Rodzinnie na Pradze-Północ – zajęcia, warsztaty i inne aktywności

2152
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Praga-Północ
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
56 520 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Jesteś Rodzicem lub niedługo nim zostaniesz? Szukasz aktywności dla całej rodziny? A może pragniesz zmiany w życiu zawodowym? Chcesz wejść w świat zmysłów swojego maluszka? Starszakom pokazać, że matematyka, fizyka i chemia mogą być frajdą? Zapraszamy na rodzinną Pragę-Północ!! Czekają warsztaty, eksperymenty, spacery, grupa wsparcia i gra miejską z nagrodami!

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Projekt obejmie swoim zasięgiem całą dzielnicę, w szczególności większość bibliotek publicznych na Pradze-Północ.

Szczegółowy wykaz zaangażowanych bibliotek:
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 59, ul. Radzymińska 50
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 4, ul. Radzymińska 50
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 8, ul. Ząbkowska 23/25
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 101, ul. Ząbkowska 23/25
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 102, ul. Jagiellońska 47E
Dzielnicowa Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 50, ul. Skoczylasa 9
Dzielnicowa Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 41, ul. Skoczylasa 9
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt realizowany w różnych częściach dzielnicy, we współpracy z Biblioteką Publiczną im. księdza Jana Twardowskiego,która wyraziła pisemną zgodę na użyczenie sal (załącznik "Oświadczenie Biblioteka"). Wyjątkiem są spacery i gra miejska, które odbędą się w przestrzeni publicznej na terenie dzielnicy Praga-Północ i nie wymagają odrębnej zgody.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Jesteś Rodzicem lub niedługo nim zostaniesz? Szukasz aktywności dla całej rodziny? A może pragniesz zmiany w życiu zawodowym? Chcesz wejść w świat zmysłów swojego maluszka? Starszakom pokazać, że matematyka, fizyka i chemia mogą być frajdą? Zapraszamy na rodzinną Pragę-Północ!! Czekają warsztaty, eksperymenty, spacery, grupa wsparcia i gra miejską z nagrodami!
Opis projektu
W ramach projektu planowane są:

1. Pierwsze czytanki dla dzieci 0-3 lata.
Wspólnie posłuchamy, popatrzymy, dotkniemy, a nawet powąchamy i posmakujemy historii zawartych w pierwszych czytankach.
2 grupy/cykl 5 spotkań po 45 minut

2. "Jak wspierać rozwój dziecka 0-3 lata" - Warsztaty dla rodziców
Dzieci od pierwszych chwil czują pęd rozwoju i same niestrudzenie doskonalą nowe umiejętności. Jak skutecznie wspierać dziecko w rozwoju? W poszukiwaniu odpowiedzi zaczerpniemy z podejścia Marii Montessori i Danieli Braun.
5 spotkań po 1,5h

3. Warsztaty kompetencji wychowawczych rodziców dzieci 0-6 lat.
Na zajęciach dotkniemy najważniejszych tematów, m.in: jak stawiać granice, jak nagradzać i chwalić, jak tłumaczyć, a nie karać, zachęcać do współpracy, budować jego samodzielność, wspierać rozwój emocjonalny.
10 spotkań po 3h

4. Grupa wsparcia dla mam małych dzieci
Przestrzeń do wymiany doświadczeń, trosk i radości oraz poszerzenia wiedzy. Chwila na oddech, kontakt ze swoimi potrzebami i emocjami w wirze codziennych zmagań.
2 grupy/cykl 10 spotkań po 3h.

5. "Eksperymenty dla dzieci 5-10 lat"
Każde zajęcia w cyklu to inny temat ze świata nauki (np. tajemnice wody, magnetyzm, prąd, barwy, wulkany). Dzieci podczas warsztatów samodzielnie przeprowadzają doświadczenia, a efekty swojej pracy mogą zabrać do domu.
6 grup/cykl 6 spotkań po 45-60 minut.

6. "Jak się (nie)kłócić" - warsztat dla dorosłych w związkach
Konfliktów w bliskich związkach nie sposób uniknąć, można jednak świadomie wybrać sposób przechodzenia przez nie i ich rozwiązywania.
Cykl 3 spotkań po 2h 15min

7. "Jestem sobą" - grupa rozwojowa z zakresu asertywności
Te warsztaty to podróż ku wewnętrznej sile, ku otwartości, łagodności, stanowczości i odwadze, ku wartościowszym relacjom z ludźmi i większej satysfakcji z życia.
2 grupy/cykl 10 spotkań po 3h

8.Spacery i gra miejska z nagrodami dla rodzin z dziećmi. To połączenie przygody, aktywności na świeżym powietrzu, wspólnego spędzania czasu i okazji do działania zespołowo, a przede wszystkim poznania ciekawych miejsc dzielnicy.
2 spacery (każdy 120 min., max. 50 osób)
1 gra z nagrodami (150 min., max. 30 rodzin)
Uzasadnienie realizacji projektu
W Warszawie mieszka coraz więcej rodzin z dziećmi. Dziesiątki tysięcy domów, w których rodzice szukają szukają pomysłów jak ciekawie i twórczo spędzić czas całą rodziną, potrzebują działań, które będą rozwijające i rozbudzą zainteresowania ich dzieci, staną się impulsem do wspólnych rozmów i zacieśniania rodzinnych więzi. Aktywności, które pomogą oderwać się od komputera, czy telewizora.

Rodziny te potrzebują bezpłatnych zajęć, bo koszt często stanowi barierę nie do pokonania.

Dzięki zaplanowanym działaniom rodziny będą mogły zintegrować się nabyć nowe umiejętności wychowawcze. Projekt pobudzi świadomość lokalną oraz przysłuży się do promocji Pragi-Północ.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1) Pierwsze czytanki - przygotowanie i prowadzenie zajęć (przez pedagoga/animatora kultury z doświadczeniem w pracy z małymi dziećmi), zakup i przygotowanie materiałów edukacyjnych na spotkanie itp. 2 cykle po 5 spotkań. Razem: 2000 pln

2) "Jak wspierać rozwój dziecka 0-3 lata" - przygotowanie i prowadzenie zajęć (przez pedagoga, nauczyciela z doświadczeniem w pracy z dziećmi w przedszkolu i szkole), zakup i przygotowanie materiałów edukacyjnych na spotkanie itp. 1 cykl / 5 spotkań. Razem 1750 pln.

3) Warsztaty kompetencji wychowawczych - opracowanie materiałów dla uczestników, prowadzenie zajęć (przez psychologa mającego doświadczenie w pracy z rodzicami, rodzinami, dziećmi), zakup materiałów na spotkanie itp. 10 spotkań Razem: 5500 pln

4) Grupa wsparcia dla mam - przygotowanie i poprowadzenie zajęć przez osobę przeszkoloną do prowadzenia tego typu zajęć (trener umiejętności psychologicznych z doświadczeniem w obszarze grup wsparcia dla rodziców), materiały, drobny poczęstunek itp. 2 cykle po 10 spotkań. Razem: 11000 pln

5) Eksperymenty dla dzieci - przygotowanie zestawów materiałów dla uczestników, prowadzenie zajęć (przez osobę mającą doświadczenie w pracy z dziećmi w obszarze nauk ścisłych, pracującą w oparciu o zatwierdzone scenariusze), zakup materiałów wykorzystywanych w czasie zajęć np.probówki, statywy laboratoryjne itp 6 cykli po 6 spotkań. Razem 11520pln

6) "Jak się (nie)kłócić" - opracowanie materiałów dla uczestników, prowadzenie zajęć przez osobę z wiedzą i doświadczeniem w obszarze terapii, NVC, warsztatów komunikacji, 1 cykl / 3 spotkania. Razem: 1200 pln

7) "Jestem sobą" - opracowanie materiałów dla uczestników, prowadzenie zajęć przez osobę z wiedzą i doświadczeniem w obszarze treningu asertywności. 2 cykle po 10 spotkań, Razem: 11000 pln

8) Spacery z przewodnikiem - przygotowanie i poprowadzenie spaceru, wynajęcie głośnika przenośnego, wydruk zdjęć i materiałów wykorzystanych podczas spaceru itp. Razem: 2200 pln.

9) Gry miejska z nagrodami - przygotowanie scenariusza, poprowadzenie gry, animatorzy, przygotowanie i zakup rekwizytów, zaprojektowanie i wydruk map, kart gry, innych materiałów, wynajęcie sprzętu nagłaśniającego, nagrody dla uczestników itp. Razem: 4750 pln

10) Koszty eksploatacji pomieszczeń, koszty promocji, obsługi i koordynacji projektu, pozostałe materiały. Razem: 6000 pln.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
56 520,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany