Kreatywny przedszkolak - projekt rozwijania twórczości dziecięcej w Przedszkolu nr 225

538
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Ochota
Szczęśliwice
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
12 000 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 406 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt edukacyjny skierowany jest do dzieci przedszkolnych. Obejmuje działania ukierunkowane na rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia oraz współpracę z innymi. Są to kluczowe dyspozycje dla osiągania sukcesów w szkole.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
23.01.2019 10:14

W ramach projektu odbywały się zajęcia z aktorstwa prowadzone przez instruktora teatralnego oraz zajęcia edukacyjne "Sztuczki ze sztuką" prowadzone przez absolwentki historii sztuki. Zorganizowano również przedstawienie teatralne dla dzieci.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ochota

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ochota
Obszar objęty pomysłem:
Szczęśliwice
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Bobrowskiego 5/ Osiedle Szczęśliwice
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt edukacyjny skierowany jest do dzieci przedszkolnych. Obejmuje działania ukierunkowane na rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia oraz współpracę z innymi. Są to kluczowe dyspozycje dla osiągania sukcesów w szkole.
Opis projektu
Projekt skierowany jest do 125 dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 225 oraz dzieci z Osiedla Szczęśliwice. Ma na celu rozwijanie dyspozycji i umiejętności uważanych za najważniejsze dla osiągnięcia sukcesów we współczesnym świecie. Przewiduje się zorganizowanie w przedszkolu warsztatów teatralnych prowadzonych przez instruktora teatralnego (jeden raz w tygodniu) oraz zajęć o sztuce prowadzonych przez absolwentki historii sztuki i edukatorki (6 razy w roku). Wymienione zajęcia rozwiną u dzieci zdolności ekspresyjne, twórcze myślenie, wyobraźnię, pamięć, mowę i ciało. Pomogą pozbyć się nieśmiałości i tremy przed publicznym występem. Wzmocnią wiarę we własne możliwości. Planuje się organizację trzech spektakli dla dzieci z Osiedla Szczęśliwice (kwiecień, czerwiec, listopad) oraz uczestnictwo chętnych dzieci w wieku przedszkolnym wraz z opiekunem w zajęciach edukacyjnych - w ramach integrowania środowiska. Projekt rozszerza ofertę edukacyjną przedszkola.
Uzasadnienie realizacji projektu
Kreatywność jest kluczem do sukcesu. Trzeba ją rozwijać od najmłodszych lat. Działania edukacyjne ujęte w projekcie, stanowią swoisty trening kreatywności. Systematycznie prowadzone z dziećmi rozwiną ich zdolności ekspresyjne, twórcze myślenie, wyobraźnię, pamięć, mowę i ciało. Pomagają pozbyć się nieśmiałości i tremy przed występem publicznym. Wzmocnią wiarę we własne możliwości. Kompetencje te mają ogromne znaczenie dla dobrego startu w szkole. Kreatywne przedszkolaki są przyszłymi błyskotliwymi uczniami.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Warsztaty teatralne - prowadzone przez instruktora: 187,50 zł/blok zajęć dla 125 dzieci x 4 zajęcia w miesiącu x 10 miesięcy w roku - 187,50 zł x 4 x 10 = 7500 zł brutto.
Zajęcia o sztuce - prowadzone przez edukatorki, absolwentki historii sztuki: 750 zł/blok zajęć dla 125 dzieci x 6 zajęć w roku - 4500 zł brutto.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
12 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

27.01.2017 13:09
Koordynator w dzielnicy Ochota
19.03.2017 19:00
Autor projektu
17.05.2017 08:40
Koordynator w dzielnicy Ochota
31.05.2017 10:37
Koordynator w dzielnicy Ochota

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Projekt nie spełnia podstawowej zasady BP, czyli ogólno - dostępności.
    Mieszkaniec584  20.01.2017 19:20
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany