Boisko wielofunkcyjne w SP 53

1208
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Bielany
Ruda, Marymont, Las Bielański
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
108 900 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Zagospodarowanie terenu zielonego należącego do placówki szkolnej poprzez stworzenie boiska z nawierzchnią naturalną (trawą sportową) oraz ustawienie ławostołów wykorzystywanych podczas zajęć świetlicowych.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Bielany
Obszar objęty pomysłem:
Ruda, Marymont, Las Bielański
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Rudzka 6
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Obszar należący do Szkoły Podstawowej nr 53 im. Mariusza Zaruskiego w Warszawie. Teren trawiasty znajduje się bezpośrednio za orlikiem.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zagospodarowanie terenu zielonego należącego do placówki szkolnej poprzez stworzenie boiska z nawierzchnią naturalną (trawą sportową) oraz ustawienie ławostołów wykorzystywanych podczas zajęć świetlicowych.
Opis projektu
Potrzeba ruchu jest naturalną potrzebą każdego dziecka. W dobie przemian cywilizacyjnych, chorób i otyłości związanej z niedostateczną aktywnością fizyczną zachęcanie uczniów do uprawiania sportu powinno być jednym z priorytetów polskiej szkoły. Reforma oświatowa, wyż demograficzny i wynikający z niego wzrost liczby uczniów w placówce sprawia, że konieczne są poszukiwania coraz to nowych miejsc pozwalających na realizację lekcji wychowania fizycznego bądź zajęć świetlicowych na odpowiednim poziomie. Projekt zakłada zagospodarowanie terenu trawiastego, którym dysponuje szkoła. Chcielibyśmy, aby w jego miejscu powstało boisko do piłki ręcznej, której nauczanie znajduje się w podstawie programowej dla szkół podstawowych. Mimo wspomnianych wymagań do tej pory nasza placówka nie dysponuje miejscem przeznaczonym do doskonalenia tej dyscypliny sportowej. Po zakończeniu zajęć dydaktycznych dzieci przebywające w świetlicy mogłyby na danym terenie grać w piłkę. Dodatkowym atutem wspomnianej przestrzeni byłoby ustawienie ławostołów z zacienieniem wykorzystywanych nie tylko przez dzieci, które z różnych powodów nie biorą udziału w lekcjach wychowania fizycznego, ale także w czasie zajęć świetlicowych odbywających się na świeżym powietrzu. Opisana aranżacja pozwoliłaby wykorzystać niezagospodarowany teren należący do szkoły w sposób funkcjonalny, estetyczny, a przede wszystkim bezpieczny. Każdy z nas chciałby być dumny z naszych polskich sportowców. Z nadzieją obserwujemy sportowe zmagania naszych rodaków, z niecierpliwością czekamy na medale, sukcesy i zwycięstwa. Pamiętajmy jednak, że każda wielka, sportowa kariera ma gdzieś swój początek. Zazwyczaj pasja rodzi się w dzieciństwie, a przyszłe gwiazdy wielu dyscyplin sportowych swoje pierwsze, niepewne kroki stawiają właśnie na szkolnym boisku. Projekt zostanie zrealizowany za zgodą Dyrekcję Szkoły, po pozytywnym zaopiniowaniu przez Radę Rodziców.


Uzasadnienie realizacji projektu
Szkoła nie posiada boiska do gry w piłkę ręczną ani wystarczającej przestrzeni do zorganizowania lekcji wychowania fizycznego dla wszystkich klas na odpowiednim poziomie. Teren trawiasty wykorzystywany przez świetlicę do organizowania zajęć rekreacyjnych na świeżym powietrzu znajduje się na pełnym słońcu, bez możliwości zapewnienia dzieciom cienia. Specyfika miejsca uniemożliwia zagospodarowanie go w sposób stały poprzez budowę placu zabaw. Stworzenie boiska wraz z miejscem do odpoczynku umożliwiłoby prowadzenie lekcji wf na tym terenie, a także urozmaiciłoby dzieciom przebywającym w świetlicy czas spędzany na powietrzu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Przygotowanie powierzchni oraz zasianie podłoża trawiastego 50 x 42 m x 35 zł brutto/m kw. - 73 500,00 zł
Cztery stalowe bramki do piłki ręcznej (3,0 x 2,0 m) - zgodne z przepisami do gry w piłkę ręczną oraz normą PN-EN 749-2006 - 6 000,00 zł
Siatki z polietylenu z łapaczami o grubości splotu 3 mm - 800,00 zł
Szpilki montażowe do bramek (po 6 szpilek i 6 łapek do każdej z bramek) - 600,00 zł
Sześć ławostołów drewnianych z zadaszeniem - 18 000,00 zł
Opracowanie dokumentacji projektowej - 10 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
108 900,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

23.01.2017 12:26
Autor projektu
23.01.2017 20:57
Autor projektu
29.01.2017 14:42
slacek
06.02.2017 13:20
slacek
15.02.2017 09:00
slacek
24.04.2017 12:39
slacek
31.05.2017 08:55
slacek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany