smog, czym charakteryzuje się smog w Warszawie, kiedy może pojawić się smog, jak monitorować jakość powietrza, jak interpretować wyniki podawane przez stacje pomiarowe, jakie działania każdego z nas wpływają na powstawanie smogu, jakie zachowania i nawyki mogą przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza. Zajęcia mają nieść także walor podniesienia ogólnej świadomości ekologicznej małych mieszkańców dzielnicy. Dla przedszkoli jak i klas początkowych szkół podstawowych (uczestnicy w wieku 3 - 10 lat) zajęcia będą przeprowadzone głównie w formie warsztatów z licznymi zadaniami i eksperymentami do wykonania przez małych uczestników, w przypadku starszych dzieci (od 11 lat) głównie w formie warsztatowo - wykładowej. Projekt ma także odwrócić dotychczasową hierarchię przekazywania wiedzy, tak aby to dziecko zaczęło uświadamiać swoich rodziców lub opiekunów na temat tego co jest dobre a co złe, jakie ich działania mają znaczący wpływ na otaczające wszystkich środowisko, w szczególności jakości powietrza.
Uzasadnienie realizacji projektu
W ostatnim czasie problem złej jakości powietrza na terenie miasta stołecznego Warszawy stał się bardzo szeroko komentowany. Problem ten nie pojawił się w przeciągu ostatnich kilku miesięcy i niestety nie zniknie z nastaniem wiosny. Pomimo coraz większej liczby informacji na ten temat, poziom świadomości społecznej, odnośnie przyczyn i zapobiegania powstawaniu zanieczyszczeń powietrza, jest nadal niewielki. Brak wiedzy dotyczy każdego z nas. Pozytywne nawyki w tym zakresie powinny być kształtowane już od najmłodszych pokoleń. Przedstawienie konsekwencji jakie ze sobą niosą skutki negatywnych, codziennych działań, pomoże w rozwinięciu świadomości społecznej na temat wpływu na jakość powietrza i poprawę jakości życia mieszkańców dzielnicy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Ilość miesięcy w trakcie których prowadzone będą warsztaty: 4
2. Ilość zajęć w miesiącu / placówkę: 1
3. Ilość placówek publicznych w dzielnicy:
a) przedszkola (4 + 2) - 6
b) szkoły podstawowe - 5
4. Ilość zajęć/ warsztatów we wszystkich placówkach: 44
5. Koszt jednego warsztatu (brutto): 984,00 zł
a) 2 osoby szkolące
b) koszt materiałów wliczony
c) koszt wynajmu sali wliczony
6. Opracowanie programu warsztatów wraz z przekazaniem wszelkich licencji w tym praw autorskich Dzielnicy Wilanów: 12.300,00 zł (brutto)

6. Całkowity koszt Projektu (brutto): 55.596,00 zł (brutto)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
55 596,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

16.03.2017 19:05
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany