100 bezpłatnych lekcji angielskiego dla mieszkańców dzielnicy Włochy + dostęp do aplikacji rozbudowującej słownictwo

1724
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Włochy
Niskie Okęcie
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
82 200 zł
Kategoria
 • edukacja
 • pomoc społeczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada umożliwienie nieodpłatnej nauki języka angielskiego wszystkim zainteresowanym mieszkańcom dzielnicy Włochy. Mieszkańcy będą mogli korzystać z lekcji on-line oraz multimedialnej aplikacji na smartfony do nauki słówek.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Włochy
Obszar objęty pomysłem:
Niskie Okęcie
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Obszar dzielnicy Włochy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada umożliwienie nieodpłatnej nauki języka angielskiego wszystkim zainteresowanym mieszkańcom dzielnicy Włochy. Mieszkańcy będą mogli korzystać z lekcji on-line oraz multimedialnej aplikacji na smartfony do nauki słówek.
Opis projektu
Projekt zakłada zagwarantowanie mieszkańcom dzielnicy Włochy możliwości darmowej nauki języka angielskiego dzięki udziałowi w darmowych lekcjach języka angielskiego prowadzonych przez profesjonalnych lektorów. Lekcje będą odbywać się na żywo oraz w formie webinarium. Zajęcia będą prowadzone na czterech poziomach: podstawowym, średnio zaawansowanym niższym, średnio zaawansowanym wyższym i zaawansowanym.
Przed przystąpieniem do zajęć każdy chętny weźmie udział w teście kompetencji językowych przez internet i na podstawie wyników zakwalifikowany do odpowiedniego poziomu. Podobny test zostanie wykonany na koniec projektu.
Poziomy obejmuja 25 lekcji (w sumie w ciągu roku odbędzie się 100 lekcji).
Lekcje będą się odbywać w udostępnionej przez Urząd Dzielnicy lokalizacji i będzie dostępna w formie na żywo dla 20 osób. Konkretna lokalizacja zostanie wyznaczona przez jednostkę weryfikującą projekt, w miarę możliwości lokalowych, po konsultacji z autorem.
Każda lekcja trwać będzie ok. 45 minut i będzie transmitowana przez Internet jako webinarium. Aby zapewnić możliwość aktywnego udziału w lekcji osobom, tj. zadawania pytań na czacie, liczba słuchaczy (interaktywnych) obecnych na webinarium będzie ograniczona do 100 osób. Technicznie zostanie to rozwiązane w ten sposób, że ten kto pojawi się wcześniej będzie miał pierwszeństwo.
Pracochłonną częścią nauki języka jest przyswojenie i utrzymanie w pamięci odpowiedniego słownictwa, do czego niezbędna jest odpowiednia metoda, dlatego z pakietem lekcji z lektorem, mieszkańcy otrzymają dostęp do multimedialnej aplikacji, dzięki której w efektywny sposób można uczyć się słownictwa. Zawartość kursów w aplikacji będzie korelowała z tematyką lekcji. Postępy w nauce będą monitorowane i poziom odpowiednio dostosowywany.
Wymagania funkcjonalne i poza funkcjonalne dotyczące oprogramowania zostały zapisane w załączniku do projektu.
Dostęp do lekcji, nagrań oraz licencji do aplikacji będzie dystrybuowany za pośrednictwem kodów aktywacyjnych.
Ze względu na ograniczenia formularza, dalsze szczegóły realizacji projektu znajdują się w załączniku.
Zakładam, że w pojedynczej lekcji będzie uczestniczyło co najmniej 2 prowadzących. Nauczyciel prowadzący lekcje na żywo, oraz technik i lektor (by może w 1 osobie) odpowiedzialny za transmisje oraz moderacje czata.
Uzasadnienie realizacji projektu
Nie każdy może pozwolić sobie na naukę języka w szkole językowej, zakup materiałów czy korzystanie z korepetycji. Mieszkańcy dzielnicy Włochy odnieśliby ogromną korzyść z realizacji projektu, uzyskując możliwość zdobycia umiejętności, którą można wykorzystać w wielu sferach życia.

Celem projektu jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Jest to możliwe, dzięki Wybrana metodologia umożliwia naukę bez wychodzenia z domu. Jest to szczególnie istotne dla osób z różnych względów ograniczonych ruchowo, matek wychowujących dzieci lub osób opiekujących się starszymi. Projekt umożliwia wszystkim, a w szczególności długotrwale przebywającym bez zatrudnienia, na zdobywanie nowych umiejętności, co zwiększa ich szanse powrotu na rynek pracy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Lekcje w formie webinarium na 4 poziomach:
400 zł x 25 lekcji x 4 poziomy= 40000 zł

Szacowany koszt jednej lekcji uwzględnia:
- wynagrodzenie lektora oraz moderatora,
- zryczałtowany koszt przygotowania lekcji
- koszt przygotowania materiałów merytorycznych do aplikacji

- zryczałtowane koszty przeprowadzenia transmisji (w tym m.in.: obsługi plaftormy, wynagrodzenia pracownika technicznego, łącza internetowego)
- archiwizacja nagrania przez cały czas projektu.

Szacowany zakup licencji do korzystania z systemu dla 2000 użytkowników w obrębie Dzielnicy.
40 000 zł
Licencje będą zakupione w modelu SaaS, dlatego wszystkie koszty takie jak hosting, zakup domen, utrzymanie aplikacji, pomoc techniczna, a także publikacja i utrzymanie aplikacji mobilnych są zapewnione. W szacowanej cenie licencji do korzystania z systemu ujęte są wszystkie koszty towarzyszące m. in.:
- przeprowadzenie testu wstępnego (automatycznego),
- przeprowadzenie testu końcowego (automatycznego),
- archiwizacja nagrania przez cały czas projektu,
- ujednolicone logowanie,
- przygotowanie i wydruk kodów dostępu do aplikacji.

Druk materiałów promocyjnych (plakaty, ulotki) w celu poinformowania mieszkańców o możliwości skorzystania z projektu.
2000 zł

Bardzo dobra uwaga. Proponowałabym dodać pozycję w kosztorysie. Oznakowanie powinno nawiązywać do loga budżetów partycypacyjnych oraz języka angielskiego. Jedyna wątpliwość, to taka, że projekt został złożony w wielu dzielnicach i nie wiadomo w których zostanie wybrany, a raz opracowany projekt wystarczyłby.ok 200zł
SUMA: 82 200 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
82 200,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

02.02.2017 12:30
Koordynator w Dzielnicy Włochy
21.03.2017 16:22
Autor projektu
21.03.2017 19:01
Autor projektu
21.03.2017 20:57
Autor projektu
11.04.2017 13:52
WSW_Włochy
11.04.2017 13:53
WSW_Włochy
11.04.2017 13:54
WSW_Włochy
11.04.2017 13:55
WSW_Włochy
11.04.2017 13:56
WSW_Włochy
11.04.2017 13:56
WSW_Włochy
11.04.2017 13:57
WSW_Włochy
11.04.2017 13:58
WSW_Włochy
11.04.2017 13:59
WSW_Włochy

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Pani Marto,
  skoro złożyła Pani ten wniosek we wszystkich dzielnicach, to może wystarczyłoby w jednej i objąć zasięgiem całą Warszawę? Są na to na pewno stosowne granty.
  Mieszkaniec858  27.02.2017 08:08
  • Pani Anno,
   dziękuję za dodanie komentarza. Rzeczywiście, projekt w oryginalnym zamyśle miał być projektem ogólnomiejskim, ale niestety BP 2018 nie dopuszcza możliwości składania tego typu projektów, stąd złożenie go we wszystkich dzielnicach, aby zapobiec "migracji" zainteresowanych i nie obciążać za bardzo tylko jednej dzielnicy.
   Jego ostateczna forma na pewno zmieni się jeszcze przed 21. marca, ale jeśli do tego czasu będzie mieć Pani jeszcze jakieś pytania, zapraszam do wzięcia udziału w spotkaniu 11.03 :)
   Mieszkaniec9238  07.03.2017 12:18 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany