MAMY podjazd

1150
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Bemowo
Chrzanów, Jelonki Północne, Jelonki Południowe
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
39 110 zł
Kategoria
 • edukacja
 • przestrzeń publiczna
 • infrastruktura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
"MAMY podjazd" pomoże rodzeństwu w wózkach dziecięcych odprowadzić i odebrać przedszkolaków do domu.

Rodzice niektórych maluchów dwa razy dziennie muszą wnosić swoją pociechę w wózku po 7 schodkach przy wejściu do przedszkola. Dla nich zaprojektowaliśmy podjazd, który ułatwi dostęp do budynku.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Bemowo
Obszar objęty pomysłem:
Chrzanów, Jelonki Północne, Jelonki Południowe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Przedszkole nr. 319, przy ulicy Powstańców Śląskich 14
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Oddziały Zamiejscowe Przedszkola 319 zlokalizowane w budynku Liceum przy ul. Anieli Krzywoń 3 działki 27/3; z obrębu 61209
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
"MAMY podjazd" pomoże rodzeństwu w wózkach dziecięcych odprowadzić i odebrać przedszkolaków do domu.

Rodzice niektórych maluchów dwa razy dziennie muszą wnosić swoją pociechę w wózku po 7 schodkach przy wejściu do przedszkola. Dla nich zaprojektowaliśmy podjazd, który ułatwi dostęp do budynku.
Opis projektu
Inicjatywa powstała na skutek utrudnionego dostępu do budynku oddziałów zamiejscowych przedszkola, w którym uczą się dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przy wejściu do budynku do pokonania jest 7 schodów, co bardzo utrudnia dostęp rodzicom z maluchami (często przedszkolaki mają rodzeństwo jeszcze niechodzące w wózkach dziecięcych) oraz innym opiekunom z trudnościami w poruszaniu się po schodach, np dziadkom. Pozostawienie wózka przed przedszkolem nie zawsze jest możliwe (np. śpiący w wózku maluch czy dłuższy pobyt w budynku).

Obecnie dostęp do budynku dla tych osób możliwy jest tylko od strony głównego wejścia do liceum (po drugiej stronie budynku - wejście wyposażone w pochylnię dla niepełnosprawnych). Ze względu na dużą odległość od wejścia głównego do wejścia dla przedszkolaków i kwestie organizacyjne (różne godziny funkcjonowania placówek, kwestie bezpieczeństwa) korzystanie z tej drogi przez osoby przychodzące do przedszkola jest utrudnione, a podjazd przy wejściu byłby dla nich dużym ułatwieniem.

W przyszłości, gdyby były organizowane spotkania, zebrania lub wybory w liceum lub przedszkolu, dzięki podjazdowi dostępność byłaby ułatwiona dla osób w wózkami dziecięcymi, dla osób mających trudności w chodzeniu po schodach.

Podjazd będzie zlokalizowany po prawej stronie wejścia (równolegle do schodów). Podjazd o długości 5,4m z kątem nachylenia ok. 18% wykonany będzie z krat tzw. "pomostowych" na podkonstrukcji ze stali ocynkowanej i będzie zabezpieczony z obu stron balustradą ze stali nierdzewnej (jak obecne schody).
Dokładny opis w załącznikach 1,2 i 3.
Uzasadnienie realizacji projektu
Podjazd poprawi dostępność części budynku zajmowanej przed oddziały przedszkolne dla wszystkich użytkowników, w tym da osób o specjalnych potrzebach (rodzice z wózkami dziecięcymi, osoby o trudnościach w poruszaniu się po schodach).
Potrzeba budowy podjazdu wynikła z umożliwienia szybszego i dogodniejszego wejścia do budynku, ponieważ wejście dla wózków znajduje się na drugim końcu budynku od strony głównego wejścia do liceum i ze względów organizacyjnych dostęp jest utrudniony dla przedszkola (różne godziny funkcjonowania placówek, kwestie bezpieczeństwa).
Jako mieszkańcy pragniemy zrealizować projekt w ramach budżetu partycypacyjnego, ponieważ wcześniejsze próby jego realizacji w ramach zadań inwestycyjnych Dzielnicy (na wniosek Przedszkola) nie powiodły się.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
(szacunkowy kosztorys inwestorski w załączniku poniżej)

kwota brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
39 110,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Standardowe utrzymanie podjazdu (wraz ze schodami, chodnikiem itp) zapewnione w ramach bieżącego utrzymania Przedszkola. Konserwacja, remonty - do uwzględnienia w normalnym cyklu, wraz z remontami istniejących schodów wejściowych.

rocznie
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
500,00 zł

Modyfikacje

19.04.2017 01:16
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo
25.04.2017 14:09
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo
04.05.2017 14:45
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo
30.05.2017 09:03
wsurala

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bardzo trafnie. Likwidowanie barier to ważne zagadnienie.
  Mieszkaniec10414  12.02.2017 01:51
 • Cóż, w takich miejscach tego typu przeszkód nie powinno być. Popieram.
  Mieszkaniec9138  10.03.2017 23:02
 • POPIERAJMY! To skandal, żeby nie było środków z Urzędu na takie inwestycje. Niby polityka prorodzinna a tu proszę - twoje dzieci twój problem. Jak można dopuścić do sytuacji, żeby nie było podjazdu dla wózków przy wejściu do przedszkola?!
  Mieszkaniec9063  11.03.2017 01:41
 • bardzo dobre i oszczędne rozwiązanie - małymi środkami poprawiamy infrastrukturę dla WSZYSTKICH ! Komentujmy, promujmy i głosujmy !
  Mieszkaniec9501  04.06.2017 10:33
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany