Kraina Zabawy na Stawki

738
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Śródmieście
Muranów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
171 170 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • zdrowie
  • INFRASTRUKTURA
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Plac zabaw dla dzieci w wieku 0-10 lat zlokalizowany pomiędzy budynkami przy ul. Stawki 3 z jednej strony oraz ul. Stawki 3a z drugiej strony. Miejsce dla maluchów i starszych dzieci przeznaczone do miłego i ciekawego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Śródmieście
Obszar objęty pomysłem:
Muranów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Pomiędzy budynkami przy ul. Stawki 3 z jednej strony oraz ul. Stawki 3a z drugiej strony
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren zielony, zadrzewiony pomiędzy blokami Stawki 3 i Stawki 3a. Możliwa jest alternatywna lokalizacja w najbliższej okolicy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Plac zabaw dla dzieci w wieku 0-10 lat zlokalizowany pomiędzy budynkami przy ul. Stawki 3 z jednej strony oraz ul. Stawki 3a z drugiej strony. Miejsce dla maluchów i starszych dzieci przeznaczone do miłego i ciekawego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Opis projektu
„Badania pokazują, że plac zabaw dla dzieci jest jedynym miejscem, gdzie dziecko może bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu (na podstawie: instytut medycyny pracy, plany dotyczące środowiska i zdrowia dzieci). Chcemy stworzyć miejsce, które pozwoli na aktywne, ciekawe spędzanie czasu na powietrzu przede wszystkim najmłodszym dzieciom. Plac będzie posiadał piaskownicę drewnianą o wymiarach +/- 2,5 m na 2,5 m, zestaw z zjeżdżalnią, ukośną ścianką wspinaczkową, ukośną siatką wspinaczkową, balkonem, rampą wspinaczkową, rampą wspinaczkową z poręczami, mostem linowym, tunelem do raczkowania, mostem ze stopniami oraz z elementami takimi jak: kuchenka, koólo sterowe, układanka matematyczna, układanka sortowanie i kolory, ukłaadanka 3 obrazy i lada sklepowa (dopuszczalna ewentualność - dwa mniejsze zestawy spełniające powyższe lub zbliżone elementy), podwójną huśtawkę z siedziskiem standardowym i typu kubełek oraz huśtawkę wagową. Przewidziane są również ławeczki, aby dorośli mogli oczekiwać z maluchami na dzieci z pobliskiej szkoły. W celu zapewnienia możliwie najbezpieczniejszych warunków do zabawy planujemy nawierzchnię miękką. Plac zabaw będzie ogrodzony, nie tylko aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ale również zapobiec przebywaniu na placu bezpańskich zwierząt. Wybrany obszar jest osłonięty od strony ulicy przez budynek stawki 3 co sprawia, że jest względnie cichy. Dzięki obecności wielu drzew zamieszkiwanych przez ptaki jest miejscem urokliwym i zielonym, a także częściowo zacienionym. Plac będzie doskonałym uzupełnieniem dla projektu realizowanego aktualnie przy szkole podstawowej na ul. Lewartowskiego 2, gdzie budowana jest przestrzeń dla starszych dzieci, w wieku szkolnym. Tamten projekt z oczywistych względów nie mógł uwzględnić młodszych dzieci, przede wszystkim dlatego, że plac przyszkolny nie jest ogólnodostępny w dni powszednie do godz. 17, a właśnie w tym czasie najmłodsze dzieci spędzają najwięcej czasu na dworze. Chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń dla małych mieszkańców muranowa, a także dla maluchów odwiedzających swoich dziadków mieszkających w okolicy.”
Uzasadnienie realizacji projektu
Jeszcze kilkanaście lat temu przy każdym bloku na muranowie znajdowały się mniejsze lub większe placyki dla dzieci. Ich demontaż doprowadził do sytuacji, w której północny muranów posiada tylko dwa ogólnodostępne place zabaw dla najmłodszych. Biorąc pod uwagę dynamiczną rozbudowę infrastruktury mieszkaniowej w okolicy (wieżowce powyżej 10 pięter) taka ilość jest absolutnie niewystarczająca. Aktywny, wesoły, bezpieczny odpoczynek na powietrzu jest nie tylko niezbędny dla zdrowia i kształtowania odporności, ale jest też okazją do rozwijania umiejętności socjalnych i zawierania znajomości, które sprzyjają rozwojowi maluchów. Nawyki, które przekażemy naszym dzieciom i wnukom w dzieciństwie zostaną im na całe życie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1.urządzenia zabawowe (huśtawki, piaskownica, huśtawka wagowa, zestaw zabawowy) z montażem – ok 75800 zł
2. Ławki – 6 szt. – ok 11 800 zł
3. Kosze na śmieci – 2 szt. - ok 1 250 zł
4. Nawierzchnia elastyczna – ok 29 100 zł
5. Nawierzchnia z kostki – ok 11 800 zł
6. Zieleń – ok 7 700 zł
7. Ogrodzenie z furtką zamykaną na skobel – ok 13 800 zł
8. Tablica informacyjna + regulamin – ok 1 850 zł
9. Tablica informacyjna budżet partycypacyjny – ok 370 zł
10 .dokumentacja techniczno-wykonawcza – ok 18 500 zł”

Całkowity koszt projektu 171.170 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
171 170,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty sprzątania, bieżących remontów i konserwacji (w tym wymiana piasku w piaskownicy)
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
11 000,00 zł

Modyfikacje

06.05.2017 18:49
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
29.05.2017 14:45
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
09.06.2017 14:32
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
09.06.2017 14:32
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
09.06.2017 14:33
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany