Królestwo Dzieci

721
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Praga-Północ
Obszar I - Nowa Praga z Pelcowizną
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
200 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • zdrowie
  • infrastruktura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Plac zabaw dla dzieci w wieku 0-12 lat zlokalizowany pomiędzy ulicami Bródnowską i Kamienną i budynkami przy ul. Bródnowskiej 7/11 z jednej strony oraz budynkiem Prokuratury z drugiej strony. Miejsce dla "Maluchów" i starszych dzieci przeznaczone do miłego i ciekawego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Północ
Obszar objęty pomysłem:
Obszar I - Nowa Praga z Pelcowizną
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Nowa Praga z Pelcowizną
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Ulica i nr / Rejon ulic Bródnowska 7/11 i Bródnowska 13/15 (pomiędzy budynkami)
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Plac zabaw dla dzieci w wieku 0-12 lat zlokalizowany pomiędzy ulicami Bródnowską i Kamienną i budynkami przy ul. Bródnowskiej 7/11 z jednej strony oraz budynkiem Prokuratury z drugiej strony. Miejsce dla "Maluchów" i starszych dzieci przeznaczone do miłego i ciekawego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Opis projektu
Badania pokazują, że plac zabaw dla dzieci jest jedynym miejscem, gdzie dziecko może bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu (na podstawie: instytut medycyny pracy, plany dotyczące środowiska i zdrowia dzieci). Chcemy stworzyć miejsce, które pozwoli na aktywne, ciekawe spędzanie czasu na powietrzu przede wszystkim najmłodszym dzieciom. Plac będzie posiadał piaskownicę drewnianą o wymiarach +/- 2,5 m na 2,5 m, zestaw z pomostem linowym ruchomym, schodkami zjeżdżalnią dla maluchów z wysokości +/- 1 m; zestaw wspinaczkowy ze zjeżdżalnią dla starszych dzieci zawierający platformę, zjeżdżalnię głęboką i trzy typy wejść – drabinki, spiralne i łukowe, trzy huśtawki ( jedna dla maluchów typu kubełek i dwie dla starszych dzieci), huśtawkę wagową dla 4 dzieci oraz podwójną tablicę do rysowania kredą. Przewidziane są również ławeczki i kosze na śmieci. w celu zapewnienia możliwie najbezpieczniejszych warunków do zabawy planujemy nawierzchnię miękką. Plac zabaw będzie ogrodzony, nie tylko aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci (bliskość ulicy), ale również zapobiec przebywaniu na placu bezpańskich zwierząt. w celu zapewnienia dzieciom jak najbardziej przyjaznych warunków planujemy również zasadzenie na placu lub wokół placu zieleni (thuje i krzewy) chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń dla najmłodszych mieszkańców oraz młodszych dzieci z pobliskiej szkoły przy kowieńskiej a także dla maluchów odwiedzających swoich dziadków mieszkających w okolicy.
Uzasadnienie realizacji projektu
Jeszcze kilkanaście lat temu przy każdym bloku na Pradze znajdowały się mniejsze lub większe placyki dla dzieci. Ich demontaż doprowadził do sytuacji, w której w okolicy brak ogólnodostępnych miejsc zabaw dla najmłodszych (najbliższy w Ogródku Jordanowskim przy ul. Starzyńskiego lub rogu ul. 11 Listopada i Inżynierskiej). Biorąc pod uwagę dynamiczną rozbudowę infrastruktury mieszkaniowej w okolicy taka ilość jest absolutnie niewystarczająca. Aktywny, wesoły, bezpieczny odpoczynek na powietrzu jest nie tylko niezbędny dla zdrowia i kształtowania odporności, ale jest też okazją do rozwijania umiejętności socjalnych, które sprzyjają rozwojowi. nawyki, które przekażemy naszym dzieciom i wnukom w dzieciństwie zostaną im na całe życie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1.urządzenia zabawowe (huśtawka podwójna – z siedziskiem typu kubełek, deseczką i Flexi, huśtawka wagowa, bujak, zestaw wieżowy ze zjeżdżalnią i tablicą do rysowania) z montażem – ok 50.500,00 zł
2. ławki – 4 szt. – ok 4 000 zł
3. kosze na śmieci – 2 szt. - ok 1.000 zł
4. nawierzchnia piaskowa łączona ze sztuczną pow. 370 m2 – ok 111.500,00 zł
5. ogrodzenie z furtką – ok 17 000 zł
6. nasadzenia – ok. 10 000 zł
7. tablica regulaminowa - 1.000,00 zł
8. projekt placu - 5.000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
200 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
koszty sprzątania, wymiany piasku, bieżących remontów i konserwacji
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
11 000,00 zł

Modyfikacje

30.01.2017 09:11
Koordynator w dzielnicy Praga-Północ
05.04.2017 09:30
tskubij
30.05.2017 10:37
tskubij

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany