Częściowa wymiana nawierzchni na syntetyczną na placu zabaw w Parku Moczydło

1180
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wola
Koło
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
125 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 319 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
Projekt polega na częściowej wymianie nawierzchni na istniejącym placu zabaw w Parku Moczydło. Obecnie pod wszystkimi urządzeniami znajdującymi się na placu zabaw wysypany jest piasek. W ramach projektu na połowie placu zabaw należy częściowo wymienić nawierzchnię na syntetyczną, odporną na warunki atmosferyczne, o dużej przesiąkliwości, antypoślizgową i amortyzującą upadki.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
20.01.2021 17:23

W 2018 r. został wyłoniony wykonawca prac, jednak ze względu na niedostępność na rynku odpowiedniej nawierzchni projekt nie został zrealizowany w pierwotnie zakładanym terminie. Podpisano aneks do umowy z wydłużeniem terminu realizacji. Nawierzchnia powinna zostać wymieniona do końca I połowy 2019 r.Zadanie zakończono

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Koło
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Rejon Aleja Żmichowskiej Narcyzy / Deotymy / Aleja Prymasa Tysiąclecia
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Plac zabaw w Parku Moczydło
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na częściowej wymianie nawierzchni na istniejącym placu zabaw w Parku Moczydło. Obecnie pod wszystkimi urządzeniami znajdującymi się na placu zabaw wysypany jest piasek. W ramach projektu na połowie placu zabaw należy częściowo wymienić nawierzchnię na syntetyczną, odporną na warunki atmosferyczne, o dużej przesiąkliwości, antypoślizgową i amortyzującą upadki.
Opis projektu
Plac zabaw znajdujący się na terenie Parku Moczydło obecnie w całości pokryty jest nawierzchnią sypką – piaskiem. Projekt zakłada wymianę części (około 1/2) powierzchni placu znajdującej się w zachodniej jego części na nawierzchnię sztuczną. Proponowana wymiana nawierzchni na części placu zabaw zwiększy dostępność placu. Ze względu na obecną nawierzchnię istnieją istotne ograniczenia oraz niedogodności przy korzystaniu z placu zabaw. Powierzchnia z piasku, która pozostaje mokra po deszczu zniechęca do korzystania z niego zarówno w okresie wiosenno-jesiennym jak i w letnie deszczowe dni. Dojście do jakiegokolwiek urządzenia (nawet pod zadaszeniem) wiąże się z przejściem po mokrym piasku i pomoczeniem butów/ubrań. Mokry piasek przy upadku wiąże się najczęściej z koniecznością zakończenia spaceru. Młodsze dzieci po upadkach często trą sobie oczy co kończy się wyciąganiem piasku z oka. Po przyjściu z placu zabaw buty i ubrania są pełne piasku i zakurzone, co niestety uniemożliwia korzystanie z placu podczas spacerów w odzieży nieprzeznaczonej do całkowitego zabrudzenia, a osobne, „robocze” buty na plac zabaw to standard. Ponieważ część dla dzieci o powierzchni piaszczystej również jest potrzebna projekt zakłada wymianę tylko polowy nawierzchni, przy zachowaniu obecnego wyposażenia placu. Wybrana powierzchnia syntetyczna powinna charakteryzować się dużą odporności na warunki atmosferyczne, wysoką przesiąkliwością (aby korzystanie z placu zabaw było możliwe w trakcie lub zaraz po deszczu), być antypoślizgowa oraz na tyle elastyczna aby neutralizować wstrząsy i upadki.
Uzasadnienie realizacji projektu
Aktualnie plac zabaw nie spełnia w odpowiedni sposób swojej roli ograniczając i utrudniając w znacznym stopniu korzystanie z niego. Wymiana nawierzchni pozwoli na zwiększenie atrakcyjności placu zabaw umożliwiając dzieciom bezpieczną zabawę i rozwijanie swoich umiejętności ruchowych i poznawczych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- wymiana nawierzchni na sztuczną 250 m2 – 125 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
125 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszt sprzątania, konserwacji tak jak dotychczas przy obecnym placu zabaw, przy czym odchodzi koszt corocznej podmiany piasku na sztucznej nawierzchni części placu.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 000,00 zł

Modyfikacje

30.05.2017 11:11
Koordynator w dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany