Kurs pierwszej pomocy

1886
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Ursynów
Ursynów Wysoki Północny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Piotr Skubiszewski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
43 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada przeszkolenie 500 osób z zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej przez instruktorów posiadających doświadczenie z zakresu medycyny ratunkowej. Kurs przeznaczony będzie dla dorosłych oraz młodzieży. W zakres szkolenia wejdzie moduł teoretyczny oraz praktyczny.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Ursynów Wysoki Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ratusz Dzielnicy Ursynów lub wskazane przez nią pomieszczenia dogodnie skomunikowane z resztą Dzielnicy
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Proponowanym miejscem realizacji projektu jest sala 136 w budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada przeszkolenie 500 osób z zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej przez instruktorów posiadających doświadczenie z zakresu medycyny ratunkowej. Kurs przeznaczony będzie dla dorosłych oraz młodzieży. W zakres szkolenia wejdzie moduł teoretyczny oraz praktyczny.
Opis projektu
Projekt polegać będzie na przeprowadzeniu szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, na którym kursanci zdobędą wiedzę niezbędną do prawidłowego udzielania pomocy przedmedycznej. Jego uczestnikami będzie młodzież oraz dorośli mieszkańcy Ursynowa. W zakres kursu wejdzie część teoretyczna (zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa podczas udzielania pierwszej pomocy, etapów jej udzielania, sposobów oceny stanu poszkodowanego oraz podtrzymywania życia u dorosłych i dzieci, jak również aspektów prawnych związanych z udzielaniem pierwszej pomocy) oraz część praktyczna (ćwiczenia polegające na przeprowadzeniu przez uczestników, pod nadzorem instruktorów, pozorowanych akcji ratunkowych).
Kurs przewidziany jest do realizacji w grupach 20 osobowych. Prowadzony będzie instruktorów – praktyków, posiadających doświadczenie z zakresu medycyny ratunkowej. Czas trwania szkolenia jednej grupy przewidziany jest na 3 godziny zegarowe. Ogólna liczba osób planowanych do przeszkolenia szacowana jest na 500. Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające jego ukończenie oraz maskę resuscytacyjną CPR na breloczku z nadrukowanym kodem QR. Po zeskanowaniu kodu w telefonie powinna załadować się strona z instrukcją udzielania pierwszej pomocy. Powinna zostać stworzona zakładka na stronie internetowej urzędu dzielnicy z instrukcją pierwszej pomocy. Podstrona powinna zostać opracowana we współpracy z ratownikami medycznymi. Po otwarciu na stronie od razu pojawi się instrukcja przeprowadzenia resuscytacji, łatwa do wykorzystania w nagłym przypadku.
Kursy organizowane będą w dniach i godzinach umożliwiających uczestnictwo w nich zróznicowanym grupom mieszkańców, w dni powszednie i w weekendy, w godzinach porannych i południowych.
Rekrutacja na szkolenie odbywać się będzie drogą telefoniczną (zapisy u koordynatora) oraz za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy. Promocja projektu odbywać się będzie poprzez zamieszczanie informacji o możliwości uczestnictwa w szkoleniu na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy oraz na portalach społecznościowych, jak również za pomocą ulotek, plakatów oraz ogłoszeń w prasie lokalnej.
Uzasadnienie realizacji projektu
Umiejętności udzielenia sprawnej i skutecznej pomocy przedlekarskiej osobie poszkodowanej
w wypadku powinna posiadać każda osoba, praktycznie niezależnie od wieku. Od prędkości
i prawidłowego sposobu naszego działania zależy w takich razach życie i zdrowie poszkodowanej osoby. Uczestnictwo w kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy pozwoli nie tylko na zdobycie podstawowych informacji oraz umiejętności praktycznych w tym zakresie, lecz również da uczestnikowi kursu pewność siebie, która, w sytuacjach stresowych, związanych z koniecznością udzielenia pomocy może przesądzić o szybkim podjęciu zdecydowanych działań, które mogą uratować ludzkie życie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt przeprowadzenia szkoleń (25 grup po 20 osób) - 25.000,00 zł;
Koszt masek CPR z nadrukiem kod QR, zaświadczeń o ukończeniu kursu - 12.500,00 zł;
Wynagrodzenie koordynatora projektu - 3.000,00 zł;
Promocja projektu - 3000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
43 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

23.01.2017 21:57
Autor projektu
17.03.2017 23:25
Autor projektu
20.04.2017 16:21
Wydział Spraw Społecznych i Świadczeń dla Dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany