Letnie kino nad stawami

1054
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Włochy
Stare Włochy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
58 500 zł
Kategoria
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
 • integracja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 390 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
LETNIE KINO NAD STAWAMI - projekt 9 seansów filmowych na świeżym powietrzu, prezentujących twórczość wybitnych reżyserów kina światowego ubiegłego wieku. Seanse filmowe będą odbywać się w piątki lub soboty w lipcu, sierpniu, jeden we wrześniu 2018. Przed każdym seansem krótki quiz z nagrodami dotyczący twórczości poszczególnych reżyserów.
Gdzie: boisko szkolne przy Parku Cietrzewia.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
19.02.2021 13:24

W ramach projektu na boisku przy SP nr 94 przy ul. Cietrzewia 22A zorganizowano pokazy kina plenerowego. Do końca wakacji 2018 wyświetlono następujące filmy:

 • 14.07 / RAPORT MNIEJSZOŚCI / Steven Spielberg
 • 21.07 / DOBRY ROK / Ridley Scott
 • 28.07 / KRÓLOWA PUSTYNI / Werner Herzog
 • 04.08 / CINEMA PARADISO / Giuseppe Tornatore
 • 11.08 / UNDERGROUND / Emir Kusturica
 • 18.08 / JULIETTA / Pedro Almodovar
 • 25.08 / HAIR / Milos Forman
 • 01.09 / LEON ZAWODOWIEC / Luc Besson
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Kultury oraz Inicjatyw Obywatelskich dla Dzielnicy Włochy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Włochy
Obszar objęty pomysłem:
Stare Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
boisko szkolne przy Szkole Podstawowej nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Warszawie, ul. Cietrzewia 22a, 02-492 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Przewidywana lokalizacja realizacji projektu (planowane seanse w piątki bądź soboty wieczorem; dostępność w poszczególne dni do potwierdzenia): i) to łatwy dostęp dla wykonawcy projektu (transport sprzętu potrzebnego do przeprowadzania projekcji filmowych, ii) to możliwość uczestnictwa dla osób mających problemy z poruszaniem się po nieutwardzonej/ równej powierzchni, iii) zapewnia ew. dostęp do infrastruktury szkoły (prąd, woda), iv) nie jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych (zakłócanie spokoju)
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
LETNIE KINO NAD STAWAMI - projekt 9 seansów filmowych na świeżym powietrzu, prezentujących twórczość wybitnych reżyserów kina światowego ubiegłego wieku. Seanse filmowe będą odbywać się w piątki lub soboty w lipcu, sierpniu, jeden we wrześniu 2018. Przed każdym seansem krótki quiz z nagrodami dotyczący twórczości poszczególnych reżyserów.
Gdzie: boisko szkolne przy Parku Cietrzewia.
Opis projektu
LETNIE KINO NAD STAWAMI to projekt dziewięciu seansów filmowych na świeżym powietrzu, prezentujących twórczość wybitnych reżyserów kina światowego ubiegłego wieku, każdy wieczór poświęcony będzie innemu twórcy. Spotkania w letnim kinie to przypomnienie / zapoznanie mieszkańców z wybranymi dziełami kinematografii, w przyjemnej, sąsiedzkiej atmosferze w letnie, weekendowe wieczory. Seanse filmowe będą odbywać się w piątki lub soboty w lipcu, sierpniu (po cztery w obydwóch miesiącach), oraz jeden we wrześniu 2018. Każdy seans będzie poprzedzony krótkim konkursem/ quizem dotyczącym twórczości reżysera i filmu, który będzie w danym dniu wyświetlany. Dla zwycięzca każdego z dziewięciu konkursów (po jednym przed każdym seansem) otrzyma nagrodę o wartości ok. 100 zł. Każdy wieczór to udział ok. 150-200 uczestników, dla których zorganizowane zostaną miejsca siedzące (np. leżaki).

Całość organizacji poszczególnych pokazów powinna być zlecona jednemu wykonawcy, którego zadaniem będzie w szczególności:
i) wynajęcie, transport, rozstawienie, podłączenie i składanie ekranu i innych urządzeń niezbędnych do realizacji pokazów,
ii) wynajęcie, transport, rozstawienie i składanie miejsc siedzących (np. leżaków) dla widzów kina,
iii) dostarczenie i odtwarzanie filmów,
iv) ubezpieczenie sprzętu, filmów, imprezy (jeśli będzie to konieczne)
v) wynajem filmów od dystrybutorów,
vi) przygotowanie pytań quizowych oraz krótkiej informacji o poszczególnych reżyserach i prezentowanych filmach,
vii) oraz inne czynności niezbędne do realizacji tego typu przedsięwzięcia.
Uzasadnienie realizacji projektu
LETNIE KINO NAD STAWAMI to łatwy kontakt z kulturą najwyższej próby i dodatkowa możliwość poznania się i integracji mieszkańców. W rejonie Starych Włoch nie było do tej pory tego typu wydarzeń, których prawdziwa wartość (oprócz założonego poziomu artystycznego i organizacyjnego) polega na jej lokalnym charakterze. To ma być wartościowe kino, do którego można dostać się pieszo, w którym spotka się sąsiadów i znajomych z okolicznych ulic.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
przybliżony koszt każdej z dziewięciu projekcji:
- 4000 zł - koszty transportu, wynajmu, rozstawienia i złożenia ekranu oraz siedzeń/leżaków (w tym koszt wynajęcia i transportu 200 leżaków to 1000 zł; wynajem ekranu to wydatek ok. 3000 zł; preferowana wielkość ekranu to 8x9 metrów)
- 1000 zł - koszt wypożyczenia filmu (średni założony budżet; w zależności od wybranego tytułu ceny jednostkowe mogą się różnić)
- 900 zł - koszt wynajmu/ udostępnienia boiska szkolnego (opłata na rzecz szkoły; dostępność i odpłatność boiska do uzgodnienia z Dyrektorem szkoły)
- 500 zł - koszt przygotowania, wydrukowania i dostarczenia informacji (ulotka; min. 500 słów; dot. wybranego reżysera i prezentowanego filmu) oraz opracowania pytań do quizu (wraz z odpowiedziami; 2-3 pytania zamknięte) powinna być dostarczona do Urzędu Dzielnicy min. z tygodniowym wyprzedzeniem w stosunku do planowanej projekcji.
- 100 zł - nagroda dla zwycięzcy quizu

ŁĄCZNIE: 6500 zł /seans
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
58 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

30.01.2017 15:54
Koordynator w Dzielnicy Włochy
29.03.2017 08:06
kswitalska

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Witam, zapraszam do udziału w projekcie / opinie / propozycje filmów i reżyserów, których dzieła mają być prezentowane. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Filip
  Mieszkaniec9501  04.06.2017 10:22 Autor projektu
 • Podoba mi się ten pomysł. Seria filmy polskie, np. Mój Rower, i podobne
  Mieszkaniec11125  12.06.2017 23:39
 • Dzień dobry, chcemy prezentować klasyki kina światowego. Ideą projekcji jest zapoznanie / przypomnienie twórczości takich reżyserów jak Woody Allen, Alfred Hitchock, Akiro Kurosawa, Luis Bunuel, Wong Kar Wai (trochę mniej znany w Polsce reżyser z Honk-Kongu), z polskich twórców myślałem np. o Krzysztofie Kieślowskim.
  To nie ma być kino bardzo łatwe, to ma być mini-kompendium sztuki filmowej XX wieku/pocz. XXI wieku. Pozdrawiam, Filip
  Mieszkaniec9501  27.06.2017 09:24 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany