Tablice ogłoszeniowe dla mieszkańców Sadyby

1073
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 9
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
45 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Zgbił się pies lub telefon? Potrzebne korepetycje? Niania do dzieci? Dzięki tablicom ogłoszeniowym mieszkańcy Sadyby zyskają łatwy, przyjazny sposób do komunikowania się ze swoimi sąsiadami, nie zaśmiecając okolicy. Dowiedzą się z nich również o ważnych lokalnych wydarzeniach.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 9
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Rejon ograniczony ulicami Jeziorna, Sobieskiego, Nałęczowska, św. Bonifacego, zwany oficjalnie Miastem Ogrodem Sadybą, albo potocznie starą Sadybą, znajdujący się pod opieką Stołecznego Konserwatora Zabytków i podlegający planowi miejscowemu z października 2015.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Priorytetowe lokalizacje tablic przedstawione są w postaci niebieskich kropek na trzech załączonych mapach terenu. Na wypadek gdyby niektóre z tych priorytetowych lokalizacji nie można było zrealizować, istnieją lokalizacje alternatywne, zaznaczone na tych samych mapach w postaci czerwonych kropek.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zgbił się pies lub telefon? Potrzebne korepetycje? Niania do dzieci? Dzięki tablicom ogłoszeniowym mieszkańcy Sadyby zyskają łatwy, przyjazny sposób do komunikowania się ze swoimi sąsiadami, nie zaśmiecając okolicy. Dowiedzą się z nich również o ważnych lokalnych wydarzeniach.
Opis projektu
Projekt zakłada rozmieszczenie 5 stylizowanych tablic ogłoszeniowych. Zostaną on ustawione w najbardziej widocznych i uczęszczanych miejscach Sadyby.

Tablice powinny być wykonane ze stali czarnej z elementami żeliwnymi, lakierowanej w kolorze ciemnego grafitu. Powinny być stylizowane, na dwóch słupkach montowanych na betonowych fundamentach, o następujących rozmiarach: o wysokości ok. 240-250 cm i szerokości ok. 105 cm, o powierzchni ekspozycyjnej ok 70x100 cm lub 90 x 110 cm, zgodne (nie gorsze jakościowo) ze wzorem Agora 010239 firmy Komserwis lub wzorem Informa 08.060 firmy Zano.

Celem projektu jest stworzenie miejsc do publikacji ogłoszeń lokalnych, które byłyby dobrze widoczne, estetyczne, pasujące do zabytkowego otoczenia i zgodne z prawem. Dzięki tablicom mieszkańcy Sadyby będą mogli dotrzeć do sąsiadów z informacją o ważnych dla nich sprawach – o wydarzeniach kulturalnych, akcjach społecznych, ale również zaginionych pieskach, wyprzedaży garażowej czy poszukiwaniu opiekunki do dziecka.
Uzasadnienie realizacji projektu
Stara Sadyba, mimo sporej populacji sięgającej ponad 6,5 tysiąca mieszkańców, ma słabo rozwinięty system wymiany informacji. Nie ma słupów ogłoszeniowych, ani tablic. Nie ma też lokalnych gazetek. Funkcjonuje jedynie jeden lokalny portal informacyjny w Internecie. Z braku tradycyjnych źródeł informacji niektóre grupy społeczne (głównie seniorzy) mogą czuć się wykluczone z życia osiedla, a inne – zapracowani rodzice – mogą czuć się niedoinformowane i wyalienowane. System tablic ma tym problemom zaradzić.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Ogółem 30.000 zł
5 sztuk x 6000 zł / sztuka z dowozem i zamontowaniem.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
45 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

21.04.2017 13:58
Wydział Infrastruktury i Inwestycji dla Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany