Nowy tor wrotkowo-rolkowy w Jordanku!

629
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 6
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
116 844 zł
Kategoria
 • edukacja
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt rewitalizacji toru wrotkowo-rolkowego zlokalizowanego na górce na terenie II Ogrodu Jordanowskiego na warszawskim Mokotowie. Pomysł spełnia warunki określone w Regulaminie przeprowadzania budżetu partycypacyjnego oraz wpisuje się w zadania Dzielnicy w zakresie sportu i wypoczynku (udostępnianie mieszkańcom bazy sportowo-rekreacyjnej). A przede wszystkim zapewnia wielką frajdę naszym dzieciom i wnukom!

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 6
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Odyńca 6 w obszarze ulic Odyńca, Kazimierzowskiej i Al. Niepodległości
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Tor jest usytuowany na terenie II Ogrodu Jordanowskiego na ul. Odyńca 6, w obrębie ul. Odyńca, Kazimierzowskiej i Al.Niepodległości.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt rewitalizacji toru wrotkowo-rolkowego zlokalizowanego na górce na terenie II Ogrodu Jordanowskiego na warszawskim Mokotowie. Pomysł spełnia warunki określone w Regulaminie przeprowadzania budżetu partycypacyjnego oraz wpisuje się w zadania Dzielnicy w zakresie sportu i wypoczynku (udostępnianie mieszkańcom bazy sportowo-rekreacyjnej). A przede wszystkim zapewnia wielką frajdę naszym dzieciom i wnukom!
Opis projektu
Od 2000 roku, kiedy został zagospodarowany teren II Ogrodu Jordanowskiego, nie został on zrewitalizowany kompleksowo. W wyniku upływu lat teren uległ znacznej eksploatacji. Szczególne atrakcyjnym i ważnym punktem Ogrodu jest tor wrotkowo-rolkowy, którego nawierzchnia w obecnej chwili jest pełna ubytków, szczelin i zadołowań. Dodatkowo bardzo duża liczba użytkowników (dzieci, młodzieży studentów) spowodowała, że tor wymaga modernizacji. Osiadanie gruntu powoduje gromadzenie się wód opadowych w sąsiedztwie toru, co skutkuje licznymi przypadkami zamoczenia odzieży i upadkami dzieci korzystających z tej formy aktywności ruchowej, jaką jest jeżdżenie na rolkach, wrotkach, hulajnogach lub deskorolkach. Ostatecznym celem rewitalizacji tego obszaru jest zapewnienie bezpiecznego i komfortowego miejsca uprawiania sportu przez dzieci i młodzież.Chcemy przywrócić, chociaż w części, terenowi Ogrodu świetność sprzed lat. Należy też zauważyć, że jest to jedyny taki tor w okolicy.
Uzasadnienie realizacji projektu
W związku z publiczną rolą jaką pełni teren Ogrodu wśród społeczności Mokotowa, budżetowe środki finansowe powinny być inwestowane w szerokorozumianą poprawę i umożliwienie korzystania społeczeństwa z rekreacji, sportu i wypoczynku. Rewitalizacja toru poprawiłaby bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, gdyż jest to jedyne miejsce w okolicy gdzie można uprawiać sporty typu : rolki, wrotki, deskorolki, hulajnogi. W budżecie Ogrodu nie ma wystarczających środków na realizację toru wrotkowego. W świadomości społeczeństwa, teren Parku Dreszera i II Ogrodu Jordanowskiego jest enklawą odpoczynku, rekreacji i lubianym miejscem spotkań, szczególnie dla dzieci i młodzieży.Proponowany projekt rewitalizacji zaowocuje zadowoleniem dużej części społeczeństwa Mokotowa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wstępny kosztorys:
190 zł. netto za m2 wraz z wykonaniem i transportem, ok. 40 zł netto koszt utylizacji m2 usuniętej nawierzchni;
190, 00 zł.(cena netto)+43,70 zł (VAT 23 %) = 233,70 zł.(cena brutto) m2
233,70 zł x 360m2(rozmiar toru wrotkowo-rolkowego) = 84,132,00 zł.
40,00(cena netto)+9,20 zł (VAT 23 %) = 49,20 zł (cena brutto) m2
49,20 zł x 360 m2=17,712,00 zł
Całkowity koszt projektu:
Ok. 101 844,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
116 844,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Konserwacja i sprzątanie toru na dotychczasowych zasadach – w ramach zarządu II Ogrodu Jordanowskiego
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
5 000,00 zł

Dokumenty

Modyfikacje

09.02.2017 12:17
Koordynator w Dzielnicy Mokotów
09.03.2017 11:53
Koordynator w Dzielnicy Mokotów
21.04.2017 14:01
Wydział Infrastruktury i Inwestycji dla Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Jako Dyrektor Ogrodu popieram pomysł, gdyż jest on bardzo celowy w obecnej sytuacji technicznej toru. Obawiam się, że w niedługim czasie bez kompleksowej rewitalizacji zmuszona bym była wyłączyć obiekt z użytkowania ze względu na bezpieczeństwo użytkowników. Mocno kibicuję i życzę powodzenia pomysłodawcy!!!
  Mieszkaniec9440  22.01.2017 12:49
 • Projekt powinien być przesunięty do rejonu 6.
  Robert Buciak  22.01.2017 13:53
 • Tor wrotkowo-rolkarski jest jedynym takim miejscem na warszawskim Mokotowie pośród zieleni i ciszy, które zapewnia II Ogród Jordanowski. Zachęcam do oddawania głosów na projekt wyremontowania toru wrotkowo-rolkarskiego, dzięki któremu wzbogaci się oferta atrakcji dla wszystkich. Popieram projekt i zachęcam wszystkich do oddawania głosów.
  Mieszkaniec3454  10.02.2017 13:48
 • Mam nadzieję, że "do trzech razy sztuka" i tym razem projekt zostanie nie tylko przegłosowany, ale i wystarczy pieniędzy na jego realizację. Tor WOŁA o REMONT, od 2000 roku służy wielu użytkownikom niestety bez możliwości kompleksowej rewitalizacji.
  Koszty remontu przekracza możliwości finansowe placówki, dlatego liczymy na wsparcie mieszkańców Mokotowa - użytkowników terenu. Głosujmy razem !!!!!!!!!
  Mieszkaniec2970  03.03.2017 19:21
 • Tor wrotkowy na Jordanku cieszy się ogromną popularnością osób w różnym wieku. Jednak największą frajdę mają z niego dzieci ze szkoły podstawowe. Niestety jego obecny stan stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników. Remont tego obiektu jest sprawą pilną.
  Mieszkaniec10636  13.03.2017 13:49
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany