"Stary Mokotów Workout – park do ćwiczeń"

2378
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 2
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
50 200 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 614 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
"Stary Mokotów Workout – park do ćwiczeń" jest projektem przeznaczonym dla wszystkich grup wiekowych. Urządzenia przewidziane w projekcie mają pomóc w uprawianiu takich sportów jak: crossfit, gimnastyka sportowa, kalistenika, czy po prostu w ramach rehabilitacji. Projekt przeznaczony dla amatorów do rekreacji, jak i dla sportowców.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
31.10.2018 11:48

W ramach projektu, w Parku Morskie Oko obok pałacu Szustra, pojawiły się urządzenia do ćwiczeń. Pod siłownią wykonano nową, bezpieczną nawierzchnię. Na każdym elemencie street work out parku znajdują się kody QR, dzięki czemu można pobrać na telefon propozycje treningów z wykorzystaniem danego urządzenia.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 2
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Morskie Oko
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
- dogodny dojazd środkami komunikacji miejskiej (tramwaj/autobus) - blisko do największej ulicy w Warszawie (Puławska) - teren położony wśród zieleni, w ustronnym miejscu z dala od zgiełku - nieopodal szkół (Szkoła Podstawowa 98 im. Lucy Maud Montgomery, LO XLIV Antoniego Dobiszewskiego) - miejsce nieprzeszkadzające potencjalnym pobliskim mieszkańcom
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
"Stary Mokotów Workout – park do ćwiczeń" jest projektem przeznaczonym dla wszystkich grup wiekowych. Urządzenia przewidziane w projekcie mają pomóc w uprawianiu takich sportów jak: crossfit, gimnastyka sportowa, kalistenika, czy po prostu w ramach rehabilitacji. Projekt przeznaczony dla amatorów do rekreacji, jak i dla sportowców.
Opis projektu
"Stary Mokotów Street Workout - Park do ćwiczeń" to coś dla wielbicieli dyscyplin sportowych takich jak: gimnastyka, crossfit, kalistenika (popularnie zwana "street workout"). Obiekt będzie doskonałym miejscem także dla amatorów, którzy będą mogli zacząć swoją przygodę ze sportem, korzystając z parku do ćwiczeń przy okazji biegania lub spaceru. Ze względu na bezpłatny i ogólnodostępny charakter tego obiektu, osoby chcące uprawiać sport za pomocą tych urządzeń nie będą musiały szukać ich w odległych miejscach Warszawy, czy też w płatnych siłowniach.

W jednym z najpiękniejszych miejsc na Starym Mokotowie, jakim bez wątpienia jest park Morskie Oko, będzie można wykonywać najprostsze i zarazem najbardziej efektywne ćwiczenia takie jak: pompki, podciąganie, brzuszki oraz przysiady. Służyć będą do tego drążki występujące na różnych wysokościach i ławeczka. Sprzęt znajdujący się w tym plenerowym obiekcie będzie również przystosowany dla bardziej zaawansowanych osób, tak aby i oni mogli podnosić swoją kulturę fizyczną i uczyć się nowych figur - do tego służyć będą min. niskie i wysokie poręcze, drążki i drabinki. To wszystko po to, aby móc nauczyć się np. stania na rękach, szpiczag, wag w podporze, bądź w zwisie oraz smoczych flag. Pobliscy mieszkańcy już korzystają z parku w celach rekreacyjnych i sportowych.
Uzasadnienie realizacji projektu
"Stary Mokotów Workout – park do ćwiczeń" jest projektem skierowanym głównie do mieszkańców dzielnicy Mokotów, ale również wszystkich mieszkańców Warszawy. Byłby to pierwszy tego typu obiekt w tej lokalizacji.
Zaproponowane miejsce jakim jest Park Morskie Oko sprzyja rekreacji i uprawianiu sportów. Piękny mokotowski park byłby idealnym miejscem to kultywowania sportowego trybu życia. Podobne obiekty występują już w innych dzielnicach Warszawy. "Stary Mokotów Workout – park do ćwiczeń" dałby możliwość dzieciom, młodzieży i seniorom trenowania za darmo i na świeżym powietrzu. Popularność sportów uprawianych na tego typu urządzeniach wciąż rośnie, co z pewnością zapewni popularność obiektowi.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt konstrukcji wynosi: 30 000,00
Wykonanie nawierzchni piaskowej - 7 200,00
Tablica z regulaminem - 1 000,00
Projekt 6 000,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
50 200,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
koszty sprzątania,bieżących remontów, konserwacji
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
6 000,00 zł

Dokumenty

Modyfikacje

26.04.2017 10:11
WOŚ_Mokotów_1
01.06.2017 11:22
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • W Parku Morskie Oko, przy stawie jest już siłownia plenerowa.
    Mieszkaniec10591  09.03.2017 23:00
    • Siłownia plenerowa to nie to samo... Tu chodzi jak rozumiem o drążki i poręcze, które umożliwiają wykonywanie zupełnie innego zestawu ćwiczeń niż w bardzo popularnych w Warszawie "siłowniach plenerowych". Popieram!
      Mieszkaniec406  19.04.2017 16:45
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany