Górka Rogal potocznie zwana "Górką Rogala" - teren rekreacyjny mieszkańców Ursynowa.

1558
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Ursynów
Ursynów Wysoki Północny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
630 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Górka Rogal służy mieszkańcom jako teren rekreacyjny i proponujemy aby bezwzględnie ta funkcja została zachowana z jedyną różnicą aby dać możliwość korzystania z niej osobom starszym, rodzicom z dziećmi oraz osobom niepełnosprawnym. Projekt przewiduje rewitalizację zielonego skweru wraz z górką u zbiegu ulic Płaskowickiej i Pileckiego tzw. Górki Rogala.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Ursynów Wysoki Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer z górką przy Arenie Ursynów u zbiegu ulic Płaskowickiej i Pileckiego w okolicy szkoły podstawowej 323, na tyłach kortów tenisowych.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
działka 28 z obrębu 11021
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Górka Rogal służy mieszkańcom jako teren rekreacyjny i proponujemy aby bezwzględnie ta funkcja została zachowana z jedyną różnicą aby dać możliwość korzystania z niej osobom starszym, rodzicom z dziećmi oraz osobom niepełnosprawnym. Projekt przewiduje rewitalizację zielonego skweru wraz z górką u zbiegu ulic Płaskowickiej i Pileckiego tzw. Górki Rogala.
Opis projektu
Górka Rogala (nazwa zwyczajowo stosowana przez mieszkańców, nawiązuje do ukształtowania terenu) to bardzo atrakcyjne miejsce z historią, znane i użytkowane od początku istnienia Ursynowa, często odwiedzane przez spacerowiczów, właścicieli czworonogów, rodziny z dziećmi oraz seniorów. Ma piękny kształt i bardzo ładnie wyprofilowany kąt nachylenia do wewnątrz co zwłaszcza zimą daje wspaniałe wrażenia korzystającym z niej dzieciom podczas uprawiania sportów zimowych. Mimo, że teren ma potencjał, pozostaje niestety zaniedbany ale nie zapomniany przez mieszkańców, którzy niezależnie od pory roku są tutaj codziennie. Projekt zakłada zainwestowanie w funkcjonalność górki, przy zachowaniu jej dotychczasowego charakteru (możliwość spacerów z psem, jazdy na rowerze czy na sankach lub nartach).
Z uwagi na bliskie sąsiedztwo nieogrodzonego parkingu i ruchliwej jezdni, a także coraz częstsze szarże dzików, teren wymaga ogrodzenia niskim płotem wraz z nasadzeniami zielonymi iglakami wzdłóż niego. Dla podniesienia funkcjonalności oraz bezpieczeństwa mieszkańców, wzdłuż grzbietu górki położony zostanie chodnik dający możliwość korzystania z niej osobom starszym, rodzicom z dziećmi oraz niepełnosprawnym, nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych.Przy chodniku proponujemy usadowić ławki (7 szt) oraz zainstalować latarnie i kosze na śmieci.
Planujemy postawienie stojaków na rowery, oraz budowę fontanny (w kształcie rogala), która będzie nawiązaniem do historii tego miejsca oraz będzie miała szansę stać się ciekawą atrakcją okolicy.
Przy fontannie również proponujemy umieszczenie ławek. Z myślą o właścicielach czworonogów proponyjemy wygospodarowanie niewielkiej części terenu tworzącej mini wybieg wyposarzony w kosze na psie sprawy. Nasz projekt zakłada też nasadzenie kilku nowych drzew oraz opiekę nad już rosnącymi.Stare ogrodzenie terenu byłego mini basenu należałoby usunąć a dół po basenie oczyścić i zasypać. Górkę oraz cały teren przyległy do niej proponujemy obsiać trawą niskopienną sportową co spowoduje, że zabawa i uprawianie sportów letnich oraz rekreacja staną się o wiele bardziej przyjemniejsze niż dotychczas.
Serdecznie zachęcamy do zagłosowania na nasz projekt :)
Piotr Paczkowski i Maciej Mackiewicz - autorzy projektu.
Uzasadnienie realizacji projektu
1) Rewitalizacja skweru posłuży lepszemu zagospodarowaniu zaniedbanej przestrzeni miejskiej oraz uchroni ten wspaniały teren przed ewentualną zmianą jego przeznaczenia w przyszłości;
2) Ułożenie chodnika prowadzącego wzdłuż grzbietu górki, ogrodzenie terenu od strony ulicy, jego oświetlenie poprawi bezpieczeństwo i komfort korzystających z niego mieszkańców (dzieci, seniorów, niepełnosprawnych);
3) Ustawienie ławek docenią zwłaszcza seniorzy;
4) Nasadzenie dodatkowych drzew poprawi jakości powietrza, komfortu wypoczynku oraz estetyki przestrzeni w tej części Ursynowa;
5) Fontanna będzie miała szansę stać się atrakcją okolicy a piękna zielona trawa da możliwość wspaniałego relaksu i wypoczynku wszystkim mieszkańcom Ursynowa.
6) Wybieg dla psów ,podaruje chwile swobody psom na spacerze.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszty mapy do celów projektowych i projektu, w tym projektu infrastruktury technicznej = 30000 zł (szacunkowo)
Uzyskanie decyzji na lokalizację inwestycji celu publicznego oraz pozwolenia na budowę = 10000 zł (szacunkowo)
Kosztu wykonania przyłączy do infrastruktury technicznej trudno oszacować z uwagi na brak warunków technicznych (długość przyłącza) = 50000 zł (szacunkowo)
Oświetlenie skweru = 7 x 8000zł = 56000 zł

Z racji tego ze czas podłączenia energii elektrycznej do latarni może przekroczyć rok , proponujemy aby urząd wystąpił do Innogy Stoen Operator Sp z o.o. z prośbą o przyspieszenie realizacji przyłącza ponieważ inwestycja dotyczy budowy w ramach projektu Budżetu Partycypacyjnego i powinna zamknąć się w 12 miesiącach. Opcjonalnie proponujemy aby urząd zwrócił się do Innogy Stoen Operator Sp z o.o. o pozwolenie na korzystanie z przyłącza budowlanego do czasu podłączenia przyłącza prawidłowego lub wystąpienie do SMB Imielin lub SP 323 czy Arena Ursynów z prośbą o udostępnienie prądu na zasadzie pod licznika do czasu podłączenia prawidłowego przyłącza energii elektrycznej.

Fontanna = 100000 zł
Zakup ławek wraz z montażem = 10x2000zł = 20000 zł
Ułożenie chodnika wzdłuż grzbietu rogala 420m2 – 120000 zł

Jeśli przepisy nie pozwolą na korzystanie z chodnika osobom niepełnosprawnym ze względu na nachylenie pochylni proponujemy aby mogły one wjechać na teren rekreacyjny i korzystać z terenu umiejscowionego u podnóża Górki Rogala przy fontannie w tym ze stołu do ping ponga oraz stołu do gry w szachy.

Ułożenie chodnika przy fontannie stole do ping ponga oraz stole do gry w szachy - 40000zł
5 drzew do nasadzenia – 10000 zł
Zakup trawy oraz rekultywacja całego terenu = 45000 zł
Kosze na śmieci wraz z montażem 10 szt. – 7000 zł
Ogrodzenie i montaż(niski płot obsadzony iglakami od frontu) – 60000 zł
zakup i montaż stojaków rowerowych - 10 szt. - 3000 zł
stół do szachów plenerowych (zakup, montaż) - 1 szt. - 4000 zł
stół do pingponga - 1 szt. - 10000 zł
ogrodzenie wybiegu dla czworonogów wraz z koszami na psie sprawy = 25000 zł
oznakowania graficzne inwestycji zgodne z systemem opracowanym przez Centrum Komunikacji Społecznej 10000zł
niespodziewane koszty przy realizacji - 30000 zł


Szacunkowy koszt realizacji projektu:
630 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty sprzątania - 7000 zł
Koszty dostarczania energii elektrycznej - 5000 zł
Koszty konserwacji - 18000 zł
Koszty wody do zasilania fontanny (przez 8 miesięcy w roku) = 10000
Koszenie, nawożenie trawy 5000 zł
Odśnieżanie chodnika 10 000 zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
55 000,00 zł

Modyfikacje

16.03.2017 11:40
Autor projektu
20.03.2017 09:42
Autor projektu
21.03.2017 00:39
Autor projektu
21.03.2017 00:39
Autor projektu
21.03.2017 11:45
Autor projektu
21.03.2017 22:13
Autor projektu
30.05.2017 09:32
Koordynator w dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany