Pianki na plac zabaw i pojemniki do ich przechowywania

1251
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wawer
Falenica
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 920 zł
Kategoria
  • rekreacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 255 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt zakłada zakup plastikowych pojemników i pianek typu puzzle aby dzieci korzystające z placu zabaw nie siadały bezpośrednio na ziemi. Maluchy bardzo lubią bawić się pod drzewami i krzewami, gdzie nie ma szans na utrzymanie trawy ani budowę nawierzchni. Puzzle są też kreatywną zabawką.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
05.02.2019 16:09

W ramach projektu zakupiono puzzle piankowe i pojemniki do ich przechowywania. Pojemniki zainstalowano na placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 124.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wawer

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wawer
Obszar objęty pomysłem:
Falenica
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Szkoła Podstawowa Nr 124 ul. Bartoszycka 45/47 04-923 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Na terenie ogólnodostępnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 124.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada zakup plastikowych pojemników i pianek typu puzzle aby dzieci korzystające z placu zabaw nie siadały bezpośrednio na ziemi. Maluchy bardzo lubią bawić się pod drzewami i krzewami, gdzie nie ma szans na utrzymanie trawy ani budowę nawierzchni. Puzzle są też kreatywną zabawką.
Opis projektu
Od kilku lat realizowany jest plan stworzenia ciekawego i wszechstronnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 124. Dzięki budżetowi partycypacyjnemu zostały tam zainstalowane ładne, bezpieczne i ciekawe urządzenia zabawowe, stoliki do gry w tenisa stołowego, stoliczki do szachów, ławki. Niewielka część placu została wyłożona miękką nawierzchnią. Reszta terenu to ogródek z drzewami, krzewami, niewielkim 'boiskiem', gdzie intensywne użytkowanie nie pozwala na utrzymanie trawy.
Dzieci uwielbiają bawić się koło krzewów i drzew rosnących na placu zabaw. Często siadają bezpośrednio na zimnej, mokrej ziemi. Nie jest to ani zdrowe ani wygodne. Dzięki puzzlom piankowym nadal będą mogły bawić się w ulubiony sposób ale będą siadać na piance, która dobrze izoluje. Puzzle powinny mieć elementy wielkości 60x60cm. Można kupić opakowania 4 lub 6 elementowe.
Warto podkreślić, że z placu zabaw bardzo chętnie korzystają dzieci mieszkające w bliższej i dalszej okolicy, nie tylko uczniowie szkoły. Dla wielu maluchów to jest ulubiony plac zabaw (ciekawy, kameralny). Dziewczynki uwielbiają zabawy w dom pod drzewami i krzewami. Siadają wtedy na ziemi. Pianki, z których wykonane są puzzle, dobrze izolują, są lekkie i łatwe do umycia. Dodatkowo stanowią atrakcyjną zabawkę – mogą wyodrębnić pokoik lub dać okazje do zbudowania większej całości – domku.
Uzasadnienie realizacji projektu
Teren placu zabaw jest intensywnie wykorzystywany przez dzieci ze szkoły oraz przez okolicznych mieszkańców. Warto zainwestować w zdrowie dzieci i wyposażyć plac zabaw w puzzle piankowe by dzieci nie siadały bezpośrednio na ziemi.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Zakup 2 skrzyń plastikowych ( jak do piachu/soli , wielkość 300l, 1190x800x640) do przechowywania pianek; transport, instalacja 1500zł
2. Zakup puzzli piankowych o elementach wielkości 60x60cm – 12 opakowań x4szt. 420zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 920,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

23.01.2017 14:00
Autor projektu
16.03.2017 18:38
Autor projektu
30.05.2017 15:24
Koordynator w dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany