Poprawa bezpieczeństwa drogowego w okolicach ulicy Skoroszewskiej

882
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Ursus
Ursus Południowy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
99 200 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 665 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
Poprawa bezpieczeństwa poprzez montaż progu zwalniającego w ciągu ulicy Skoroszewskiej, montaż dodatkowych latanii doświetlających przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach ulic Aleksandra Prystora i Skoroszewskiej. Instalacja słupków ograniczających parkowanie na chodniku w rejonie skrzyżowań wymienionych ulic.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
23.01.2019 12:29

Projekt zrealizowany w części dotyczącej montażu progu zwalniającego. Doświetlenie przejścia dla pieszych, na skrzyżowaniach ul. Prystora, Skoroszewskiej i Składkowskiego zostanie zrealizowane w II kwartale 2019 r. Opóźnienie wynika z przedłużających się procedur (przetarg, opracowanie dokumentacji projektowej, uzgodnienia).

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursus

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursus
Obszar objęty pomysłem:
Ursus Południowy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Projekt zlokalizowany będzie w rejonie skrzyżowań ulic Aleksandra Prystora i Skoroszewkiej oraz Aleksandra Prystora i Sławoja Składkowskiego oraz w ciągu ulicy Skoroszewskiej,
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt zlokalizowany będzie w dzielnicy Ursus, w rejonie skrzyżowania ulic Aleksandra Prystora i Skoroszewskiej oraz Aleksandra Prystora i Sławoja Składkowskiego
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Poprawa bezpieczeństwa poprzez montaż progu zwalniającego w ciągu ulicy Skoroszewskiej, montaż dodatkowych latanii doświetlających przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach ulic Aleksandra Prystora i Skoroszewskiej. Instalacja słupków ograniczających parkowanie na chodniku w rejonie skrzyżowań wymienionych ulic.
Opis projektu
Projekt zakłada doposażenie drogi publicznej w elementy zwiększające bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców.
Cel ten osiągnięty zostanie poprzez montaż progu zwalniającego w ciągu ulicy Skoroszewskiej. Obecnie ze względu na brak progów zwalniających kierowcy przekraczają prędkość, czym przyczyniają się do wzrostu ilości kolizji samochodowych w tym rejonie (w szczególności na skrzyżowaniach ulic poprzecznych z ulicą Skoroszewską). Instalacja progu poprawi również bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez jezdnię oraz osób wyjeżdżających z osiedli zlokalizowanych w tym rejonie.
Montaż dodatkowego oświetlenia przy przejściach dla pieszych oraz słupków ograniczających parkowanie niewątpliwie zwiększy bezpieczeństwo osób poruszających się po chodniku. W tym rejonie samochody nagminnie parkują na chodnikach często ograniczając możliwości przejścia np.
z wózkiem dziecięcym lub osobom niepełnosprawnym. Doświetlenie przejścia dla pieszych na wskazanych skrzyżowaniach poprawi bezpieczeństwo, a wraz z montażem progów zwalniających w znacznym stopniu ograniczy zagrożenie ze strony samochodów.
Uzasadnienie realizacji projektu
Celem projektu jest poprawa szeroko rozumianego bezpieczeństwa drogowego we wskazanym rejonie dzielnicy Ursus. W rejonie tym często dochodzi do kolizji samochodowych, poszkodowani mogą zostać również piesi. Brak fizycznych zabezpieczeń, umożliwia parkowanie samochodów na chodniku. Realizacja projektu ukróci łamanie prawa, jazdę z nadmierną prędkością, nieprzestrzeganie zakazu parkowania. Niewątpliwie zwiększy bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez ulicę (progi zwalniające oraz doświetlenie skrzyżowań).

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Budowa dwóch zespołów progów zwalniających wraz z projektem organizacji ruchu – 12 tys. złotych,
Doświetlenie wskazanych przejść dla pieszych – 80 tys. złotych,
Instalacja dodatkowych słupków ograniczających parkowanie - 7,2 tys. złotych,
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
99 200,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

05.04.2017 11:38
Wydział Infrastruktury

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany