Plac zabaw ze strefą sportową dla dzieci w SP 110

2071
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Białołęka
obszar 2
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
236 140 zł
Kategoria
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 608 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt dotyczy wybudowania nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw ze strefą sportową przeznaczonego dla dzieci.
Około 250m2 terenu zostanie pokryte nawierzchnią amortyzującą upadki, na niej zostanie zamontowany nowoczesny zestaw zabawowo-sportowy, skałka wspinaczkowa, równoważnie, drabinki, itp.
Około 60m2 zostanie wyżwirowane i ustawione piłkarzyki zewnętrzne oraz duży stół z siedziskami.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
23.01.2019 14:31

Wybudowano plac zabaw, który podzielony jest na dwie strefy - sportową i rekreacyjną. Strefa sportowa o nawierzchni bezpiecznej syntetycznej wyposażona jest w: zestaw wielofunkcyjny, zestaw drążków, skałkę wspinaczkową, mostek linowy, równoważnię, karuzelę typu "Motylek", karuzelę typu "Bączek".

Strefa wypoczynkowa wyposażona jest w stół z ławkami, grę "piłkarzyki". Nawierzchnia trawiasta wzmocniona płytami typu "EKO". Całkowita powierzchnia placu zabaw 479 m2 .

Na placu zamontowano tablicę z regulaminem, dodatkowe ławki i kosze na śmieci. W otoczeniu placu uporządkowano zieleń.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Białołęka

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
obszar 2
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 110, ul. Bohaterów 41 - w miejscu istniejącego placu zabaw z drabinkami drewnianymi.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Na terenie rekreacyjno-sportowym Szkoły Podstawowej nr 110 w Warszawie.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt dotyczy wybudowania nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw ze strefą sportową przeznaczonego dla dzieci.
Około 250m2 terenu zostanie pokryte nawierzchnią amortyzującą upadki, na niej zostanie zamontowany nowoczesny zestaw zabawowo-sportowy, skałka wspinaczkowa, równoważnie, drabinki, itp.
Około 60m2 zostanie wyżwirowane i ustawione piłkarzyki zewnętrzne oraz duży stół z siedziskami.
Opis projektu
Projekt zakłada wybudowanie nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw ze strefą sportową przeznaczonego dla dzieci z białołęckich szkół podstawowych.
Do tego celu zostanie wykorzystana część terenu rekreacyjno-sportowego Szkoły Podstawowej nr 110, w miejscu na którym aktualnie znajduje się zniszczony plac zabaw z drewnianymi urządzeniami zabawowymi.
Około 250m2 tego terenu zostanie pokryte nawierzchnią amortyzującą o wysokim współczynniku amortyzacji upadków. Tam zostaną zamontowane bezpieczne urządzenia zabawowe, które cieszą się wśród dzieci ze szkół podstawowych największym powodzeniem, np.:
- zestaw zabawowo-sportowy z elementami do podciągania, utrzymywania równowagi, ćwiczeń zręcznościowych i siłowych;
- skałka wspinaczkowa w postaci bryły imitującej górkę z uchwytami do wspinaczki,
- karuzele jednoosobowe typu "bączek" - prosta i/lub pochyła
- karuzela okrągła typu "motylek"
- drążek schodkowy do fikołków,
- most linowy z talerzykami,
- równoważnia ruchoma, itp.
(przykładowe zdjęcia urządzeń w załączniku)
Planuje się, że około 60m2 spośród 90m2 terenu zielonego (obecnie całkowicie wydeptanego przez dzieci) znajdującego się pomiędzy placykiem dla oddziału przedszkolnego a nowym placem zabaw zostanie wyżwirowane i ustawione piłkarzyki zewnętrzne wraz z dużym okrągłym stołem z 8 siedziskami pokrytymi drewnem.
Autorkom projektu zależy, aby zamontowane urządzenia były solidne i wysokiej jakości, aby posłużyły aktywnym dzieciom przez wiele lat.
W ramach projektu zostanie także odnowiony i uporządkowany teren zielony przylegający bezpośrednio do inwestycji, np. na pasie zieleni, wzdłuż ogrodzenia, na tyłach powstającego placu zabaw zostaną nasadzone krzewy (szpaler krzewów TUJA SZMARAGD), wysypana nowa ziemia i posiana trawa (odmiana odporna na deptanie). Teren zielony w okolicach wyżwirowań także zostanie oddzielony cienkimi krawężnikami i odnowiony wg wskazówek i planu projektanta, wyznaczone miejsca będą wysypane korą.
Zakłada się, że istniejąca zieleń zostanie dostosowana do potrzeb projektu, np. usunięte zostaną niektóre krzewy i osłabione drzewa oraz zostaną podcięte przeszkadzające gałęzie dużych drzew, itp.
Uzasadnienie realizacji projektu
Wybudowanie bezpiecznego miejsca do zabaw dla dzieci w wieku szkolnym jest w tym rejonie bardzo potrzebne, głównie z uwagi na niedobór podobnych miejsc w pobliżu. Beneficjentami inwestycji będą głównie dzieci z SP110, które obecnie najbardziej cierpią z powodu braku dostępu do urządzeń zabawowych, gdyż istniejący plac zabaw dyrekcja SP110 wyłączyła z użytkowania w roku 2016 z uwagi na zły stan techniczny. W okolicy powstają i są zasiedlane nowe osiedla, gwałtownie przybywa dzieci w wieku szkolnym, a brakuje dla nich bezpiecznych i nowoczesnych miejsc do zabaw. Autorki mają nadzieję, że ta inwestycja zaspokoi w jakimś stopniu rosnące zapotrzebowanie w tym zakresie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- usunięcie i utylizacja istniejącego placu zabaw - 4 000 zł; - dokumentacja projektowo-kosztorysowa - 4 000 zł; - nawierzchnia bezpieczna amortyzująca upadki wraz z podbudową i montażem- 100 000 zł; - nawierzchnia żwirowa i krawężniki - 8 000 zł; - zakup i montaż urządzeń zabawowych i rekreacyjnych - 112 000 zł (w tym: zestaw zabawowo-sportowy 38000zł, duża skałka wspinaczkowa w kształcie górki o wys. ok. 1,7m 34000zł, karuzela typu "Bączek" 2 szt 8000zł, most linowy z talerzykami 5000zł, drążek schodkowy do fikołków 3000zł, karuzela okrągła typu "Motylek" 6000zł, równoważnia na sprężynach 4000zł, piłkarzyki 6000zł, stolik duży okrągły z 8 siedziskami 8000zł); montaż urządzeń - 5 000 zł ;zakup i montaż tablicy z regulaminem, koszy na śmieci - 1 300 zł; nadzór inwestorski - 1 800 zł; tabliczka informacyjna - 40 zł
Autorki proszą, aby projektant wybrał firmę, która zapewni solidny montaż i dostawę urządzeń wysokiej jakości odporne na upływ czasu i wysoką aktywność dzieci.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
236 140,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty konserwacji i bieżących remontów (po zakończeniu okresu gwarancyjnego) około 5000zł rocznie, pielęgnacja zieleni 1000zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
6 000,00 zł

Modyfikacje

16.03.2017 21:54
Autor projektu
24.03.2017 12:49
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Białołęka
05.04.2017 08:58
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Białołęka
25.04.2017 10:15
Koordynator w dzielnicy Białołęka
31.05.2017 12:23
Koordynator w dzielnicy Białołęka
01.06.2017 12:19
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany