Bezpłatne zajęcia z relaksacji i łagodnej jogi na Białołęce

1265
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Białołęka
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
9 900 zł
Kategoria
 • sport
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Bezpłatne zajęcia z relaksacji i łagodnej jogi dla wszystkich mieszkańców Białołęki bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Zajęcia ukierunkowane na redukcję stresu i poprawę samopoczucia oraz sprawności fizycznej. Prowadzone przez wykwalifikowanego trenera relaksacji i jogi. W trakcie zajęć stosowane będą elementy technik oddechowych.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Białołęcki Ośrodek Sportu, ul. Strumykowa 21
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Bezpłatne zajęcia z relaksacji i łagodnej jogi dla wszystkich mieszkańców Białołęki bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Zajęcia ukierunkowane na redukcję stresu i poprawę samopoczucia oraz sprawności fizycznej. Prowadzone przez wykwalifikowanego trenera relaksacji i jogi. W trakcie zajęć stosowane będą elementy technik oddechowych.

Opis projektu
Bezpłatne zajęcia z relaksacji i łagodnej jogi z elementami technik oddechowych dla wszystkich mieszkańców Białołęki bez względu na wiek, płeć czy sprawność fizyczną. Zajęcia ukierunkowane na redukcję stresu i poprawę samopoczucia. W trakcie zajęć uczestnicy nie tylko zadbają o sprawność fizyczną, ale dzięki technikom relaksacyjnym i oddechowym odprężą się i odstresują. Ćwiczenia nie tylko wzmocnią mięśnie, zlikwidują przykurcze i poprawią wytrzymałość, ale będą kształtowały prawidłową postawę ciała, nauczą jak istotny jest oddech i jak prawidłowo oddychać, jak się odprężać i relaksować, uświadomią potrzeby własnego ciała i nauczą wsłuchiwać się w nie.

Prowadzący: wykwalifikowany trener relaksacji i jogi.
Czas trwania: 1,5 godziny (1 godzina ćwiczeń i 30 minut relaksacji).
Uzasadnienie realizacji projektu
Na Białołęce brakuje form aktywności ruchowej, które nie tylko pomagają kształtować sylwetkę i poprawiać kondycję ale także redukują stres wzmacniając i harmonizując emocje i umysł. Ćwiczenia relaksacji i łagodnej jogi z elementami technik oddechowych poprawiają wydolność płuc, redukują stres i pozwalają osiągnąć spokój i harmonię umysłu. Dzięki zajęciom mieszkańcy będą zdrowsi i szczęśliwsi. Jest to istotne w profilaktyce zdrowia. Wiele współczesnych chorób ma podłoże psychosomatyczne i wynika ze stresu. Aby prowadzenie zajęć było możliwe konieczny jest zakup mat do jogi oraz ciepłych kocy do relaksacji.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
INSTRUKTOR RELAKSACJI I JOGI
170 zł / 1,5 h zajęć
4 zajęcia w miesiącu = 680 zł/m-c
6800 zł / za 10 m-cy trwania zajęć

SPRZĘT dla 20 osób
Maty do ćwiczeń - (proponujemy lepszą jakość mat ,która umożliwi ich wykorzystanie w kolejnych latach i zwiększy komfort ćwiczeń) : 1700 zł
Koce do relaksacji i ćwiczeń – 1200 zł

PROMOCJA
Projekt plakatu- 200 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
9 900,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

13.03.2017 22:18
Autor projektu
31.05.2017 12:19
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Wydaje mi się, że Pan Jogin chce nieco za dużo.
  Rozumiem, że sala pomieści 20 osób?
  "Koce do relaksacji i ćwiczeń" - a co z pasami i drewnianymi bloczkami - są nieodłączną częścią Jogi. Gdyby tak środki z MAT przekazać na dodatkowy sprzęt - bardziej prawdopodobne, że ludzie mają swoje maty niż pozostałe rzeczy.
  Mieszkaniec10019  24.01.2017 19:20
 • Komentarz został usunięty przez autora

  Mieszkaniec9624  21.02.2017 13:37
 • pasy i bloczki są nieodłączną częścią jogi Iyengara, a odmian jogi jest ogromnie wiele. Z tego co ja rozumiem to to są zajęcia z relaksacji z dodatkiem jogi dla poczatkujących. Ja tam się cieszę że ktoś złożył taki projekt i na niego zagłosuję. Wszędzie tylko zumba i fitness
  Mieszkaniec10469  21.02.2017 13:57
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany