Bezpieczna Przewodowa - Nadwiśle

970
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wawer
Nadwiśle
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
30 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • bezpieczeństwo
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 128 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Instalacja progów spowalniających w ulicy Przewodowej na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do ulicy Celulozy. Inwestycja ma spowolnić i uspokoić ruch drogowy w coraz gęściej zaludnionym obszarze Nadwiśla i poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego na długich prostych odcinkach ulicy oraz w rejonie skrzyżowań z niedostateczną widocznością.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
08.10.2018 16:39

W ramach projektu zostały zamontowane progi zwalniające.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zarząd Dróg Miejskich

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wawer
Obszar objęty pomysłem:
Nadwiśle
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Przewodowa od Wału Miedzeszyńskiego do ul. Celulozy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Instalacja progów spowalniających w ulicy Przewodowej na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do ulicy Celulozy. Inwestycja ma spowolnić i uspokoić ruch drogowy w coraz gęściej zaludnionym obszarze Nadwiśla i poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego na długich prostych odcinkach ulicy oraz w rejonie skrzyżowań z niedostateczną widocznością.
Opis projektu
Projekt polega na instalacji trzech kompletów (na obu kierunkach ruchu) progów spowalniających typu wyspowego w jezdni ulicy Przewodowej na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do ulicy Celulozy. W projekcie przewidziane są następujące lokalizacje:
- w okolicy przejścia dla pieszych przy kościele (ul. Przewodowa 15/21) i skrzyżowania z ulicą Dzięcioła - bezpieczeństwo przejścia dla pieszych oraz skrzyżowania ulic
- pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Mrągowską a wyjazdem z osiedla Przewodowa 38 - bezpieczeństwo przejść dla pieszych oraz wyjazdu z osiedli
- w okolicy numerów 41 oraz 42/44 - bezpieczeństwo przejścia dla pieszych oraz wyjazdu z osiedli
Dokładne lokalizacje powinny uwzględniać wszelkie ograniczenia przepisów dotyczących zachowania odległości m.in. od skrzyżowań lub przejść dla pieszych.

Wybrany typ progu spowalniającego umożliwi bezproblemowy ruch autobusów ZTM jednocześnie spowalniając i uspokajając ruch samochodów osobowych dość często przekraczających prędkość na w/w odcinku. Instalacja tego typu elementów będzie stanowić doskonałe uzupełnienie dla planowanej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Przewodowej i Strzygłowskiej stanowiąc kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Uzasadnienie realizacji projektu
Instalacja progów spowalniających ma na celu spowolnienie i uspokojenie ruchu kołowego na coraz bardziej uczęszczanej ulicy Przewodowej. Przy ulicy z roku na rok gęstnieje zabudowa. Jest wiele przejść dla pieszych oraz wyjazdów z osiedli i posesji. Długie i proste odcinki drogi są przyczyną częstego przekraczania prędkości przez jadących kierowców co wpływa negatywnie na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu - w tym pieszych. W perspektywie kilku lat można spodziewać się zagęszczenia zabudowy oraz zwiększenia ruchu kołowego w tym rejonie. Zatem spowolnienie ruchu jest niezbędne aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
3 komplety progów wyspowych z montażem - 3 x 2 x 2500zł = 15000zł
Oznakowanie pionowe wraz z montażem- 3 x 2 x 1000zł = 6000zł
Koszty projektu - 3 x 2 x 1500zł = 9000zł

KOSZTY RAZEM: 30000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

20.03.2017 11:07
Autor projektu
20.03.2017 11:14
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Tak, wszelkie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym są wysoce uzasadnione jednak należy zachować zdrowy rozsądek. Przewodowa pełni role ulicy łączącej kilka osiedli z Wałem Miedzeszyńskim i nie należy spowalniać tej ulicy do 30 km/h. Już obecnie dojazd do stolicy zajmuje blisko godzinę
  Mieszkaniec2890  15.03.2017 23:48
  • Dziękuję za komentarz. Jednocześnie chciałbym zauważyć, że po zainstalowaniu progów średnia prędkość spadnie z obecnych 50km/h do ok 40km/h. Ograniczenia prędkości do 30km/h są tylko lokalnie w okolicy progów. Zatem zmniejszenie prędkości o 10km/h będzie skutkować wydłużeniem przejazdu o ok 20 sekund na odcinku 1 km ulicy Przewodowej w Nadwiślu. (niecałą minutę na całej długości od Patriotów do Wału Miedzeszyńskiego). Jestem przekonany, że dla bezpieczeństwa można poświęcić ten czas na dojazd do centrum miasta.
   Mieszkaniec9079  10.04.2017 09:35 Autor projektu
 • Jestem na TAK. Poprawa bezpieczeństwa to priorytet. Przewodowa to nie tor wyścigowy. Mam dość szaleńców na tej ulicy.
  Mieszkaniec10790  20.04.2017 13:01
 • Genialny pomysł! Przewodowa jest drogą rajdową i nic się nie zmieni jak będzie obwodnica. Proszę wszystkich o poparcie, również tych co nie mieszkają bezpośrednio przy Przewodowej.

  Tu naprawdę chodzi o życie dzieci!
  Mieszkaniec10872  21.05.2017 20:43
 • Wszystkim, którzy głosowali dziękuję za poparcie projektu !
  Mieszkaniec9079  15.07.2017 09:15 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany