Parkuj wygodnie na Miłej

2070
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wola
Nowolipki + Powązki
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
286 100 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zwiększy istotnie ilość miejsc parkingowych w tym rejonie. Dodatkowo umożliwi parkowanie rowerów i ich naprawę. Koperta z odpowiednimi znakami uniemożliwi zastawianie śmieciarkom miejsca do parkowania.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Nowolipki + Powązki
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Miła na odcinku od Esperanto do Smoczej. Nr obrębu 60202, Nr działki 65/2. Oznaczenie użytku dr . Własność m. st. Warszawy (na podstawie mapy. Na podstawie danych zawartych na http://mapa.um.warszawa.pl
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Lokalizacja: Miejsca postojowe usytuowane będą na południowej stronie ulicy Miłej na odcinku miedzy ul. Esperanto a ul. Smoczą. Dwa stojaki rowerowe na trawniku na północnej stronie ul. Miłej na wysokości śmietnika tak by stojak było widać z okien Miłej 22, Następne dwa na trawniku przy 2 i 4 klatce Miłej 22 oraz ostatnie dwa 2 i 4 klatce Miłej 24. Stacja napraw rowerów obok stojaków na wysokości śmietnika. Koperta zaznaczona na planie na wysokości śmietnika Wszystkie punkty zaznaczone są na załączonej mapce
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zwiększy istotnie ilość miejsc parkingowych w tym rejonie. Dodatkowo umożliwi parkowanie rowerów i ich naprawę. Koperta z odpowiednimi znakami uniemożliwi zastawianie śmieciarkom miejsca do parkowania.
Opis projektu
Projekt dotyczy zwiększenia ilości miejsc parkingowych do ok. 60-70 poprzez umieszczenie ich na ukos na istniejącym obecnie trawniku wraz z wprowadzeniem kontra ruchu rowerowego na ul. Miłej na odcinku od ul. Esperanto do ul. Smoczej. Przy założeniu, że poszerzenie projektu nadal umożliwi parkowanie po stronie północnej i południowej ul. Miłej na całej jej długości. Pozwoli to na poszerzenie jednokierunkowej ulicy Miłej oraz zwiększenie ilości miejsc parkingowych dla mieszkańców. Trzeba w tym Miejscu powiedzieć, że w 2016 roku na wniosek MPO, które miało ich zdaniem trudności w dojechaniu do altan śmietnikowych został postawiony zakazu parkowania na stronie południowej ul. Miłej na odcinku od Esperanto do Smoczej. Spowodowało to oburzenie mieszkańców bo ograniczyło to o ok. 50 % ilość miejsc do parkowania. Po protestach mieszkańców w ciągu dwóch dni znaki zakazu usunięto. Projekt zwiększy istotnie ilość miejsc parkingowych w tym rejonie gdzie i tak już ich brak. Budowa zatok które umożliwią zaparkowanie maksymalnie 70 samochodów ( to może ulec zmianie po dokładnym wymierzeniu) pozwoli na efektywne poszerzenie ulicy ułatwiając dojazd śmieciarki. Odpowiedniej wielkości koperta pozwoli na zaparkowanie śmieciarki, która obecnie blokowała ulicę w trakcie zabierania śmieci. Stojaki rowerowe umożliwią mieszkańcom parkowanie rowerów których jest na osiedlu coraz więcej. Stacja napraw umożliwi mieszkańcom drobne naprawy.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt pozwoli lepiej zorganizować miejsca parkingowe dla mieszkańców, poszerzy ulicę umożliwiając dojazd i postój śmieciarki do osiedla a stojaki rowerowe zachęcą do większego korzystania przez mieszkańców z tej formy transportu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Miejsce parkingowe 4000 zł x 70 miejsc = 280 000
Zakup i ustawienie dziesięciu stojaków rowerowych U-kształtnych na dwa rowery = 3000 zł
Zakup i montaż 1 stacji napraw = 2000 zł
Utwardzenie podłoża wokół stacji: około = 500 zł.
namalowanie na jezdni koperty umożliwiającej zabezpieczenie miejsca postojowego dla śmieciarki MPO oraz odpowiednie oznakowanie = 600 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
286 100,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

19.04.2017 15:37
Koordynator w dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Jestem przeciw budowie miejsc parkingowych kosztem zieleni, szczególnie że ten pas trawnika jest w dobrym stanie. To przykre że mieszkańcy Miłej wolą 60-70 smrodzących samochodów więcej niż zieleń.
    Mieszkaniec8359  24.01.2017 17:19
  • Zadziwiający projekt mieszkańca Woli. Gdy całe miasto i organizacje społeczne zachowują i dbają o każdy trawnik, tutaj jest wola i pomysł skasowania setek m2 a chyba i tysiące trawnika - zrobienie parkingu. Stojaki rowerowe i stacje napraw to chyba zasłona dymna by przepchnąć projekt dla samochodziarzy. Pod przedszkolem są stojaki i wystarczą jak codziennie tam jestem. W dodatku jak tak mieszkańcy chcą - niech własne podwórka z zielenią skasują i przeznacza pod parkowanie, możecie między blokami parkować:) naprawdę. Drogi publiczne są dla wszystkich - nasadźmy tam drzewa a nie degradujmy betonem przestrzeń.
    Mieszkaniec677  11.05.2017 16:44
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany