Remont chodnika wzdłuż ul. Osmańczyka na odcinku ul. Pieniążka - ul. Widawska

1619
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Bemowo
Lotnisko, Bemowo – Lotnisko, Fort Bema
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
72 500 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Ścieżka na odcinku ul. Pieniążka - ul. Widawska to przejście "na skróty" bardzo często uczęszczane przez mieszkańców tych rejonów. Niestety od lat nie była ona remontowana, a z każdym opadem deszczu systematycznie gromadzi się tam woda i błoto. Remont chodnika zapewniłby wszystkim mieszkańcom dużo bardziej komfortowe i bezpieczne spacery.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Bemowo
Obszar objęty pomysłem:
Lotnisko, Bemowo – Lotnisko, Fort Bema
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Osmańczyka, na odcinku od ul Pieniążka do ul. Widawskiej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Ścieżka zlokalizowana jest pomiędzy dwoma ogrodzeniami, z jednej strony - parkingu na ul. Osmańczyka, z drugiej - ogródków działkowych.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Ścieżka na odcinku ul. Pieniążka - ul. Widawska to przejście "na skróty" bardzo często uczęszczane przez mieszkańców tych rejonów. Niestety od lat nie była ona remontowana, a z każdym opadem deszczu systematycznie gromadzi się tam woda i błoto. Remont chodnika zapewniłby wszystkim mieszkańcom dużo bardziej komfortowe i bezpieczne spacery.
Opis projektu
Chodnik przy ul. Osmańczyka, na odcinku ul. Widawska - ul Pieniążka jest obecnie w opłakanym stanie. Wielokrotnie, wejście nań od strony ul. Pieniążka jest wręcz niemożliwe - powstałe tam "bajoro", tzn. wielka kałuża, całkowicie uniemożliwia komfortowe przemieszczanie się pomiędzy tym odcinkiem Nowego Bemowa.
Dzięki remontowi i modernizacji ścieżki (częściowo są tam już wyłożone płyty betonowe) zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy zyskają komfort przemieszczania się.
Projekt zakłada wyłożenie płyt betonowych, a także przygotowanie odpływów wody, tak, aby nie "stała" na nierównościach, tworząc bariery prawie całkowicie uniemożliwiające poruszanie się po tej ścieżce. Chodnik jest również istotny z uwagi na pobliskie położenie bardzo istotnego obiektu dzielnicowego - Hali Sportowej Bemowo OSiR i lodowiska. Zważywszy na rzadkie kursy autobusu 201, ścieżka jest najszybszą drogą do tych obiektów z pętli "Nowe Bemowo", czy też z ul. Wrocławskiej.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt wyraża potrzebę mieszkańców okolicy. Dzięki jego realizacji i modernizacji ścieżki dzieci chodzące do pobliskiej szkoły przy ul. Oławskiej, czy też do obecnego Gimnazjum przy ul. Andriollego, zyskają skróconą, bezpieczną drogę do szkoły. Odremontowany chodnik stanie się także komfortową drogą "na skróty" dla mieszkańców okolicy, prowadzącą w pobliże punktu przesiadkowego - pętli Nowe Bemowo.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Długość chodnika wynosi ok. 290 metrów. Według danych ze strony http://twojbudzet.um.warszawa.pl/ile_kosztuje_miasto, w których 100 mb chodnika zostało wycenionych na ok. 25 000 zł, szacowana wartość projektu wynosi ok. 72 500 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
72 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty sprzątania i odśnieżania
Kontrola systemu odprowadzania wody
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
5 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (6)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • W kosztorysie wydaje mi się, że jest pomyłka. Wskazano tam, że 100 metrów bieżących to koszt 25 tys. zł, a w rzeczywistości jest to 100 metrów kwadratowych.

  Czyli przyjmując szerokość dwóch metrów, koszt projektu to 145 tys. zł czyli dwa razy więcej.

  Aha, od niedawna na Osmańczyka nie ma już ogrodzonego parkingu: https://www.facebook.com/bemowiacywawpl/photos/a.1473399999633418.1073741828.1472951379678280/1620970634876353/?type=3&permPage=1 ;)
  Mieszkaniec63  23.01.2017 22:02
 • Dziękuję za czujność
  Mieszkaniec  24.01.2017 01:30 Autor projektu
 • super, że ktoś złożył taki projekt. tyle lat nikt nic z tym miejscem nie robił, aż wstyd. teraz, po rozebraniu barierek parkingu tym bardziej trzeba zadbać o wygodne przejście, zadbałabym też o jakiś rodzaj zabezpieczenia, żeby parkujące samochody nie wjeżdżały na chodnik (tak jak się to dzieje od strony osmańczyka) - barierki? a może takie parkingowe krawężniki-ograniczniki?
  Mieszkanka470  24.01.2017 16:11
 • Świetny projekt! Ścieżka jest w fatalnym stanie, a to najkrótsza i najbezpieczniejsza droga pomiędzy pętlą tramwajową/szkołą podstawową a osiedlem na Osmańczyka. To co projekt mogłoby poprawić, to przebicie ścieżki bezpośrednio pomiędzy Wolfkego a Osmańczyka między działkami 11/8 a 13/2. Skróciłoby to trasę o ponad 200 metrów i odsunęłoby od Widawskiej, która jest b. ruchliwa w godzinach rozpoczęcia i zakończenia szkoły.
  Mieszkaniec10568  07.03.2017 22:23
  • Niestety tam jest wszystko ogrodzone... Poza tym niestety pewnie nie starczy funduszy na ten ostatni odcinek ścieżki - muszę poprawić kosztorys dla 2m chodnika.
   Mieszkaniec  08.03.2017 00:43 Autor projektu
  • @Kilogram3891 Zgadzam się, likwidacja tego mini grodzonego parkingu to byłoby znaczne skrócenie drogi pomiędzy pętlą a osiedlem, szkołą i basenem. Niestety to już raczej robota do zrealizowania poza budżetem partycypacyjnym - potrzebny jest dobry negocjator któremu uda się przekonać wspólnotę mieszkaniową, która sobie tam wygrodziła parking:( albo drugą, która od jednej strony (Wolfkego) ma nawet furtkę ale od drugiej już płot...
   Mieszkanka470  08.03.2017 17:40
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany