Lodowisko - Rembertów 2018

1448
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Arkadiusz Piotrowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
320 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 632 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
Projekt zakłada popularyzację zimowych dyscyplin sportowych takich jak łyżwiarstwo i hokej poprzez udostępnienie lodowiska wraz z jego pełnym zapleczem w okresie styczeń-marzec 2018 r. Z lodowiska będą mogli korzystać mieszkańcy Rembertowa, w tym uczniowie rembertowskich szkół w ramach lekcji W-F, zajęć dodatkowych, zajęć podczas akcji "Zima w mieście".

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
19.02.2018 14:17
Partycypacyjne lodowisko zostało otwarte 4 stycznia br. Lodowisko zlokalizowane jest na terenie Szkoły Podstawowej nr 376 (wcześniej Gimnazjum nr 126) przy ul. K. Ziemskiego 22. W ramach projektu zapewniony jest wstęp wolny, bezpłatne wypożyczenie łyżew, sprzętu ochronnego i chodzików do nauki jazdy. Lodowisko czynne będzie: • 8.00-21.00 w dni powszednie od poniedziałku do piątku w dni nauki szkolnej, • 9.00-21.00 w czasie ferii zimowych (15.01-26.01.2018) w dni powszednie, • 10.00-21.00 w soboty, niedziele i święta.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Rembertów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Szkoła Podstawowa nr 217, ul. Paderewskiego 45
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Szkoła Podstawowa Nr 217
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada popularyzację zimowych dyscyplin sportowych takich jak łyżwiarstwo i hokej poprzez udostępnienie lodowiska wraz z jego pełnym zapleczem w okresie styczeń-marzec 2018 r. Z lodowiska będą mogli korzystać mieszkańcy Rembertowa, w tym uczniowie rembertowskich szkół w ramach lekcji W-F, zajęć dodatkowych, zajęć podczas akcji "Zima w mieście".
Opis projektu
Projekt zakłada wynajęcie i rozstawienie na asfaltowym boisku przy ul. Kordiana lodowiska syntetycznego o powierzchni 400 m2 wraz z niezbędnym wyposażeniem (opisane poniżej).
Lodowisko będzie udostępnione w okresie styczeń-marzec 2018 dla wszystkich mieszkańców Rembertowa. W określonych godzinach pierwszeństwo korzystania będą miały zorganizowane grupy uczniów z rembertowskich szkół realizując zajęcia W-F, zajęcia dodatkowe oraz zajęcia w czasie ferii zimowych w ramach programu "Zima w mieście".
Opiekę nad lodowiskiem będą sprawowały kompetentne osoby, do zadań których będzie należało zapewnienie sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania obiektu m.in.: otwieranie/zamykanie lodowiska; czyszczenie tafli; udostępnianie kasków i łyżew; ostrzenie łyżew; ustalanie grafiku; przestrzeganie regulaminu.
Części składowe oraz niezbędne wyposażenie lodowiska:
1. Panele syntetyczne o łącznej powierzchni 400 m2, typ łączenia Puzzle 3D, czwarta generacja, zapewniające samo-smarowność powierzchni łyżwiarskiej, przeznaczone do każdej formy jazdy na łyżwach.
2. Bandy lodowiska o wysokości 1,2 m wykonane na spawanej ramie stalowej ocynkowanej ogniowo z zabudowaniem płyt polietylenowych PE HD. Bandy wyposażone w dwie bramki o szerokości 1 m otwierane na zewnątrz.
3. System wypożyczenia łyżew, tj. kontener, szafki, min. 120 par łyżew różnego rozmiaru, maszyna do ostrzenia łyżew, kaski ochronne.
4. Gumowy chodnik o gr. min 8mm umożliwiający bezpieczne przejście od miejsca zmiany obuwia do bramki lodowiska.
5. Maszyna do czyszczenia powierzchni lodowiska oraz środki chemiczne do mycia i konserwacji.
6. Podbudowa lodowiska.
7. Ławki do zmiany obuwia, wieszaki.
8. Przenośna toaleta z umywalką.
Projekt zakłada wykorzystanie bezpiecznych rozwiązań, spełniających dopuszczalne normy, a przy tym ekologicznych oraz ekonomicznych, nie generujących wysokich kosztów utrzymania w okresie eksploatacji.
Uzasadnienie realizacji projektu
Lodowisko będzie przestrzenią, która wzbogaci i uatrakcyjni ofertę Dzielnicy o zajęcia sprzyjające rozwojowi ogólnej i ukierunkowanej sprawności fizycznej, pomoże mieszkańcom w nabyciu nowych umiejętności, doskonaleniu już posiadanych, da szansę samorealizacji, próbę oceny własnych możliwości.
Dla uczniów będzie znakomitą alternatywą miejsca prowadzenia lekcji W-F w okresie zimy (SP217 ma do swojej dyspozycji niepełnowymiarową salę gimnastyczną oraz małą salę do ćwiczeń, co szczególnie w sezonie zimowym nie jest wystarczające dla tak dużej szkoły).
Lodowisko będzie również miejscem spotkań i aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców Rembertowa, których z roku na rok przybywa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Całkowicie wyposażone syntetyczne lodowisko o pow. 400 m2 – 320 000 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
320 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

04.05.2017 11:44
Koordynator w dzielnicy Rembertów
08.05.2017 10:00
Koordynator w dzielnicy Rembertów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany