Wybieg dla psów - Mokotów

1096
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 6
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
154 297 zł
Kategoria
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt dotyczy utworzenia ogrodzonego placu zabaw dla psów ze sprzętami do agility. Wybieg zostanie podzielony na dwie części, aby wszystkie psy spuszczone ze smyczy i bez kagańców mogły z niego korzystać. Na wybiegu zostaną zamieszczone kosze na śmieci, obsikiwacze, tablica informacyjna, wiatka, ławki. Wybieg będzie zawierał śluzy przy obu wejściach.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 6
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Pas zieleni wzdłuż ul. Niepodległosci (odcinek między ul. Domaniewską, a al. Wilanowską na działce nr ew. 9/8 obręb 1-02-24
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren będzie obejmował pas zieleni od chodnika przy ul. Domaniewskiej (skrót prowadzący z osiedla do przejścia dla pieszych - skrzyżowanie ul. Niepodległości z ul. Domaniewską) do chodnika łączącego osiedle z przejściem dla pieszych na ul. Niepodległości (przejście obok ul. Puławskiej 182). Na tym terenie znajdują się odprowadzenia ciepłownicze, studzienki kanalizacyjne oraz kilka drzew - żaden z tych elementów nie musi być usuwany, ani przesuwany w związku z planowanym wybiegiem dla psów.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt dotyczy utworzenia ogrodzonego placu zabaw dla psów ze sprzętami do agility. Wybieg zostanie podzielony na dwie części, aby wszystkie psy spuszczone ze smyczy i bez kagańców mogły z niego korzystać. Na wybiegu zostaną zamieszczone kosze na śmieci, obsikiwacze, tablica informacyjna, wiatka, ławki. Wybieg będzie zawierał śluzy przy obu wejściach.
Opis projektu
Utworzenie wybiegu dla psów na Mokotowie rozwiązałoby problem właścicieli psów, którzy chcą je legalanie i w bezpiecznych warunkach spuścić ze smyczy (nie ma wyrzucanego jedzenia,nie ma rozbitego szkła i innych niebezpiecznych przedmiotów). Każde zwierzę potrzebuje odpowiedniej dawki ruchu, którą trzeba mu zapewnić i obecnie właściciele psów z Mokotowa korzystają z wybiegów w innych dzielnicach Warszawy.
Na naszym osiedlu duża ilość psów biega "luzem". Jest to zagrożenie dla innych osób oraz dla psów i ich właścicieli. Wybieg da komfort jego użytkownikom, a także przestrzeń do szkolenie swojego psa z zakresu posłuszeństwa.
Sprzęt do agility zapewniłby psom również możliwość pracy umysłowej np. poprzez nauczenie się pokonywania toru z przeszkodami, nauczenie się przeskakiwania przez przeszkody, czy pokonywania labiryntu. Wspólna zabawa i nauka pozwala zbudować właścicielowi odpowiednią relacje z psem pełną zaufania i miłości. Badania pokazują również, że duża porcja ruchu zmniejsza u psów frustrację i agresję - jest to niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa innych mieszkańców osiedla Domaniewska. Zwłaszcza na osiedlu, na którym jest bardzo dużo dzieci (przedszkole)
Stworzenie miejsca do zabawy dla psów wraz z koszami na psie odchody zwiększy świadomość właścicieli psów, którzy do tej pory nie sprzątali po swoich pupilach. Społeczności właścicieli psów będzie się nawzajem edukować w tym zakresie.
Istniejący wybieg pozwoli na organizowanie bezpłatnych zajęć dla właścicieli psów w przyszłości, co będzie mieć bezpośredni wpływ na zwiększenie jakości życia mieszkańców naszego osiedla.
Uzasadnienie realizacji projektu
Na Mokotowie nie ma utworzonego bezpiecznego i ogrodzonego miejsca, z którego właściciele psów w sposób legalny i bezpieczny mogą pozwolić psom biegać bez smyczy, co jest standardem w wielu dzielnicach Warszawy.
Ponadto wybieg zmniejszyłby liczbę biegających psów bez smyczy na osiedlu Domaniewska, co obecnie może być niebezpieczne ze względu na istniejące przedszkole oraz dwa place zabaw dla dzieci. Stworzenie takiego miejsca, zmniejszy ilość niesprzątanych psich odchodów - właściciele psów nawzajem się będą pilnować, aby sprzątać po swoim pupilu na terenie Wybiegu. Kolejny obiekt rekreacyjny na osiedlu wpłynie także na budowanie relacji sąsiedzkich między właścicielami psów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Ogrodzenie (około 370 mb) i furtki (4 szt.) – 64 495 zł
2. Robocizna + transport – 24 180 zł
3. Sprzęt do agility – 20 000 zł
4. Tablica informacyjna 2szt. – 3 800 zł
5. Ławki z oparciem 4 szt. – 4 920 zł
6. Wiata standardowa na wzór wiaty przystankowej Urbi 4 metrowa z montażem i transportem – 16 500 zł
7. Kosz betonowy 4 szt. – 4 600 zł
8. Dystrybutor torebek 2 szt. – 2 400 zł
9. Eksploatacja 2x dziennie (kosze + dystrybutory) – 7 884 zł
10. Oznakowanie ławek – 50zł
11. Oznakowanie koszy i dystrybutorów – 180 zł
12. Piesuar betonowy 6 szt. – 3 000 zł
13. Eksploatacja wiaty (mycie) 4x w sezonie – 1 000 zł
14. Utrzymanie ławek – 288 zł
15. Konserwacja sprzętu agility – 1 000 zł

Całkowity koszt projektu: 154 297,00 zł


Szacunkowy koszt realizacji projektu:
154 297,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
1. Utrzymanie ławek – 288 zł
2. Eksploatacja 2 x dziennie – 7 884 zł
3. Mycie wiaty 4x sezon – 1 000 zł
4. Konserwacja sprzętu agility – 2 000 zł
RAZEM 11 172 zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
11 172,00 zł

Dokumenty

Modyfikacje

23.01.2017 09:11
Autor projektu
26.04.2017 13:13
Koordynator w Zarządzie Oczyszczania Miasta

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Genialny pomysł, podpisujemy się wszystkimi łapkami. Świetne miejsce, które stoi odłogiem, można je fajnie zagospodarować. Dodatkowo ogrodzenie wybiegu będzie chroniło niedawno zamknięte osiedle przed kierowcami, wyjeżdżającymi "na dziko" przez pas zieleni do Al. Niepodległości.
  Mieszkaniec10619  12.03.2017 11:23
 • Super pomysł!
  Mieszkaniec11364  30.06.2017 18:54
  • Bardzo dziękujemy. Proszę trzymać kciuki, aby wystarczająco dużo osób zagłosowało:)
   Mieszkaniec  30.06.2017 21:30 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany