Wilanów for kids

1075
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wilanów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
188 500 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • zabawa
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 515 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt ma na celu stworzenie więcej miejsc zabaw w Wilanowie. Nie chodzi tutaj o place zabaw, tylko o konstrukcje które sᶏ częściᶏ miasta i które będᶏ stymulować i zachęcać dzieci do zabawy, budować ich kreatywność i rozwijać wyobraźnię.
Konstrukcje które chcemy do tego użyć będᶏ umieszczone w wielu miejscach.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
27.10.2021 13:43

Postępowanie przetargowe zaplanowane na ostatni kwartał roku 2021 roku. 

W 2018 roku dwukrotnie ogłoszono przetarg, aby wyłonić wykonawcę zadania, jednak żadnego postępowania nie udało się rozstrzygnąć ze względu na brak ofert lub ceny znacznie przewyższające środki zaplanowane na to zadanie.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wilanów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Wilanów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Na strategicznych miejscach w Wilanowie

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu stworzenie więcej miejsc zabaw w Wilanowie. Nie chodzi tutaj o place zabaw, tylko o konstrukcje które sᶏ częściᶏ miasta i które będᶏ stymulować i zachęcać dzieci do zabawy, budować ich kreatywność i rozwijać wyobraźnię.
Konstrukcje które chcemy do tego użyć będᶏ umieszczone w wielu miejscach.
Opis projektu
Dlaczego zabawa jest ważna?
Zabawa jest bardzo ważnym punktem w rozwoju dziecka. Zabawę często widzi się jako zwykłe zajęcie dziecka, jednak jest ona czymś więcej. Jest dla dzieci czymś niezbędnym w rozwoju umiejętności społecznych, emotionalnych i intelektualnych. Przez zabawę dziecko rozwija również swojᶏ motorykę. Mięsnie dziecka stajᶏ się silniejsze, uczy się wspinać, biegać, spadać i wstawać. Podczas zabawy dziecko poznaje swojᶏ kreatywność i wyobraźnię, również umiejętności rozwiᶏzywania problemów sᶏ stymulowane. Jest ona więc niezbędna dla prawidłowego rozwoju pszychicznego i fizycznego dziecka.

Problem i rozwiᶏzanie
Wybierajᶏc nowe miejsce zamieszkania kierujemy się, czy jest to spokojne miejsce, ładne mieszkanie, garaż do dyspozycji i sklepy dookola. Takᶏ wlaśnie ofertę daje nam deweloper. Czy jest też miejsce do zabawy? Najczęściej tradycyjnie piaskownice i zjeżdzalnie. Dziecko potrzebuje dużo więcej niż lepić babki z piasku, siedzᶏc godzinami w jednym miejscu. Dlatego nasz koncept bardzo prosty w realizacji sprawi, że dzieci będᶏ mogły niejako bawić się w wielu różnych miejscach. W drodze do szkoły, do domu, po zakupy, dziecko będzie mogło rozwijać swój żywy temperament i cieszyć się zabawᶏ. Weźmy jeden przykład, dziecko idᶏc, bardzo często wchodzi do kałuży z wodᶏ aby się zabawić, wiemy że konsekwencje takiej zabawy sᶏ nieprzyjemne dla dziecka i rodziców. Dlatego my stworzymy miejsca zabaw w wielu bezpiecznych punktach, powiedzmy strategicznych dla dzieci.

Impuls do zabawy
Konstrukcje chcemy rozmieścić w wielu miejscach w pobliżu szkół, osiedli, sklepów, wszędzie tam gdzie przebywajᶏ i mogᶏ przebywać dzieci.
Wszystkie te urzᶏdzenia majᶏ jeden istotny zamiar, stymulować i zachęcać dzieci do zabawy, budować ich kreatywność i rozwijać wyobraźnię. Urzᶏdzenia te będᶏ rozpoznawalne, bezpieczne w użytku i majᶏce na celu całkowity rozwój motoryczny i emocjonalny dzieci.

Uzasadnienie realizacji projektu
Dziecko potrzebuje dużo więcej niż lepić babki z piasku, siedzᶏc godzinami w jednym miejscu. Dlatego nasz koncept bardzo prosty w realizacji sprawi, że dzieci będᶏ mogły niejako bawić się w wielu różnych miejscach.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszty realizacji projektu zależᶏ od ilości i wielkości urzᶏdzeń do zabawy. Koszt jednego urzᶏdzenia wynosi od 3500 zl do 35000 zl.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
188 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty utrzymania, czyli tutaj koszty konserwacji trudno jest teraz wyliczyć, dlatego że zależᶏ one od ilości urzᶏdzeń. Za jedno urzᶏdzenie wynoszᶏ one około 600 zl na rok.

Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
5 800,00 zł

Dokumenty

Załączniki

Modyfikacje

05.05.2017 09:12
Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wilanów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Pomysł fajny. Nie można było jednak po polsku, np. "Wilanów dzieciom"?
    Mieszkaniec2101  28.01.2017 14:20
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany