Ruch i książka w otoczeniu drzew. Skwerek sportowy z czytelnią przy ogrodzie Motyka i Słońce

2319
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Śródmieście
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
56 600 zł
Kategoria
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Skwerek Lekkich Sportów przy ogrodzie społecznościowym Motyka i Słońce na osiedlu Jazdów, to miejsce rekreacji dla wszystkich mieszkańców Warszawy, pozwalające na aktywne spędzanie wolnego czasu. Ruch i książka w otoczeniu drzew, sąsiedztwie grządek warzywnych i kwiatowych będzie miłą formą rekreacji fizycznej i kulturalnej dla mieszkańców. Elementy Skwerku wybierzemy drogą konsultacji.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Jazdów
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Skwerek będzie zlokalizowany na osiedlu Jazdów, w sąsiedztwie ogrodu społecznościowego Motyka i Słońce, naprzeciwko Rotacyjnego Domu Kultury
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Skwerek Lekkich Sportów przy ogrodzie społecznościowym Motyka i Słońce na osiedlu Jazdów, to miejsce rekreacji dla wszystkich mieszkańców Warszawy, pozwalające na aktywne spędzanie wolnego czasu. Ruch i książka w otoczeniu drzew, sąsiedztwie grządek warzywnych i kwiatowych będzie miłą formą rekreacji fizycznej i kulturalnej dla mieszkańców. Elementy Skwerku wybierzemy drogą konsultacji.
Opis projektu
Ruch i książka w otoczeniu drzew. Skwerek Sportowy z Czytelnią przy ogrodzie Motyka i Słońce na osiedlu Jazdów to propozycja stworzenia ogólnodostępnej przestrzeni umożliwiającej aktywność sportową i kulturalną osobom w każdym wieku i o różnych możliwościach fizycznych.
Skwerek będzie składał się z kilku elementów, które wybierzemy drogą konsultacji na początku realizacji projektu. Wstępnie proponujemy na Skwerku: stół do ping-ponga, boisko do buli, trampolinę, drabinki, ekologiczny regał/szafa na książki, zbiór książek, siedziska. Książki poza okresem wiosenno-letnim będą dostępne w Rotacyjnym Domu Kultury lub innych domkach fińskich wynajmowanych przez organizacje pozarządowe.
Użytkownicy Skwerku będą mogli wybrać kilka form aktywności fizycznej, a osoby lubiące sport powiązany z kulturą będą miały dostęp do nowości książkowych i przestrzeni umilającej spędzanie czasu z książką. Na Skwerku będzie można odpocząć na wiklinowych ławkach i siedziskach, których materiał i sposób wykonania będą nawiązywać do naturalnego ogrodzenia sąsiadującego ogrodu społecznościowego Motyka i Słońce. Skwerek będzie wyposażony w poidełko, by łatwo było ugasić pragnienie w trakcie aktywności fizycznej.

Skwerek pozwoli mieszkańcom na prowadzenie aktywnego sposobu życia fizycznego i kulturalnego. Będzie umożliwiał spotkania w większym gronie, także międzypokoleniowym, przy wspólnych rozgrywkach sportowych, zabawie, czytaniu książek. Jazdów jest bardzo popularnym miejscem spacerów mieszkańców z całej dzielnicy Śródmieścia i innych części miasta. Otwarty Skwerek z jednej strony poszerzy ofertę spędzania wolnego czasu na Jazdowie, z drugiej będzie kolejnym elementem otwierającym Jazdów na mieszkańców Warszawy. Ta wielofunkcyjna propozycja spędzania czasu w zielonych przestrzeniach publicznych Warszawy zachęci mieszkańców do odwiedzania i spędzania czasu w tak unikalnym miejscu jak Jazdów.
Skwerek będzie zaspokajał szereg potrzeb zaczynając od rekreacyjnych (gry, drabinki), społeczne (miejsce spotkań, rozmów), integracyjne (nawiązywanie relacji), estetyczne (zieleń), kulturalne (książki, spotkania wokół nowości książkowych).
Lokalizację oraz sportowe elementy Skwerku należy traktować jako propozycję. O ostatecznej lokalizacji na osiedlu Jazdów oraz wyposażeniu Skwerku zadecydują mieszkańcy drogą konsultacji społecznych. Przedstawiony poniżej budżet ma charakter orientacyjny, ostateczny koszt będzie zależał od wyników konsultacji.
Uzasadnienie realizacji projektu
Potrzeba stworzenia „Ruch i książka w otoczeniu drzew. Skwerek Sportowy z Czytelnią przy ogrodzie Motyka i Słońce” jest uzasadniona deficytem ogólnodostępnej, nieodpłatnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, sprzyjającej integracji, w tym także międzypokoleniowej, w plenerze.
Istotna cechą projektu jest jego wysoka dostępność.
Aktywność sportowa i towarzyska poprawia samopoczucie i sprzyja podniesieniu jakości i zadowolenia z życia. Tym samym projekt realizuje jeden z celów Strategii Rozwoju Miasta Stołecznego Warszawy do 2020 roku.
Tworzenie infrastruktury popularyzującej aktywność fizyczną wśród warszawiaków jest także jednym z celów Strategii Rozwoju Sportu w Warszawie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Konsultacje z mieszkańcami: 2 x jednodniowy warsztat z moderatorem: 2500 zł
Promocja konsultacji (plakaty, media społecznościowe): 1000 zł
Projekt architektoniczny: 5000 zł
Wykonanie elementów małej architektury (wiklinowych ławek, siedzisk), uwzględniając koszt materiału - 7000 zł
Betonowy stół do ping-ponga: 5000 zł
Transport i ustawienie stołu: 1500 zł
Przygotowanie rekreacyjnego bulodromu: 2000 zł
Zakup i montaż trampoliny wbudowanej w ziemię: 5000 zł
Zakup i montaż drabinek: 6000 zł
Zakup i montaż regału/szafy na książki: 4000 zł
Zakup książek: 3000 zł
Przygotowanie nawierzchni pod boisko do gry w ping-ponga: 3000 zł
Zakup i montaż koszy na śmieci: 2 x 550 zł = 1100 zł
Wykonanie i instalacja tabliczki z napisem "Przestrzeń publiczna. Dbaj o to miejsce - należy do Ciebie.": 500 zł
Koszt instalacji źródła wody pitnej: 10000 zł

Razem: 56 600,00 zł

Powyższy kosztorys ma charakter orientacyjny. Ostateczny koszt projektu zależy od wyników konsultacji, nie może jednak przewyższyć zaplanowanej w budżecie kwoty.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
56 600,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszt sprzątania, konserwacji elemntów sportowych, nawierzchni, utrzymanie zieleni na Skwerku, przechowanie książek na okres jesienno-zimowy.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
8 000,00 zł

Dokumenty

Modyfikacje

06.05.2017 17:34
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
29.05.2017 14:51
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
09.06.2017 11:49
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany